tesnilo enorocne kopalniske baterije

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
se da dobiti tesnilo ki pride med ventil in pipo (pod rocico enorocnega ventila) posebej? in kdo drzi te stvari?

vse informacije dobrodosle ....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Res da nisem vodovodar, zato mi najbrž ni čisto jasno katero tesnilo ti hočeš?
Se pravi rabiš tesnilo ki je nekje med pipo in steno, ali ti spušča nekje v "kartuši"
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Te enoročne baterije še vodovodarji neradi šraufajo...raje ti novo proda in montira.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Res da nisem vodovodar, zato mi najbrž ni čisto jasno katero tesnilo ti hočeš?
Se pravi rabiš tesnilo ki je nekje med pipo in steno, ali ti spušča nekje v "kartuši"

spusca v kartusi ....
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Te enoročne baterije še vodovodarji neradi šraufajo...raje ti novo proda in montira.

to mi je cisto jasno ....
cheer.gif


ce teh gumic ne najdem bo treba res u baubau po nove. ampak .... gre za vikend, ki ni velikokrat v uporabi. tako da bom najprej probal odpraviti napako sam .... pa se videl bom, kako je zadeva sestavljena ....
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
na servisu se ponavadi dobi komplet tesnil...
za LJ pa drugače v termovodu, svetina&lazar itn

gre za ene italijanske baterije ... upam da so tesnila identicna armalovim ....

kako odvijete ventil na armalovih baterijah? matica ima 2 luknji, podobno kot na kotnih brusilkah ....
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
na servisu se ponavadi dobi komplet tesnil...
za LJ pa drugače v termovodu, svetina&lazar itn

gre za ene italijanske baterije ... upam da so tesnila identicna armalovim ....

kako odvijete ventil na armalovih baterijah? matica ima 2 luknji, podobno kot na kotnih brusilkah ....

tesnila posebej no go. dobi se samo komplet s kartuso in sicer za armaj pride 17 eur (homa, slovenceva, ljubljana), za une noname pipe pride kartusa 6 eur (termotehnika).
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ne bom glih odgovarjal, bom pa postavil vprašanje, ker imam podoben problem: baterija je unitas, tista v stilski izvedbi, pa je začel puščati ventil za toplo vodo. Kako za hudiča se ventil pri teh baterijah odšraufa, ker sem skoraj polomil umivalnik ne da bi premaknil ventil za mm?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Ne bom glih odgovarjal, bom pa postavil vprašanje, ker imam podoben problem: baterija je unitas, tista v stilski izvedbi, pa je začel puščati ventil za toplo vodo. Kako za hudiča se ventil pri teh baterijah odšraufa, ker sem skoraj polomil umivalnik ne da bi premaknil ventil za mm?

kateri ventil tocno?

najprej odvijacis rocico .... imbus vijak je v luknji s spodnje strani rocice. nato odvijec plasticno ali medeninasti obroc (primes z roko in odvijes) in spodaj imas plasticno kartuso pod medeninasto matico, ki naj bi imela dve luknji na vsaki strani. vzames podoben kljuc za kotno brusilko ali pa kar t izbijalom odvijes matico dol in to je to ....
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
no, ni glih tako: odstraniš čep, odviješ vijak in odstraniš kovinski obroč ventila na bateriji. Potem se začne veselica: ventila ne moreš odšraufati niti z rolcangami, ker bi prej polomil pipo in umivalnik. Kot da je vrag z baterijo zlit....pa ni, ker je rezervni ventil že dolgo na lagerju..Sem iskal kakšna navodila tudi na spletu, pa ni nič za najti....
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
no, ni glih tako: odstraniš čep, odviješ vijak in odstraniš kovinski obroč ventila na bateriji. Potem se začne veselica: ventila ne moreš odšraufati niti z rolcangami, ker bi prej polomil pipo in umivalnik. Kot da je vrag z baterijo zlit....pa ni, ker je rezervni ventil že dolgo na lagerju..Sem iskal kakšna navodila tudi na spletu, pa ni nič za najti....

daj gor sliko. jaz sem zadevo razdrl v 3-eh minutah ... mogoce pa nimas enakega modela ....