Kako “odpreti” kopalniški radiator?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej. V kopalnici imam ta radiator, pokončni. Če ga odprem, so vroči ventili, Čeč ki pride iz stene, ne gre pa nič čez radiator. Ostali radiatorji v stanovanju delajo normalno. Zdi se kot bi bil privat kak ventil, ki preprečuje, da gre voda naprej. Slika ventilov če ima kdo idejo?
IMG_5330.jpeg
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Glavo na ventilu daj dol, spodaj je igla katera je vrjetno prilepljena v položaju zaprto. Malo pomigaj in upaj da skoči ven. Potem bo deloval.

(naslednjič pa pusti celo poletje radiator do konca odprt)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ja. Sem mislil da sem ga že odzracil ker sem spodaj stransko odsraufal, da je priteklo malo vode. V bistvu pa bi gor moral. Je 1 minuto luft spuščalo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Vsaki Alteraš ima v malem prstu (roke mizarja) odzračevanje radiatorjev.
Tukaj nas gnjaviš za takšno brezvezno stvar.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ja res je. Tole je bil moj fail. Vse radiatorje odzracujem po neki isti metodi, ta je imel pa na vrhu radiatorja ventil, ki ga nisem niti videl, dokler nisem na pručko stopil.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Pa prah bi lahko spotoma pobrisal. ;)
Ta ventil je ok, mu prah ne škodi razen estetskega vidika! ;)

Pri nas je nek Herz ventil, z večjo površino "zračnikov", ki se dejansko na 3 leta zabije toliko da potem radiator pozimi ne greje na polno - ventil ne odpira na polno (pa je ves čas striktno na max. v neogrevalni sezoni, ampak očitno pride prah nekje vmes in se vse skupaj zašteka oz. deluje na pol).
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Daš gor samoodzračevalni ventil in mirna Bosna... Če pride zrak v radiator, se tesnilo osuši in postopoma spušča zrak ven, dokler ne priteče voda in samo zadihta. Sistem porozne dihtnge, na kratko.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Da izkoristim temo: kako lahko bolj odprem tak ventil, če ni prostora da bi na desni strani prišel zraven?
IMG_20231123_200306.jpg

Radiator je napram ventilu bolj hladen, torej sklepam da ni dovolj odprt in ne spusti dovolj tople vode skozi. Prostora med ploščicami in ventilom je 1 cm.IMG_20231123_200306.jpg
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Samo glavo sem že odstranil in spucal. Iglo v ventilu sem tudi že ''zdrmal'' tako da to ne more bit razlog.
Ste ziher, da je imbus? Ker potem mi edino ostane, da probam s postopnim skrajševanjem enega imbusa (koliko bi pa naj bil?) in ko ga bom lahko dobil na ovinek not, grem obračat.
Nikjer ne najdem ali je imbus (in koliko?) ali kaj drugega.
1701291136404.png

Predvidevam, da je to približna skica tega. Kak naj najdem kaj ima šrauf na desni strani?
Lahko mogoče kdo doma pogleda in sporoči?
Hvala
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Meni pa zračenje ni pomagalo. Ventila spodaj sta vrela, čez radiator ne gre nič, je odzracen. Termostatskega ventila mi pa ne uspe spraviti dol. Se ga zgolj odvije v nasprotni smeri urinega kazalca ali gre kako drugače dol?
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Samo glavo sem že odstranil in spucal. Iglo v ventilu sem tudi že ''zdrmal'' tako da to ne more bit razlog.
Ste ziher, da je imbus? Ker potem mi edino ostane, da probam s postopnim skrajševanjem enega imbusa (koliko bi pa naj bil?) in ko ga bom lahko dobil na ovinek not, grem obračat.
Nikjer ne najdem ali je imbus (in koliko?) ali kaj drugega.
Poglej priponko 76863
Predvidevam, da je to približna skica tega. Kak naj najdem kaj ima šrauf na desni strani?
Lahko mogoče kdo doma pogleda in sporoči?
Hvala
Daj vmes ogledalo in poglej. Verjetno je 5 ali 6, če ne moreš ocenit boš moral oba odrezat. Verjetno pa je v radiatorju zrak ali premalo pritiska.
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Termostatskega ventila mi pa ne uspe spraviti dol. Se ga zgolj odvije v nasprotni smeri urinega kazalca ali gre kako drugače dol?
Na koncu ventila je matica (tam kjer vidiš tista rebra) ki se odvije v nasprotni smeri urinega kazalca, če ne gre na roke potem z kakšnimi manjšimi rorcangami na lahko, da je ne polomiš. Se pa ne vidi na sliki dobro za kateri ventil gre. Ali pa je tista "objemka" ki je samo zataknjena gor. To pa pazi, da ne polomiš "zatičev" se samo stakne dol.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ta se pomoje odvija, nazobljen obroc je matica. Navadno je kar mocno privito, bi pa moralo it na roko, ce si vsaj ½ deda. Lahk pa da je samo matica na feder -obrnes za ene pol obrata in ventil izskoci, obroc pa se vrne v prvotno lego
 

Podobne teme