Težave poštarjev

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
to je glavni problem, da je kontrole še premalo, in pol eni delajo ko muteci, ostalih 80% pa jih zabušava, privat zadeve pa tak vsi rihtajo med šihtom
wink-1.gif


plc v mariboru lahko brez študentov zaprejo, kolko redni tam delajo .. hmnja .. podobno ko na kaki občini
evil.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
to je glavni problem, da je kontrole še premalo, in pol eni delajo ko muteci, ostalih 80% pa jih zabušava, privat zadeve pa tak vsi rihtajo med šihtom
wink-1.gif


plc v mariboru lahko brez študentov zaprejo, kolko redni tam delajo .. hmnja .. podobno ko na kaki občini
evil.gif
Popolnoma si falil!!! Ni govora o PLC!!! Razmere tam sicer poznam, vendar raje ne bi komentiral Off topic !!!
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Jaz vas samo občudujem, v vsakem vremenu na mopedu in gasa....poleg tega, da je plača bolj klinc.... Saj bo morda kmalu bolje in "topleje"....
wink-1.gif

Tukaj se pa ne morem strinjat s tabo. Če je 800 € prava številka, potem je to zame zelo velika plača. Si predstavljaš, da je bilo pred cca 4 meseci ravno na prejšnjem forumu napisano, da ima zelo dober strojni inž. v razvoju 600 €?

Brez zamere, slaba plača bi recimo bila do 500€, 800 pa je super za takšno delo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Jaz vas samo občudujem, v vsakem vremenu na mopedu in gasa....poleg tega, da je plača bolj klinc.... Saj bo morda kmalu bolje in "topleje"....
wink-1.gif

Tukaj se pa ne morem strinjat s tabo. Če je 800 € prava številka, potem je to zame zelo velika plača. Si predstavljaš, da je bilo pred cca 4 meseci ravno na prejšnjem forumu napisano, da ima zelo dober strojni inž. v razvoju 600 €?

Brez zamere, slaba plača bi recimo bila do 500€, 800 pa je super za takšno delo.
Ni prava cifra!!!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
to je glavni problem, da je kontrole še premalo, in pol eni delajo ko muteci, ostalih 80% pa jih zabušava, privat zadeve pa tak vsi rihtajo med šihtom
wink-1.gif


plc v mariboru lahko brez študentov zaprejo, kolko redni tam delajo .. hmnja .. podobno ko na kaki občini
evil.gif
Popolnoma si falil!!! Ni govora o PLC!!! Razmere tam sicer poznam, vendar raje ne bi komentiral Off topic !!!

vem da ni govora o plc tukaj konkretno, ampak poznam tud malo ostale stvari in je pač podobno, problem na pošti je v tem da pač na začetku se vsi ženejo z leti pa pač motivacija razumljivo da pada, ampak vodi tudi k temu da pol sploh noben ne dela več kaj dosti, in ko se tega navadiš pol pa pride novo vodstvo in hoče dobro delat logično da ti je hudo ko stisnejo malo
wink-1.gif


hudič je v tem ko je na pošti 80% ljudi preko familijarnih vez pa malo od doma potegnejo te (ne)delovne navade, nekaj pa še pol pri ostalih v službi vidijo pa je problem tu
evil.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
to je glavni problem, da je kontrole še premalo, in pol eni delajo ko muteci, ostalih 80% pa jih zabušava, privat zadeve pa tak vsi rihtajo med šihtom
wink-1.gif


plc v mariboru lahko brez študentov zaprejo, kolko redni tam delajo .. hmnja .. podobno ko na kaki občini
evil.gif
Popolnoma si falil!!! Ni govora o PLC!!! Razmere tam sicer poznam, vendar raje ne bi komentiral Off topic !!!

vem da ni govora o plc tukaj konkretno, ampak poznam tud malo ostale stvari in je pač podobno, problem na pošti je v tem da pač na začetku se vsi ženejo z leti pa pač motivacija razumljivo da pada, ampak vodi tudi k temu da pol sploh noben ne dela več kaj dosti, in ko se tega navadiš pol pa pride novo vodstvo in hoče dobro delat logično da ti je hudo ko stisnejo malo
wink-1.gif


hudič je v tem ko je na pošti 80% ljudi preko familijarnih vez pa malo od doma potegnejo te (ne)delovne navade, nekaj pa še pol pri ostalih v službi vidijo pa je problem tu
evil.gif
Ne bom se kaj preveč trudil razlagati, ker bi bilo preobširno, samo povem ti, ima pač tukaj vsak svoj rajon, ki ga mora narediti, tako da so neumnosti, kar govoriš, da so ljudje na začetku bolj zavzeti in več delajo! Kar pa se tiče familijarnih zvez, pa , lepo te prosim, na kraj pameti mi ne pade, da bi komu od svoji predlagal delo na pošti!!! Razen morda kakšnemu smrtnemu sovražniku...
evil.gif
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
ksz

