Težava z Eduroam ?

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
Živjo,
mene pa zanima če morda kdo ve, zakaj bi bila težava z povezovanjem na Eduroam-om. Zadevo mi je ratalo inštalerati in namestiti certifikate. Tko da teh težav neb smel bit, k drgač bi mi pošiljal da je napačn ime al pa geslo. Ko pa odprem na mojem hx4700 WiFi, pa grem na settings pa na te povezavi ki jo zazna in potrdi certifikate dam conect in piše conecting....in poveže pa ne.
frown-1.gif
Če pa grem med tem na net mi pa napiše da rabm modem???al neki podobnga???
Da bi blo še vse bl čudn pa zalaufam program k išče omrežja in končno najdm en free omrežje in vola brez problema najde en nezaščiten kanal in me vrže not(Sm ne na omenjeni mreži). In čist lepo dela, nevem a ma kdo kej izkušenj z tem omrežjem na dlančniku?
Prosim če lahko kdo pomaga

Eduroam
 

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
Jah nevem tm mam nastavlan tko kt v navodilih, Authentication mam WPA, pod data encryption pa TKIP, tko kt si napisu Mikrohard .
Zadevo sm sprobavu na BF, in nej bi blo povsod isto, sej nevem bom šu še na kšn drug fax probat, mrde mamo mi kej u bedu? Bom še drug tedn enkrat probu če bodo kej porihtal.
Hvala za hiter odgovor
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Pojdi v nastavitve za SecureW2 in daj kljukcijo pri "prompt user for credentials" in izbriši uporabniško ime in geslo. Nato se poskusi še enkrat povezati. Če te bo vprašalo za uporabniško ime in geslo in te po vpisu le-teh ne bo povezalo, imaš napačno uporabniško ime in geslo. Če te pa niti za to ne vpraša, imaš pa verjetno nekje v drugih nastavitvah napake. S certifikati sploh ni problemov...
 

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
Saj pravim da ni problema z geslom in uporabniškim imenom, ker to bi me vprašal tko kot me je enkrat ko sem poizkusil brez navodil, potem sm pa nastavil točno tako kot piše na strani od Eduroam, nevem bom probal odpraviti napako.
Saj mreža dela in vse drugo samo ko se hočem povezati pa nič... sm povezuje in povezuje in nč se ne poveže
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.933
5.208
113
probaj z odisej clientom. btw kero verzijo windovsev maš na dlančniku? si se kaj igral z wm6 in še nimaš zadnje verzije?
 

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
Mah nism se še nč poigravu s posodobitvami, k sej dela kr uredu sm enkrat pa mislm nadgradit WM 2003 SE z vsaj WM05 (sm a je to res da pol ne dela WiFi, k sm zasledu na enm forumu?), drgač kot odjemalca pa sem dal dol SecureW2, luka51 a ga ti uporablaš na svojem 4700 brez problema? mah sej drugače sem itak rekel da je mogoče bila kakšna napaka pr ns na faxu, k so res mojstri...sploh za računalnike jih v učilnci že en mesec posodablajo
smile-1.gif
kar bi lohk mal hitrej storil pa neb se tok folka pritožval. To pa je če nis na centralnem BF-ju
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Če si sprobaval brez kakršnihkoli nastavitev in te je vprašalo za uporabniško ime in geslo, bodi prepričan, da zadeva ne bi delovala, saj ti privzeto uporabi PEAP protokol, ki ga pa eduroam ne pozna. Pravilno nastavljen securew2 te reši vseh težav.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.933
5.208
113
uh ti si še na 2003... daj gor wm6 da bo dlančnik zaživel
smile-1.gif
boš videl kaj zmore 4700, wm5 (sploh originalnega, ki je počasnejši od 2003se) pa se niti ne splača probat
glede wifija je pa tak da sta prvi 2 verziji od kzhure meli neki bug in ni delal tkip na wifi, zdaj na zadnji verziji dela vse kot po maslu