Težave poštarjev

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Veliko se govori, tudi v časopisih je veliko napisanega zadnje čase o nenormalnih pogojih dela zaposlenih na Pošti Slovenije!
Nekaj o tem( zaradi lažjega komentarja), si lahko preberete tukaj ! Zanima me vaš komentar, jaz vsaj zaenkrat ne bi komentiral, ampak ko se mi bo pokrovka dvignila, bo hudič...
uf-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
kr nekaj je to, sej pa je povsod tak da se vedno več dela, za isti denar .. jebiga
sicer pa poštarjem sploh negre tak slabo, plača ni bogvekaj ampak tud delo ni isto ko v rudniku kopat
smirk-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
nevem kako gre tem poštarjem, ampak moj frend je poštar, dela samo dopoldan pa dobi 800€ plače. popoldan pa fuša. kaj češ bolšga
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
zdaj majo probleme z dobro jutro in žurnalom ob sobotah.
Pa te reklame,počasi mi najeda poln kaslc smeti.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Saj ne da imam kaj proti poštarjem ampak na primer na peke se pa nihče ne spomni, kateri delajo pa samo ponoči? In poznam peka, ki je šel delat na pošto ter je sedaj mnogo bolj zadovoljen. In ja je pismonoša.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Uporabnik
Veliko se govori, tudi v časopisih je veliko napisanega zadnje čase o nenormalnih pogojih dela zaposlenih na Pošti Slovenije!
Nekaj o tem( zaradi lažjega komentarja), si lahko preberete tukaj ! Zanima me vaš komentar, jaz vsaj zaenkrat ne bi komentiral, ampak ko se mi bo pokrovka dvignila, bo hudič...
uf-1.gif



Lahko ti iz prve roke povem za primer v Lj, ko je poštar prijavil, da se počuti ogroženega na delovnem mestu in da ga sodelavci tepejo...

Kaj je resnica? To, da je ta poštar len ko fuks, da ga morajo zmeri čakat in ga je nadrejena že enkrat prijavila, drugič ga je pa tudi hotla, a jo je prehitel s temi obtožbami. Seveda so ga sodelavci "jebali" v glavo, ker so zaradi njega mnogokrat vlekli neplačane "nadure", da ne omenim, da so velikokrat morali hodit nazaj zaradi njega ker sam ni svojega rajona oddelal v soboto.

No pa še drug primer. Se je zaposlil en mamin sinček. Ponavadi imaš uvajanja na rajonu ene 3 dni, on ga je imel en teden. Takoj naslednji teden, prvi dan, je šefica ob 17ih popoldne klicala okol ostale poštarje, da so prišli pomagat nazaj od doma delat, ker model ni zmogu tega narest. Seveda se je to ponovilo naslednji dan, v sredo modela ni blo več na šiht, je dal odpoved. Ampak pazi to, isti dan kliče šefica na kadrovsko da pove, da ga ni, pa je na kadrovsko že klicala MAMA od tega modela in napizdevala tam eno, kaj se grejo, da noben njenmu sinčeku ne pomaga,.....

Tako da to so vse buče! Vedno na pošti se je podjebavalo, vedno se bo, ampak vedno le "kretene". Sicer ne delam več na pošti, sem pa preživel tam precej časa, praktično sem delal tam preko študenta od srednje šole do današnje zaposlitve.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Uporabnik
Veliko se govori, tudi v časopisih je veliko napisanega zadnje čase o nenormalnih pogojih dela zaposlenih na Pošti Slovenije!
Nekaj o tem( zaradi lažjega komentarja), si lahko preberete tukaj ! Zanima me vaš komentar, jaz vsaj zaenkrat ne bi komentiral, ampak ko se mi bo pokrovka dvignila, bo hudič...
uf-1.gif



Lahko ti iz prve roke povem za primer v Lj, ko je poštar prijavil, da se počuti ogroženega na delovnem mestu in da ga sodelavci tepejo...

Kaj je resnica? To, da je ta poštar len ko fuks, da ga morajo zmeri čakat in ga je nadrejena že enkrat prijavila, drugič ga je pa tudi hotla, a jo je prehitel s temi obtožbami. Seveda so ga sodelavci "jebali" v glavo, ker so zaradi njega mnogokrat vlekli neplačane "nadure", da ne omenim, da so velikokrat morali hodit nazaj zaradi njega ker sam ni svojega rajona oddelal v soboto.

