Tiskalnik za občasno rabo in šolo

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Nazaj na temo: doma imamo težavo s šolarji in potrebo s printerji, malo razmišljam, da bi odprl denarnico in potem imel mir

HP Color Laser 178nwg Multifunktions-Farblaserdrucker (Drucker, Scanner, Kopierer, WLAN, Airprint), 268,07€
originalni HP set 4 tonerjev - 200 €, kompatibilni set 4 tonerjev - 100 €
Iščem multifunkcijsko napravo, obvezno laser, če je le možno barvni (ne da se mi zafrkavat s zasušenimi kartušami)
- ga kdo uporablja (služba, doma)

Ključna vprašanja, ki me zanimajo
- se da skenirat, tudi če so kartuše prazne (softwareske blokade)
- se da printat črno-belo, če zmanjka barve (softwareske blokade)

PS: vem, da je pametno blokirat auto-update driverjev
PS: še pametnejša alternativa (cenovno samo še ceneje/isto, dražje me ne zanima)
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Nazaj na temo: doma imamo težavo s šolarji in potrebo s printerji, malo razmišljam, da bi odprl denarnico in potem imel mir

HP Color Laser 178nwg Multifunktions-Farblaserdrucker (Drucker, Scanner, Kopierer, WLAN, Airprint), 268,07€
originalni HP set 4 tonerjev - 200 €, kompatibilni set 4 tonerjev - 100 €
Iščem multifunkcijsko napravo, obvezno laser, če je le možno barvni (ne da se mi zafrkavat s zasušenimi kartušami)
- ga kdo uporablja (služba, doma)

Ključna vprašanja, ki me zanimajo
- se da skenirat, tudi če so kartuše prazne (softwareske blokade)
- se da printat črno-belo, če zmanjka barve (softwareske blokade)

PS: vem, da je pametno blokirat auto-update driverjev
PS: še pametnejša alternativa (cenovno samo še ceneje/isto, dražje me ne zanima)
Sicer ne poznam tvojega printerja, imam pa hp M277dw. Uporabljam generične kartuše. Če je katerakoli prazna, nadaljuje s tiskanjem. Če je črna prazna, tiska z barvnimi. Če so prazne barvne, tiska brez tiste barve. Skenira ne glede na tonerje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Nazaj na temo: doma imamo težavo s šolarji in potrebo s printerji, malo razmišljam, da bi odprl denarnico in potem imel mir

HP Color Laser 178nwg Multifunktions-Farblaserdrucker (Drucker, Scanner, Kopierer, WLAN, Airprint), 268,07€
originalni HP set 4 tonerjev - 200 €, kompatibilni set 4 tonerjev - 100 €
Iščem multifunkcijsko napravo, obvezno laser, če je le možno barvni (ne da se mi zafrkavat s zasušenimi kartušami)
- ga kdo uporablja (služba, doma)

Ključna vprašanja, ki me zanimajo
- se da skenirat, tudi če so kartuše prazne (softwareske blokade)
- se da printat črno-belo, če zmanjka barve (softwareske blokade)

PS: vem, da je pametno blokirat auto-update driverjev
PS: še pametnejša alternativa (cenovno samo še ceneje/isto, dražje me ne zanima)
iz barvnega laserja sem šel na ink epson na flaške in moram rečt da do sedaj cca 20000 kopij se je izlazalo za pravilno
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
iz barvnega laserja sem šel na ink epson na flaške in moram rečt da do sedaj cca 20000 kopij se je izlazalo za pravilno
20 000 kopij v kolikšnem časovnem obdobju?
Jaz upam, da bomo držali porabo na nekaj sto strani na leto, (pa dva meseca in pol brez printanja), zato se mi zdi laserski boljši.
Kater model printerja in kako si zadovoljen s sušenjem barve?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
20 000 kopij v kolikšnem časovnem obdobju?
Jaz upam, da bomo držali porabo na nekaj sto strani na leto, (pa dva meseca in pol brez printanja), zato se mi zdi laserski boljši.
Kater model printerja in kako si zadovoljen s sušenjem barve?
Moja poraba je še manjša od tvoje in imam najcenejšega Canona, ki omogoča obojestransko tiskanje (sedaj TR4650). Nikoli se še ni zasušil, je pa res da gredo na tri leta v koš in potem novi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Tudi jaz sem šaltal že kar nekaj časa nazaj iz laserja na flaše. Nima smisla ( več) laserja doma
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
Karkoli boš kupil. Poizkusi se izogniti HPju ker zelo radi, tako ali drugače, nategnejo stranke.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Pri HP-ju je treba pazit, da se ob inštalaciji ne aktivira njihov HP+ program - tisto ko oglašujejo ne vem koliko mesecev gratis črnila, ker ga po aktivaciji ne moreš več deaktivirati in dela izključno samo še na original (fabrško nafilane) kartuše.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Jaz imam brother j105 se vedno prve patrone original_prva vgradnja. Letnik 2018 nic zasuseno. Res da kista sluzi 99% kot skener.
Bolj za info o kvalitete tinte.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Tudi moj brother na flase se zaenkrat drzi najbolje od vsega kar sem imel v cetrt stoletja doma. V casu korone (nekateri ucitelji so zgleda hoteli dvigniti tezo zbranega odpadnega papirja ;) ) sem ga moral nafilat zdaj je pa precej na standby. Vcasih po vec tednov.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Se mi ne da brat cele teme..kaj vzeti za občasno printanje doma? ČB, inkjet ali poceni laserca?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.033
113
za šankom

vzameš canona kompatibilnega z temi kartušami pa si zmagal, brez kake zajebancije zadeva dela in se ne suši, tako printer kot kartuše so pa izjemno poceni