Test zimskih gum 2024 OEAMTC

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.030
10.421
113
Ne razumem kaj hočeš s tem filozofiranjem povedat? Hotel sem samo rečt da guma, ki je na vseh testih nova superiorna in tudi superiorno draga, da je drugo sezono po testih očitno pogrnila. In ja, delam malo kilometrov pozimi, praktično vedno manj, menjam pa zimsko gumo vedno po treh sezonah pa čeprav je vizualno in po milimetrih kot nova.
Kleber. Po mojem ti ne bo žal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.473
9.406
113
2 leti so bile super, potem pa s emi je zaga naredila, pa so glasne ratale bolj kot običajno, pa sem jih dol vrgel. Bodo naredile še drugi krog na balkanu. Zdaj sem na letnih conti premium.
Moje so po dveh sezonah na indikatorju, plus moj avto itak mal zunaj pobira, tko da letijo dol, so ble pa glih tok cenejše od ostalih, da je čist vseen če sam dve sezoni zdržijo. Če bo spomlad spet ugodna cena, grejo gor nove enake, če ne pa GY Efficientgrip Performance, ki so se na moji šajtrgi super obnesle.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.473
9.406
113
Za preštudirat, GY in Conti je 145 minus ene 6-8 dobim po gumi popusta, se pravi čez prst 100€ popusta po kompletu. Gledam pa ravno svoje zimske gume da so DOT 10 mesec 2022, se pravi da sem jih vozil komaj 2 sezoni in še to malo kilometrov, vizualno kot nove tako da jih verjetno letos še sprobam.
Jest mam isto dimenzijo, sam vedno jemljem XL verzijo in višji hitrostni razred, vem da dam lohk gor H, sam mam filing, da se lepš peljejo, ker avto ni glih lahek in mi jih manj pobere po robu. Je pa razlika do premium znamk sedaj manj kot 25 EUR, polet ko sem gledal je bla več. Tko da sem zelo blizu, da naročim tele:
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
98
43
18
Kaj dati na Passata?
Goodyear 215/60R16 99H UG PERF 3 XL
Goodyear 215/60R16 95H UG PERF 3
Največ je vožnje po regionalnih ovinkastih cestah, tudi klanci. Cena je ista.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.030
10.421
113
odvisno kakšnega passata imaš, razlikeo so verjetno lahko po par 100 kg. če imaš osnovnega pa da ima sam maso okol 1500 do 1600 pol greš z osnovo, imho.
med 95 in 99 je 85kg razlike po nosilnosti po gumi.
jaz na Eju imam predpisane XL, je prazen 2t.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.392
2.417
113
Jest mam isto dimenzijo, sam vedno jemljem XL verzijo in višji hitrostni razred, vem da dam lohk gor H, sam mam filing, da se lepš peljejo, ker avto ni glih lahek in mi jih manj pobere po robu. Je pa razlika do premium znamk sedaj manj kot 25 EUR, polet ko sem gledal je bla več. Tko da sem zelo blizu, da naročim tele:

To vse štima da se verjetno lepše vozi in avto bolj "leži", edino pomislek imam v tem da so posledično boki bolj trdi, manj prožni in da med vožnjo po naših vrhunskih cestah bolj nabija torej da guma "grše" požira luknje in bolj nabija... Moje letne gume so itak XL, tudi po homologaciji ampak imam še dodatno srečo da so 255 in pri tem valarju se mi zdi da tudi če je luknja da je guma toliko široka da 90% lukenj požre.