Težave s Hrvaškimi policisti

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
jaz pa mam s policaji na hr sam 1 izkušnjo, pa še ta je dobra. smo predlani na plaži pili pa vse kaj spada zraven, pa sta se pripeljala policaja pa odprla okno pa rekla sam naj pol pospravimo za sabo pa naj ne davamo muzike na glas, ker so bajte blizu. blo pa nas je ene 8 kom starih tam od 17-23let.
zmaga.gif
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
V bistvu se razburjate brez veze, ker pri nas ni dosti drugače.

Tudi pri nas te jebejo za malenkosti, tudi pri nas lokalcem ne napiše kazni, nekomu iz drugega konca Slovenije pa, če napačno parkira, policaji te sprašujejo od kje prihajaš, kam greš (čeprav ga nič ne briga), te pregledajo za brezveze, jim moraš pokazati kaj imaš v prtljažniku itd.

Skratka, vsa takšna zajebavanja je verjetno že marsikdo doživel tudi v naši lastni državi. Kot povsod imaš pa normalne in zatežene ljudi...
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Jaz pa na HR nisem imel izkušenj s policaji (še), sem pa imel prijetno s SLO policajem. In to mladim. Štajersko narečje... Pogledu prometno pa vozniško, sva užgala debato na to temo, da nimam litk homologiranih pa gum ne, pa sm lepo povedu, da litk ne rabm, gume so pa serijsko vpisane v kartonček-je pogledu in reku, da je vse ok. Mal prehitr sm vozu, a je reku, da me tokrat samo opozori in da nej previdno vozim do doma (čeprav sem imel le še slabe 4 km do doma po ižanki).
Ful fer možakar
cheer.gif
.

Od takrat naprej ne jebem več polcajev v SLO (bilo zanimivo s gorenskim policajem
stupid-1.gif
)...

Koza sita in volk cel
cool-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Eh pa kje ti zivis? Malo poglej na koncu avtocest a vidis kdaj v sezoni SLO tablice ustavljene? Jaz sem veliko na cesti in 90% avtomobilov ki jih policaji ustavijo so tujci
smirk-1.gif


Evo tukaj na koncu avtoceste v radovljici vsak dan ustavljajo avtodomove in podobne. Tako da, na turistih je najlazje zasluziti ker ti morajo takoj placati
wink-1.gif


LP
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Jaz sem imel do sedaj eno srečanje s hrvaški mi policaji in to prijetno. Prijazni, korektni, še opravičevali so se mi, ko sem na postaji čakal 15min. Če si ti do njih korekten in prijazen, so v večini primerov tudi oni. Lahko pa, da naletiš na kretena, ti pa so itak povsod...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Eh jaz misli da najdes povsod ene kretencke. Mene je v medvodah ob 2h pomoci ustavil na ovinku, ker sem vozil 60 kmh, omejitev je bila pa 50. Nikjer nobene zive duse nic, pomoje me je ustavil ker je videl da se ene luci priblizujejo. Pa sem bil ULTRA prijazen pa vse, pa sem rekel da itak ni nkkjer nobenega avta in nic, tip mi je samo napisal kazen 15.000sit pa rekel naj bom vesel da nebo se avta pregledal ce je tehnicno izpraven
confused-1.gif


Ceprav vecinoma imam pa dobre izkusnje, ze nekajkrat sem se izmuznil kazni pac malo pojamras pa gres naprej z opozorilom
cool-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
KSZ
Da ne odpiram nove teme:
Ali je na hrvaškem obvezno imeti v avtu gasilni aparat?

Poleg obvezne opreme vozila: varnostni trikotnik, rezervne žarnice, prva pomoč, rezervno kolo ali homologiran nadomestek, je v vozilu potrebno imeti tudi odsevni jopič, ki je obvezen za voznika, ki se nahaja na vozišču v primeru okvare vozila ali prometne nesreče. Za vozila registrirana na podjetje je potrebno imeti v vozilu tudi gasilni aparat.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
In še moja nedavna izkušnja s HR policijo
srce-1.gif
.