No pa še drug primer. Se je zaposlil en mamin sinček. Ponavadi imaš uvajanja na rajonu ene 3 dni, on ga je imel en teden. Takoj naslednji teden, prvi dan, je šefica ob 17ih popoldne klicala okol ostale poštarje, da so prišli pomagat nazaj od doma delat, ker model ni zmogu tega narest. Seveda se je to ponovilo naslednji dan, v sredo modela ni blo več na šiht, je dal odpoved. Ampak pazi to, isti dan kliče šefica na kadrovsko da pove, da ga ni, pa je na kadrovsko že klicala MAMA od tega modela in napizdevala tam eno, kaj se grejo, da noben njenmu sinčeku ne pomaga,.....

Tako da to so vse buče! Vedno na pošti se je podjebavalo, vedno se bo, ampak vedno le "kretene". Sicer ne delam več na pošti, sem pa preživel tam precej časa, praktično sem delal tam preko študenta od srednje šole do današnje zaposlitve.
Seveda se vse to dogaja in to kar velikokrat! Normalno, da so povsod izjeme in lenuhi, ki bi samo vlekli plačo, ampak tu gre za druge stvari! Plača niti ni tak problem, čeprav se je v zadnjih 10 letih realno zmanjšala za vsaj 20%, kljub temu, da je dela precej, precej več! Ostalih stvari pa še vedno ne bom komentiral, imam pač svoje razloge, hotel sem le videti, kakšno mišljenje o tem imajo ljudje na splošno. Sicer pa razumem te komentarje v stilu, kaj se bunite, saj se imate čisto ok, delate samo dopoldne za dobro plačo, popoldne pa fušate... Bilo je tako včasih...Malo si preberite še komentarje ob članku, ki je v bljižnici, mogoče vam bo kaj več jasno....
uf-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Človek božji, dam ti pojasnilo za evidentiran primer v Ljubljani, ti pa men Seveda se vse to dogaja in to kar velikokrat!

Škoda besed. Na pošti sem dobesedno preživel par let, pa tega NIKJER nisem videl.

Če pa poštarja nalom kaka stranka (kar SE JE dogajalo, predvsem v času, ko so poštarji vročevali pošto s sodišča - Rakova jelša
wink-1.gif
) je pa to čisto druga zadeva.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Človek božji, dam ti pojasnilo za evidentiran primer v Ljubljani, ti pa men Seveda se vse to dogaja in to kar velikokrat!

Škoda besed. Na pošti sem dobesedno preživel par let, pa tega NIKJER nisem videl.

Če pa poštarja nalom kaka stranka (kar SE JE dogajalo, predvsem v času, ko so poštarji vročevali pošto s sodišča - Rakova jelša
wink-1.gif
) je pa to čisto druga zadeva.
Možno, da si preživel nekaj let na pošti, ampak doživel nisi veliko!!! Poznam kar nekaj primerov, ko so npr. mame klicale na kadrovsko in jokale, da sinček preveč dela, tako da ne pametuj preveč! Pa še sto drugih primerov, ko so po koncu nekajdnevnega uvajanja enostavno zapustili delovno mesto(nekateri že prej) in odšli, češ, tega pa za ta denar ne bomo delali! Ampak to ni problem (čeprav je pokazatelj tega, koliko dela je na pošti), ampak je zaskrbljujoče dejstvo, da poštarji old-timerji množično iščejo druge službe, dviga se nezadovoljstvo zaradi stvari, ki jih ti v tvojih časih, preživetih na pošti, še nisi doživel! Kdaj pa si delal na pošti? Zadeve se drastično poslabšujejo zadnji dve leti, še posebej pa v zadnjem času!!!
Glede pretepenega poštarja na Rakovi jelši pa, to je pač riziko poklica, tako kot je riziko nošenje pokojnin, kjer skoraj vsak mesec oropajo kakšnega! Ampak tudi to ni problem, zaradi katerega poštarji jokajo...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Lej, če ne drugega mi punca trenutno dela na pošti in ima čez tudi poštarje. Tako da prevej dobr vem, kaj se dogaja. Tudi fotr je na pošti, brat pa je tako kot jaz delal prek študenta do prejšnjega meseca, ko se je redno zaposlil v svojem poklicu.

