Težava z gretjem

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Evo, majster je bil pri meni. Priprl je vse spodnje ventile v radiatorjih po celi hiši in predlagal, da imam tudi zgornje ventile, vsaj v tej veji, odprte minimalno. Zaenkrat je precej bolje, po hiši je dovolj toplo kljub priprtim radiatorjem, otroška soba pa je tudi toplejša, bomo pa videli, kako bo, ko bo mraz hujši. Radiator v spalnici ni grel, ker je bil spodnji ventil zaprt, ne vem, kdo bi se sicer lahko igral z njim.....
Zdaj ce ti je ostale ventile priprl, (spodaj, zgoraj) potem te bo zacelo zebsti drugje..
Ce nimas ravno nekih miniaturnih presekov cevi in ozkih grl (kaksni alumplast fitingi) potem te nebi smelo se zebsti ce bi v drugih sobah nastavil termostatsko glavo nastavil na zelneno temperaturo, spodnje ventile pa zacel pocasi odpirati. Najprej tam kjer te bo zacelo zebsti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.226
113
Am... mislim, sej bedno da sele po tok dneh ampak prej nisem videl....

Najverjetneje imas neuravnotezen sistem in prihaja do razlicnih pretokov. Kot je napisal suzica gre voda po najlazji poti ampak to nima veze z razdelilcem in tvoja vezava ni cigancka. Namrec podobno se dogaja tudi pri talnem gretju kjer vse laufa na razdelilce, takoj ko gre za vec nadstropij.

Dolgorocno bi tezave resil avtomatski balansirni ventil, centralar pa ti je sistem skusal uravnotezit tako da je priprl prve porabnike v nizu. Hitrosti crpalk tu ne resijo nicesar.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.226
113
strokovnjaki za ogrevanje in vodovod ,pozdrav vsem ,lepo se imejte il lepo se grejte :)
V tej temi si ze povedal da dajes nasvete po ZS oz po telefonu. Vsi smo to lahko prebrali.

Zdej pa sam povej al manjka pozornosti al ti noben ne pise al kaj te muci? Ce si preprican da vsi v temo brcamo (kar je z nasveti po internetu vedno mozno), to napisi in pomagaj soforumasu ki ima ocitno tezave. Verjetno se ti z vec desetletnimi izkusnjami s podrocja ogrevanja svita veliko bolj kot ostalim. Napisi al pa se ne oglasaj. S tem jokcanjem ne koristis nikomur.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
V tej temi si ze povedal da dajes nasvete po ZS oz po telefonu. Vsi smo to lahko prebrali.

Zdej pa sam povej al manjka pozornosti al ti noben ne pise al kaj te muci? Ce si preprican da vsi v temo brcamo (kar je z nasveti po internetu vedno mozno), to napisi in pomagaj soforumasu ki ima ocitno tezave. Verjetno se ti z vec desetletnimi izkusnjami s podrocja ogrevanja svita veliko bolj kot ostalim. Napisi al pa se ne oglasaj. S tem jokcanjem ne koristis nikomur.
kaj te muči ?? samo sem vse lepo pozdravil to je vse . tvoje nakladanje pa mi dol visi . komuniciraš kot da si ne vem kaj . Zato lepo vtihni bo bolje za tebe in za mene
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Težava je, da se ta radiator samo malenkostno segreje in še to samo zgornji del, spodnji pa je popolnoma mrzel
zapri vse radiatorje v hiši, razen tega ki ne greje. Če bo začel greti, postopoma odpiraj (enega po enega) ostale radiatorje v hiši da v grobem lociraš problem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Evo, majster je bil pri meni. Priprl je vse spodnje ventile v radiatorjih po celi hiši in predlagal, da imam tudi zgornje ventile, vsaj v tej veji, odprte minimalno. Zaenkrat je precej bolje, po hiši je dovolj toplo kljub priprtim radiatorjem, otroška soba pa je tudi toplejša, bomo pa videli, kako bo, ko bo mraz hujši. Radiator v spalnici ni grel, ker je bil spodnji ventil zaprt, ne vem, kdo bi se sicer lahko igral z njim.....
A je tole kdo spreminjal?!
Z ventilom se je mogoce igrala tvoja.
Raje vidi da jo ti grejes/kuris ;).
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.442
113
Pri nas smo letos tudi skoraj naredili doktorat iz tega zakaj zadnji trije radiatorji ne grejejo. Po tem ko sem že razdrl črpalko in zgoraj ven spuščal vodo, če bi slučajno bil kje zrak smo na koncu ugotovili, da so ventili na radiatorjih, ki smo jih spomladi zaprli zapikali toliko, da so ostali v tej poziciji tudi ko si termostatsko glavo obrnil na gretje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Pri nas smo letos tudi skoraj naredili doktorat iz tega zakaj zadnji trije radiatorji ne grejejo. Po tem ko sem že razdrl črpalko in zgoraj ven spuščal vodo, če bi slučajno bil kje zrak smo na koncu ugotovili, da so ventili na radiatorjih, ki smo jih spomladi zaprli zapikali toliko, da so ostali v tej poziciji tudi ko si termostatsko glavo obrnil na gretje.
Po koncu kurilne sezona termostatske glave odpreš na max in nikakor zapreš na min, da daš glavi dihat. Termostatska glava namreč ni ventil. To, kar počneš ti počne veliko ljudi, ki so imeli prej navadne ventile. Moja tašča je temostarske glave zategovala na hard, dokler jih ene par ni zapikal ventila in ena nikakor ni več zapirala, ker je bla stegnjena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Samo iglo s prstom porines v ventil. Ce gre in se vrne nazaj je ok.
Ce ne gre, jo je treba najprej nazaj ven dobiti najbrz in potem upati da se bo "podmazala" in da bo delala.
Nekaj casa je zagotovo bolje imeti na 4 da pocasi zacne zapirat in se "gibat"
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Pri nas smo letos tudi skoraj naredili doktorat iz tega zakaj zadnji trije radiatorji ne grejejo. Po tem ko sem že razdrl črpalko in zgoraj ven spuščal vodo, če bi slučajno bil kje zrak smo na koncu ugotovili, da so ventili na radiatorjih, ki smo jih spomladi zaprli zapikali toliko, da so ostali v tej poziciji tudi ko si termostatsko glavo obrnil na gretje.