"Gospod, tukaj je naselje, in po radarju ste vozili 64 km/h in min. kazen pri nas je 300 Kun" Sem vse lepo priznal
redface-1.gif
.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik MiranR pravi:
In še moja nedavna izkušnja s HR policijo
srce-1.gif
.

"Gospod, tukaj je naselje, in po radarju ste vozili 64 km/h in min. kazen pri nas je 300 Kun" Sem vse lepo priznal
redface-1.gif
.

Nekaj podobnega se je meni zgodilo pred desetimi leti na poti na Pag, konec sezone. Bilo je pa zelo hecno vse skupaj. Najprej je tulil name, potem me je vprašal čigav je avto (bil je od očima) in sem rekel da je od mame. Se je zarežal (imel je dokumente v rokah, tudi mednarodno prometno in dovoljenje za uporabo avtomobila) in me vprašal, če v Sloveniji dajemo ženskam ime Josip.
hysterical-1.gif


Ko se spominjam tega me kar zmrazi kakšno srečo sem imel.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
No pa da povem še jaz svojo zgodbico, ko me je policaj ustavil nekje cca pri križišču za Otok Rab pred tremi tedni... Pač pred križiščem je bila ravnica, spredaj sem imel avto in tovornjak, avto pred mano ga je prehitel, takoj za njem sem ga še jst... vidim placa še dost, prav frend, pihn še avto in sem ga res... no pa bi blo bolš da ga nisem, ker sem potem prletu čez križišče 87 namesto 60, za križiščem je biu pa radar (btw, istmu frendu sem jst enkrat tako rekel za prehitevanje in je nasankal, tako da mi je on sedaj vrnil in sva kvit
grin1.gif
.... Ženska, ki je bila z njim mi je spisala listek, plačal, še zaželel mi je srečno pot, in gasa!!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Kar naj si zadrgujejo zanko okrog vratu
Če mi ni treba ne grem k njim, pa kam nižje tudi ne. takole hitro spoznaš da je ceneje iti 1(2)000km daleč z agencijo in avionom.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
ksz
Ko je mene na zadnje hrvaški polcaj ustavu je takoj, ko sem ustavu in ko me je vidu, reku samo hvala, adijo. Nič druzga. Je vidu, da je za volanom en fleten stardec in ena fletna starbaba zraven sedela.
Ja, adijo je reku in z loparčkpm pomahal, jaz pa z roko njemu nazaj.
Eni pač hočete izstopat, bit nekaj posebnega, pametni, frajerji itd....potem sprejmite tud posebno policijsko obnašanje do vas....

Jaz bi se zamislil, če me niti policaji nebi hoteli obravnavat. Zgleda si res nekaj "posebnega".
tongue-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Ko sem tole bral, sem se prav nasmejal. Tepec si ti, ni kaj dodati.

Ja se popolnoma strinjam. Pač naredil si prekrške čez katere si se še bunil. Ja če bi bil jaz policaj bi te tudi obračal kolikor bi se dalo, nimaš kaj lapati pa pametovati ker si pa iz Slovenije in mediji delajo štalo med hrvati in slovenci
rolleyes-1.gif