ko že ravno govorimo o pošti
smile-1.gif


zanima me koliko časa lahko stoji paket na pošti, preden ga vrnejo naslovniku? meni se zdi da je ta rok 14 dni.
bi pa rabil čimprejšnji odgovor....
tongue-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik smith pravi:
ksz

ko že ravno govorimo o pošti
smile-1.gif


zanima me koliko časa lahko stoji paket na pošti, preden ga vrnejo naslovniku? meni se zdi da je ta rok 14 dni.
bi pa rabil čimprejšnji odgovor....
tongue-1.gif
15 koledarskih dni, razen osebne izkaznice in potnega lista, tam je rok 8 dni!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
če jo prejemnik zavrne mislim da se takoj vrne, drugače pa 15 dni .. se mi zdi
tongue-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
.ksz.

Ok, okoli maminih sinčkov, seksanja z direktorjem in podobnih reči - je.bi ga, to je v vseh službah. Takim se pač nastavi mino, da se skidajo.

Moti me pa eden izmed komentarjev spodaj, češ da morajo poštarji sami iskati parkirno mesto v LJ, če napačno parkirajo plačajo kazen (ok, recimo, da to ni napačna ideja, ker drugače res lahko postane štala), ampak....če gredo pa v garažno hišo oz. na plačljivi parking, pa spet plačajo sami?
confused-1.gif
Kako hudiča pa potem lahko dostaviš, brez da tako ali tako ne plačaš iz lastnega žepa? Recimo, da dostavljaš v trubarjev kvart neki privat stari mami, ki nima službenega parkinga z vratarjem, da bi ti rampo odprl? Kaj potem narediš?

To sem pa mnenja, da bi pošta morala imeti po LJ nekaj točk, kjer se gor lahko kadarkoli postavi avto, da se dostavi v tisti okolici.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
>To sem pa mnenja, da bi pošta morala imeti po LJ nekaj točk, kjer se gor lahko kadarkoli postavi avto, da se dostavi v tisti okolici.

Normalni poštarji v mestu hodijo peš, nekateri s kolesom. Tisti z avti so paketna dostava. In do sedaj še nisem slišal, da bi kateri dobil plačilni nalog. Lahko pa da je kateri izmed njih zaparkiral celo ulico, takrat pa seveda da dobi listek.

In kaj boš s tem nardila? Eno parkirno mesto več za mentalne invalide z A8, X5, Q7,.....
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Saj ti je dečko lepo povedal, da preberi komentarje, ki so napisani poleg.
crazy1.gif


Govora je o hitri pošti, kjer pa logika "normalni poštar hodi peš" odpove.

V LJ je kup ulic, ki jih lahko bp zaparkiraš, če kjer koli ustaviš avto (ker so levo in desno že tako polna parkirna mesta).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
to je glavni problem, da je kontrole še premalo, in pol eni delajo ko muteci, ostalih 80% pa jih zabušava, privat zadeve pa tak vsi rihtajo med šihtom
wink-1.gif


plc v mariboru lahko brez študentov zaprejo, kolko redni tam delajo .. hmnja .. podobno ko na kaki občini
evil.gif
Popolnoma si falil!!! Ni govora o PLC!!! Razmere tam sicer poznam, vendar raje ne bi komentiral Off topic !!!

vem da ni govora o plc tukaj konkretno, ampak poznam tud malo ostale stvari in je pač podobno, problem na pošti je v tem da pač na začetku se vsi ženejo z leti pa pač motivacija razumljivo da pada, ampak vodi tudi k temu da pol sploh noben ne dela več kaj dosti, in ko se tega navadiš pol pa pride novo vodstvo in hoče dobro delat logično da ti je hudo ko stisnejo malo
wink-1.gif


hudič je v tem ko je na pošti 80% ljudi preko familijarnih vez pa malo od doma potegnejo te (ne)delovne navade, nekaj pa še pol pri ostalih v službi vidijo pa je problem tu
evil.gif


zmaga.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.025
113
Meni se pa plača 800 eur ne zdi ravno mala. Saj res da ob slabem vremenu najebejo, ampak res je tudi, da poštarji niso ravno dipl ingi, magi ali doci. Temu primerna je pač plača. Pa tudi dejstvo da so (tisti malo bolj agilni) že ob 12:00 doma, tudi ni zanemarljivo.