Nekako ljudska modrost pravi, da ob koncu sezone pustiš termostatske glave do konca odprte (igla ven) in ob začetku nove sezone parkrat odpreš in zapreš termostatsko glavo iz ene v drugo skrajno lego, da malo 'preguncaš' iglo. Običajno se da iglo videti -> zato opazuješ ali se vrača nazaj v odprto pozicijo. Če se ne vrača, odstraniš to termoststako glavo (po večini gre kar z roko, drugače vzameš vodovodarske klešče) in jo 'preguncaš' s kombinirkami (občutek ob stiskanju igle zaželen). Če se ti zdi da gre zelo na trdo, špricneš vmes malo WD.ja oz. podobne vodice. Nato privijačiš glavo nazaj (ob vijačenju mora biti sama glava do konca odprta...torej na najvišji temperaturi). In to je to.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.442
113
Saj to je jasno, ampak smo pač zapirali, ker čez leto z drvami grejemo vodo in je narejeno tako, da, ko peč pride do 90 stopinj (če bi preveč naložil) se vklopi črpalka in porine vodo v radiatorje, da se peč ne pregreje. Potem pa tiste, kjer je pretoplo pač zapremo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.442
113
To je vse v dolgoročnem planu, slej ko prej bo Ferotermka spustila dušo in bo tako treba prenoviti vse.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
V glavnem, poklical sem še enga majstra, pride drug teden. Mi je svetoval, da naj ugasnem vse radiatorje, prižganega pa pustim samo problematičnega. Pustil sem vklopljene samo tri radiatorje, vžgal peč in čakal.... Problematični radiator je grel kot še nikoli!!! Torej, v čem je problem?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
V glavnem, poklical sem še enga majstra, pride drug teden. Mi je svetoval, da naj ugasnem vse radiatorje, prižganega pa pustim samo problematičnega. Pustil sem vklopljene samo tri radiatorje, vžgal peč in čakal.... Problematični radiator je grel kot še nikoli!!! Torej, v čem je problem?
Verjetno problem z Balansiranjem....

Ko imaš ostale radiatorje v funkciji ti oni poberejo ves pretok...revež pa ostane brez pretoka in ne greje...

Bo potrebno s pripiranjem ostalih uravnotežiti pretoke, da bo še ta kaj dobil...Ni pa rečeno, da se drugje ne bo kaj podrlo....in se bo problem preselil drugam...Sploh zato, ker je sistem dinamičen, ti pa lahko urediš uravnoteženje pretokov samo statično...
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Končno je po 2 letih Car dobil odgovor.
Zdej bo nov problem, ker bo težko s termostatskimi glavami dobil konstanten pretok tako, da bodo vsi radiatorji vroči.