In dobr vem kaj se je in kaj se dogaja. Vem, kako se obseg dela povečuje dnevno, ljudi pa je vse manj. In stari poštarji, katere ti imenuješ ne iščejo druge službe, saj so praktično vsi pred penzijo. Tisti mid-age pa mlajši pa verjamem, da iščejo.

In plača še vedno ni slaba. Saj nibenemu ne branijo, da grejo pa kelnart, al pa v tekstilstvo...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Lej, če ne drugega mi punca trenutno dela na pošti in ima čez tudi poštarje. Tako da prevej dobr vem, kaj se dogaja. Tudi fotr je na pošti, brat pa je tako kot jaz delal prek študenta do prejšnjega meseca, ko se je redno zaposlil v svojem poklicu.

In dobr vem kaj se je in kaj se dogaja. Vem, kako se obseg dela povečuje dnevno, ljudi pa je vse manj. In stari poštarji, katere ti imenuješ ne iščejo druge službe, saj so praktično vsi pred penzijo. Tisti mid-age pa mlajši pa verjamem, da iščejo.

In plača še vedno ni slaba. Saj nibenemu ne branijo, da grejo pa kelnart, al pa v tekstilstvo...
No, sva že malo bližje s stališči! Kar se tiče oldtimerjev, nisem mislil tistih malo pred penzijo( taki itak ne morejo drugam, kdo jih bo pa vzel), ampak stare po stažu! Nezadovoljni pa so itak vsi,mladi in stari! Poudarjam, glede plače ne jamra noben poštar, vsaj večina ne, čeprav bi seveda lahko bila boljša oz. je čedalje slabša(ampak tako je na žalost pač povsod)! Glede tega, da nobenemu ne branijo oditi drugam pa: Saj branit mu normalno ne morejo, če se odloči, se pač odloči, verjemi pa, da se z vsakim pogovorijo in ga poskušajo prepričati, sploh, če je dober poštar!
P.S.: A tvoja je pa zadovoljna z delom za šalterjem!?
grims-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kot sem že rekel, takih primerov je kar veliko! Ampak to so pač razvajenci, ki mislijo, da je poštarska lahka! Oni vidijo samo poštarja, kako se pelje po ulici in meče pošiljke v nabiralnike, ne vidi pa jutranjega premetavanja vreč, prve delitve, zlaganja v potovnike, zlaganja reklam, priprave vreč za depoje, polnenje motorjev oz. koles na rajonu z robo iz depojev, velike količine priporočenih pisem, ki jih je potrebno pravilno vročiti, nenehnega poviševanja planov prodaje srečk in drugega blaga, raznih statistik, kontrol nadrejenih, raznih sestankov, kjer se vršijo pritiski nad delavci, inšpekcij itd., itd..... In ravno o tem govorim, pa še o npr. reklamah, ki jih je zadnje čase nenormalne količine, so pa raznoraznih oblik(Harvey Norman, Bauhaus) in včasih nenormalno težki in obsežni (mercator v polivinilu). Da ne pozabim raznih naslovljenih katalogov, ki jih je malo morje, od Baby novičk, Tuš-a, do katalogov tipa Neckermann, ki znajo biti tako veliki, težki in debeli, da seveda v nabiralnik nikakor ne gredo in je treba pisati obvestila(ker se je nekdo spomnil in iz meni neznanega vzroka pobral poštarjem ključe od nabiralnikov)! Lahko bi govoril še o zadnji odstranitvi košar z motorjev, brez katerih je delo postalo ne otežkočeno, ampak popolnoma nemogoče, pa o pomanjkanju pismonoš, posledično delitvi rajonev, pa še o čem, pa smo tam.... Pa pustimo plače, vremenske razmere in to, da na razmere ni nobenega dodatka oz. beneficiranega staža!
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz vas samo občudujem, v vsakem vremenu na mopedu in gasa....poleg tega, da je plača bolj klinc.... Saj bo morda kmalu bolje in "topleje"....
wink-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Jaz vas samo občudujem, v vsakem vremenu na mopedu in gasa....poleg tega, da je plača bolj klinc.... Saj bo morda kmalu bolje in "topleje"....
wink-1.gif
Topleje bo sigurno, samo bolje pa ne verjamem, da bo kdaj!!!