Težave sifrirane SD - ne prikaže podatkov

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Pozdravljeni,

imam telefon Samsung in SD kartico. Kartica je bila s telefonom šifrirana.

Danes pa kar naenkrat nisem več videl slik na SD kartici in ostalih dokumentov. Dokumenti in slike so sicer kot datoteke vidne in prikazuje tudi pravo število in poimenovanja vendar je namesto slik pri vsaki sliki črn okvir s klicajem. "slike" pa vseeno vsebujejo vse podatke poimenovanje, čas nastanka, velikost, itd. Dokumenti pa so tudi vidni npr. pdf-ji imajo pravilno poimenovanje, velikost samo odpreti se jih ne da.

Kartico sem tudi brez problema dešifriral vendar še vedno nič. Prikazuje tudi dejansko zasedenost kartice. V kolikor kaj na novo slikam se slika vidi torej kartica deluje.

Kakšna ideja kako rešiti zadevo?

Morda ponovno šifriranje oziroma lahko to le še poslabša zadevo?

Hvala.

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Probaj vtaknit v PC (kak adapter)...če rata tam prebrat kopiraj vsebino na disk...kartico pa na novo formatiraj na telefonu...

Včasih brikne kaj...včasih odleti SD...jeba :)
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Zgleda kot, da so podatki se vedno sifrirani ceprav sem kartico desifriral.

Kako jih lahko se enkrat desifriram? Nisem delal factory reset tako, da se najverjetneje da prav tako imam geslo za desifriranje.

Kartica je vredu ni pokvarjena.

Lp
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Screenshot_20181014-185111_Settings.jpg
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18

To mi je vse jasno. Problem je v tem, da se je kartica dešifrirala postopek je bil zaključen. Datoteke pa so očitno še vedno šifrirane.

Sedaj pa ne vem kako zadevo rešiti? Na spletu ne najdem nič uporabnega.

Naprava je seveda ista. V nastavitvah mi ponudi le ponovno šifriranje. Predvidevam, da je tudi šifrirni ključ še v mobitelu. Zato iščem rešitev kako še enkrat dešifrirati, da bi prišel do dokumetov (zadnjih še nimam v varnostni kopiji).
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Da bi kakorkoli posegal v postopek se ne spomnim se je vse samodejno zakljucilio.

Bi pa predno kaj probam naredil popoln klon kartice. Kako bi najbolj zanesljivo to naredil? + mobitela?
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Kje se pa nahajajo kodirni kljuci v androidu? Kaj vse je potrebno klonirati?
 

Mangala

Zelenc'
11. feb 2019
1
0
1
Pozdravljeni.

Ali ima kdo rešitev?
SD kartica je bila šifrirana v samsung galaxy s8 preden se je pokvaril, zamenjali so matično ploščo in sedaj nemorem dešifrirat kartico oz. ni pogled v podakov, odpira pa vse in piše lepo kaj je, na sredini pa klicaj. Pravi da kartico dešifrirate v napravi kateri je bila šifrirana, je pa to ista naprava s novo matično ploščo.

Prosim za pomoč.
Hvala.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Pozdravljeni.

Ali ima kdo rešitev?
SD kartica je bila šifrirana v samsung galaxy s8 preden se je pokvaril, zamenjali so matično ploščo in sedaj nemorem dešifrirat kartico oz. ni pogled v podakov, odpira pa vse in piše lepo kaj je, na sredini pa klicaj. Pravi da kartico dešifrirate v napravi kateri je bila šifrirana, je pa to ista naprava s novo matično ploščo.

Prosim za pomoč.
Hvala.

Imam enak problem, kjer tudi meni vse prikazuje in odpira na sredini pa je tudi klicaj.

Jaz imam se nedotaknjen telefon s kodirnim kljucem in geslom.

Problem je v tem, da v nastavitvah nimam moznosti odkodirati, ker se je postopek enkrat ze "zakljucil" ampak ocitno ne v celoti.

Trenutno mi resitve se ni uspelo najti...morda kaksna sveza ideja?

Poizkusil sem tudi na drugi kartici opraviti format in kopirati kartico ter to drugo vstavil v mobitel vendar je vse enako.