Težava z frgazerjem Dellorto PGHBN 16

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Aha.....lamele pa le zamenjaj...če so skrivljene
wink-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:

Ql....tega pa nisem vedel da si jih lahko sam izrežeš
smile-1.gif

Sicer ni najlažje delo, sam se da
smile-1.gif
z Olfa nožem, pa lepo počasi .. bom poslikal jutri, mislim da imam še ovitek .. prve sem sicer falil (prezeral preveč), tako da dobro da je več placa, jih lahko več izrežeš.
 

Bol

Zelenc'
9. jun 2022
2
0
1
Pozdrav!
Bom obudil kar tole staro temo, ker imam podoben problem.
Lotil sem se obnove Piaggio Typhoona (L.96), ki je kar par let stal v kotu. Motor vžge, vendar sem opazil, da malce kaplja bencin iz uplinjača.
Razstavil sem uplinjač, ga spihal, ščistil z namenskim sprejem, preveril plovček, videti je vse ok. Sprva sem bil prepričan, da zadeva pušča pri robu šalčke, kjer je tesnilo, zato sem naročil novo tesnilo (žal so mi poslali napačnega). Kasneje pa sem ugotovil, da zadeva v bistvu pušča na dnu šalčke, kjer je tista cevka in vijak, za odtok. Odvil sem vijak in na koncu vijaka je eno mini tesnilo - verjetno bo potrebno menjati tega, vendar ga še nisem uspel najti na netu.
Me je pa pri čiščenju uplinjača presenetilo to, da ko dam gas (z odstranjenim filtrom), kar lepo prši ven iz luknje, kamor se pritrdi filter - Pršenje je videti na tem posnetku. Zanima me, če je to normalno?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Vedno to malo špuka čez ferg ko gas odpreš. Lahko pa preveriš lamelni ventil. Oziroma ga kr menjaš :) ne bo nič narobe :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bol

Bol

Zelenc'
9. jun 2022
2
0
1
Vedno to malo špuka čez ferg ko gas odpreš. Lahko pa preveriš lamelni ventil. Oziroma ga kr menjaš :) ne bo nič narobe :)
Hvala za odgovor. Kje se pa skriva lamelni ventil? Predvidevam, da ga bom našel, če odstranim tole sesalno koleno, ki pa ga verjetno tudi nebi bilo slabo menjati. Opažam, da je že malce razpokano. Ne vem, če je luknja, potem bi verjetno zrak not vleklo.
Na tem sesalnem kolenu me je malo zmedel zale vijak, ki je kar okrogel?! Naj to kar s kleščami odšraufam ali kako? Na skuterju je že bil menjan cilinder, tako da je možno, da vijak ni original.
295CEFDF-2664-4807-B784-C888D2EAEC43.jpeg
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
To je vijak, da se ne lotevaš tega sam šraufat kao :)
Zareži utor in ga z navadnim šraufncigerjem losaj. Lamelni ventil je pa ponavadi nekje med fergazerjem in sesalno odprtino v cilindru/bloku.