Tequila silver in Triple sec - kje najceneje?

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Kje bi torej najceneje dobil Tequilo silver/blanco in pa Triple sec liker?

Do zdaj sem kupoval v Leclercu ampak gre preko cele sezone kar nekaj flaš in že gledam malo na cene.


Beli rum kupujem Lidlov (8€ / 0.7L) in se obnese...razen če kdo ve za cenejšega?
 
Nazadnje urejeno:

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Nisem se nikoli zavzel, ampak dejansko ne Lild in ne Hofer nimata svoje tekile, tako kot imata beli rum?

Beli rum Lidl in Hofer imata sicer enako ceno, ampak nista pa enaka ruma. Meni ima Hoferov bolj prijeten okus, Lidlov pa lepše diši. Za mešanje super budget zadeva! Jaz cenejših nisem našel. Škoda da nimata ti dve trgovini še ostale alko ponudbe, ki je na voljo v tujini. Kakšen budget gold rum bi bil super.

Če kaj pomaga: Triple Sec/Cointreau/Curaçao/Orange liqueur je pa več ali manj vse nadomestljivo med seboj, ker je vse to tu-tu glede okusa.

Pri viskirum.si je ugoden Bolsov triple sec, poglej tudi njihovo ponudbo tekil imajo dobre cene.
Splača se pogledat tudi v Tuš cash & carry poslovalnicah. Imajo tudi dobre cene. Nekaj izdelkov imajo tudi na spletu, da lahko preveriš cene.

Glede na to da iščeš tekilo in triple sec, predvidevam da mešaš margarite? :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Ko si napisal likerje kot substitut za Triple Sec, si za Curacao mislil Blue Curacao?

Margarite mešam ja :aplauz: ampak me po tej Tequili iz Leclerca za 10 eur že po dveh rundah boli glava :valjamse:
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Blue Curacao je Curacao z dodanim modrim barvilom. Tako da ja, triple sec se lahko nadomesti s curacao ali blue curacao. Blue ima bolj ekstra barvo in pritegne pozornost.
Če primerjaš vse te "tripe sece" med seboj, hitro ugotoviš, da Cointreau velja za eno boljših opcij. Prijeten močan in naraven vonj citrusov, nato pa v ustih sladkoba, citrusi in prijeten okus alkohola. Ga brez težav piješ kar čistega. Je pa med najdražjimi opcijami.

Kar se tekile tiče, se raje držim 100% blue agave tekil (vedno piše na etiketi), ker so mi bistveno boljšega okusa. Ampak se žal začnejo pri cca 30€ za 1l. Na primer tekila 1800 je super. Od cenejših (ne 100% agave), pa velja nekako Jose Cuervo Especial silver za dobro izbiro - 20€ za 1l.

Manj sestavin ima koktajl mešanica, bolj do izraza pridejo kvalitetne surovine, saj se ne morejo skriti za ostalimi okusi. In margarita je definitivno skromna pri sestavinah. Tako da za res dobro margarito bi uporabil cointreau (mi je najboljši), nato poljubno 100% blue agave tekilo in čim bolj sveže limete. Hofer in Lidl imata ponavadi res zelo dobre, celo lupina je užitna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če primerjaš vse te "tripe sece" med seboj, hitro ugotoviš, da Cointreau velja za eno boljših opcij. Prijeten močan in naraven vonj citrusov, nato pa v ustih sladkoba, citrusi in prijeten okus alkohola. Ga brez težav piješ kar čistega. Je pa med najdražjimi opcijami.

Gran Marnier (rumena pentlja -> cordon jaune) je cca. ista kvalitete in ponavadi malo cenejši, se pa pri nas mislim da ne dobi, dobi se "rdečega" (cordon rouge) ki je pa narejen s konjakom in je še eno stopnjo višje od klasičnih triple secov.

Sicer pa recimo gran marnier ali pa contreau se dobi v IT za skoraj pol cene (15EUR flaška), to so samo pri nas očitno tako navite marže. Za tako ceno in mešanje v margarite kjer ga gre 10ml na dozo tekile je itak en od te dvojice najboljša izbira (se kar pozna razlika do poceni variant).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey in matej1990

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
0.7 ja, samo pri nas so po štacunah cene 25EUR za Cointreau. Na netu vidim da se dobi tudi pod 20EUR kar je potem solidna cena.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
me veseli, da nisem edini, ki si rad kakega nameša :zmaga: Bi bilo fajn, če bi ostala ta tema živa in bi si lahko še kaj več svetovali.

Kaj si drugače radi namešate? Jaz bolj klasiko: mojito, Daiquiry z malinami, pa enega svojega jagodnega na osnovi belega ruma... in po novem še margarito. Gledam na to, da ostanem na sladko-kislem in s čimmanj umetnih barvil - zato se mi blue Curacao ne dopade preveč, bom iskal navadnega.


matej1990 sem nabavil Hoferjev beli rum in je dejansko na nivoju Lidlovega, definitivno uporaben za mešanje, pa tudi glavobola ne povzroča.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
V Lidlu imaš tudi njihov kubanski rum (kopija havane 3 YO) po 10€ za 0,7l in spiced rum (kopija Cpt Morgan ruma) po 7,5€ za 0,7l. Spiced je meni precej dober za cuba libre, zaradi poudarjene vanilije.

Mešam pa res vse. Predvsem mi je zanimivo odkrivanje novih zadev. Trenutno eksperimentiram mešanje s pasijonkinim pirejem/sirupom. Mojito s pasijonko je zelo dober. Najljubši pa mi je trenutno sidewinder's fang.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Trenutno eksperimentiram mešanje s pasijonkinim pirejem/sirupom. Mojito s pasijonko je zelo dober. Najljubši pa mi je trenutno sidewinder's fang.

Uuu tole s pasijonko si pa prtegnu mojo pozornost! Kje pa kupiš ta pire/sirup, kje se ga najbolj splača nabavit? To je moj najljubši sadež...ampak je pri nas tako drag da je za zjokat.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ja če lahko nabaviš sam sadež je to najbolj idealno, sicer pa ima Gourmet shop v BTCju 100% sadne pireje in med njimi je tudi pasijonkin. To je takoj druga najboljša opcija. Ampak ti pireji nimajo preveč dolge obstojnosti. Je pametno da narediš iz njega svoj sirup.
Iz praktičnega vidika pa se vzame že narejen sirup ali sadni pire z dodanim sladkorjem (zaradi obstojnosti). Monin ima oboje. Jaz imam trenutno njihov sadni pire, kupil sem ga kar v Tuš C&C. Ima ga tudi Leclerc. Bi naj vzdržal 4 tedne brez težav. Zgleda kot zelo gost sirup in moraš paziti, da se ti sploh razmeša (morda je zato boljši sirup) + paziti moraš s sladkorji, saj je ta pire že zelo sladek. Okus je pa božanski. Zelo paše tudi kot preliv na sladoledu!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey