Tezava s praktično novim skuterjem Aprilia

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Če smo glih pri moto servish: Moto Tim Maribor - Belokranjska. Peljem na servis pred poletjem in poleg rednega servisa prosim, da pogledajo zakaj trokira in zakaj nima nobene moči in hitrosti, pa fergazer naj sčistijo. Ga dobim nazaj še isti dan, servis 70+€ od tega 3 olja (motor, menjalnik, zavorno) cca polovico. Motor trokira enako kot prej. Pravijo, da je kriv bencin in naj NIKOLI ne tankam na Petrolu - mimogrede skuter že več let tankam izključno na Petrolu in ni bilo nikoli nič narobe.
Da skrajšam, zadnjič po tretjem tanku goriva, ko še ni bilo boljše, se malo poglobim in vidim, da je cev za zajem zraka v filter pritisnjena na ohišje in valjda ne vleče dovolj zraka - pogledam še filter zraka, ki je bil usran do amena.

Tako, da kaj naj rečem - iščem kozolčarja za naslednji servis. :cool:
Ta s Petrolom pa je tudi huda. Ko se mehaniku več ne da oz. nima pojma v čem je težava.

Olje za menjalnik in motor na 2T skuterju? Da ti ni samo računa izstavil :D filter motorja je pač osnova rednega servisa.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
moto TIM mehanik je tak natrgator. Kak je meni pametoval in lagal za mp3, ko mi je v garanciji ugašal. Pol se je nehote zarekel med tem ko sem z goprojem snemal (videl je in vedel, da snemam da mam video materjal za PVG).
Naslednji dan pa na PVG spet lagal, da je z mojim motorjem vse vredu.
pa ob nakupu gume tresle in bilanca postrani. Po njegovih besedah normalno in to na vseh trese.
po mojih izkušenj tiče samo daleč stran od moto TIM.

vomedo Kje je napisano da je 2T skuter? Olje je pa od prenosov
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Ja, pogledat moraš vse po vrsti... od fergazerja, lamel do recimo pumpice za gorivo (oz pipce, ker dela na podtlak in lahko zajebava). Če se ti pa to ne da, bi pa jaz pogledu kdo je recimo dober serviser za motorje, ki šraufa tudi skuterje, sej to ni visoka znanost... Meni je Primec en boljših v lj.

Če te pa rita še ne peče dovolj, lohk pelješ pa k Živcu na cilenškovo :D
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Evo takole. V motor tankam že drugi tank 100ko in vžge brez težav v prvo. Zdajle je stal dva tedna in včeraj je kresnil v drugo na kurbel. Za foro bom nazaj natočil 95 oktanov, če je res to to :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Če smo glih pri moto servish: Moto Tim Maribor - Belokranjska. Peljem na servis pred poletjem in poleg rednega servisa prosim, da pogledajo zakaj trokira in zakaj nima nobene moči in hitrosti, pa fergazer naj sčistijo. Ga dobim nazaj še isti dan, servis 70+€ od tega 3 olja (motor, menjalnik, zavorno) cca polovico. Motor trokira enako kot prej. Pravijo, da je kriv bencin in naj NIKOLI ne tankam na Petrolu - mimogrede skuter že več let tankam izključno na Petrolu in ni bilo nikoli nič narobe.
Da skrajšam, zadnjič po tretjem tanku goriva, ko še ni bilo boljše, se malo poglobim in vidim, da je cev za zajem zraka v filter pritisnjena na ohišje in valjda ne vleče dovolj zraka - pogledam še filter zraka, ki je bil usran do amena.

Tako, da kaj naj rečem - iščem kozolčarja za naslednji servis. :cool:
Pelješ nazaj, jim pokažeš filter in jim jebeš tetku
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
POZDRAVJENI!
Kupi Aprilijo SR 50 pri MOTO TIM MARIBOR predelano na 25.
Odsvetujem poslovanje z omenjeno firmo.
Zanima me pa ali obstoja stranska parkirna tačka in kje jo dobiti.

hvala
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Saj so že 2018 pisali, da tale vaš MB Moto Tim ni vreden pol ..... (ne bi dodajal).
Izgleda, da smo po 2 letih samo dobili potrditev za to.

Hvalabogu, da nisn štajerc :evil: , očitno imate resne probleme :p.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Jaz sem že 2013 začutil, da se sladkoba neha v trenutku ko je dnar za skuter nakazan. Pol si jim samo še odveč
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Ne bom opisal svoje izkušnje je bla kr huda.
Stranska parkirna nogica, jo hočem imet ker se na asvaltu močno pozna, par dni pa vse polno poškodb.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko bo še bolj toplo, se ti bo kar pogreznil v asfalt. ;)

Sem rabil dve leti, da sem to pogruntal.