Ne vem, če bi se v kateri drugi državi tako razburjal kot si se tukaj. Če narediš prekršek pač plačaš in to je to jebiga. Policaj je pa ravno tako dober s tabo kot ti z njim pa naj bo pri nas v ameriki al pa kolumbiji, vsaj jaz imam take izkušnje. Sem na žalost parkrat prov grdo padel na radr (merjenje hitrosti tik za tablo naselje - malce grdo ampak [censored] ga, prekršek je) in razni pasovi pa se nikoli nisem razburjal, sej sem sam kriv. Lepo sem se zmenil kar se je zmeniti dalo in čao miki. Zanimivo da je pri nas slovencih velikokrat tako (sploh pa pri policajih), da so krivi vsi drugi samo sami ne
rolleyes-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Mene so hrvati samo 1x ustavl pa so bli kr uredu. Mislim mal mi je znižov kazn pa smo šli..
Smo imeli pa ta vikend probleme sicer ne s policaji ampak s hravatico v campu(saudrija).
Mislm.. wtf. Pridevmo s punco ter frendom(+njegova) v camp na obisk (povdarek na obisku), ter v tem času glih gledajo kok je folka itd..no pa pride do nas rečemo da smo na obisku ter da kmalu gremo.. Pravi ona: ja dajte osebne pa vam jih vrnem ko greste ven.. Se pogledamo rečemo ok ni panike.. Bli smo notri 3 ure gremo na recepcijo po osebne nam reče da moramo plačat 12 za 2! mi dva s frendov se začneva kregat zakaj ker nismo spal ona vztraja(ker se kao nismo najavl). No na koncu nam ni preostal kot da plačamo in gremo... sem samo še rekel sej ni čudn da je Sarkozy rekel o ustavitvi prisopa hrvaške v EU---->Oui
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Zaradi takih kretenov kot si ti se Hrvatje in Slovenci ne maramo. Kar pojdi kdaj v Avstrijo in Nemčijo in zezaj policaja, da boš ti govoril Slovensko in naj te razume. Kazen boš dobil za 10 let nazaj in naprej. Osebna je tvoja identifikacija in ne moreš hoditi okrog brez nje. Poleg tega ima policija pravico do tega, da jim pojasniš kje spiš. Kot turist namreč nisi vsemogočen in jih še kako briga, da spiš tam kjer je to dovoljeno in ne kar pod nekim drevesom.
Kakor koli, ko boš spoznal malo sveta in življenja boš spoznal, da ne moreš vedno svoje klatiti (sploh pa ne v tuji državi) in da kot turist nisi vsemogočen, ampak se moraš tudi ti malo prilagoditi lokalnim navadam in zahtevam.
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Denarja ne bom nesel z rampo ampak v tošeljnu.
Vso fasengo kupim dol. Razen cvička. Tega pa res težko dobiš dol.


Zj si pa neki bogataš izpadel..... boli mene ka ker nosi dol, jst sigurno vse kar se da od doma, ker tem cig... ne bom dal služit. Je dovolj že da sem za večerjo v klasični gostilni dal 150 kun al pa za pico 70 kun...groza ampak pač si prvoščeč ker greš na dopust, hrane pa nisem dol kupoval, sam tist kar je blo nujno.

Drugače pa veliko se upajo hrvatki. Pri nas v Sloveniji videš kak narijo po cestah, prehitevajo v škarje in prav iščejo nesreče. Kadarkoli sem šel v Samobor na kotlet pa na pivo, sem se zmerom držal pravil in vozil po omejitvih, tut na morju sem, ampak jebeš "spregledu" sem znak, ki je bil fejst zamaskiran v grmovju.

Fora je tut v tem, ko je šel moj oče v trgovino v Sloveniji in vemo da hrvati veliko hodjo po fasengo v Slovenijo, ker je pač cenej in ko se odpravla proti svojmu avtu, vidi da hrvaška mladini s 3-i avti neki norijo okol njegovga skor da se mu ni zaletu, pa jih je pač mirno opozoril naj pazijo na njegovga in še ostale avtomobile pred trgovino. FRAJERJI pa so stopli iz avta ter mu začeli groziti da ga bojo razbili pa če mu zobe razbijejo. Blo jih je okol 10 če ne več in to so se mu upali groziti v SLOVENIJI in to Slovencu...............katastrofa.

Od takrat naprej jih preziram, sovražim
10.gif
. Če bi bil zraven, magari bi me raztrgal jst bi se stepu do zadne sape z njimi, pa čeprav sam proti 10 frajerjem. To je pa višek, da ti hrvat grozi v domačem okolju, pa še starejšemu od sebe. Kje je tu kultura in solidarnost do spoštovanje druge države ter ljudi in cestnih predpisov v Sloveniji oni pa driftajo okoli avtomobilov pa musko šopajo. Jst si kaj tazga nebi upal niti nebi pomislu delat na hr.