Telemach!!!

faraon

Zelenc'
3. feb 2023
14
0
1
Svakinja službeno v Tuniziji za cel mesec, zraven ima mibox na katerem ima naloženo Eon aplikacijo in ji napiše nekaj v smislu, da Eon ne deluje na tej lokaciji.
Če se ne motim ima EPC 3928S možnost nastavitve VPN-ja.
Vprašanje je sledeče, kaj je potrebno nastaviti v EPC3928S, da omogočiš VPN in kaj je potrebno naložit na mibox S, da se lahko poveže na VPN, ki je bil ustvarjen v EPC 3928S?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.587
696
113
toti Maribor
Do koliko hitrosti omogoča MODEM UBEE EVW32C? Sedaj imam 200/6Mbps po novem bi naj bilo 500/50Mbps. Bo šlo ali bo potrebna menjava?
 

billie

Zelenc'
15. jun 2008
16
9
3
brez problema:

DOCSIS 3.0: 24 downstream and 8 upstream channels provide speeds of up to 1029Mbps downstream and 246Mbps upstream.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.140
2.483
113
Telemach je očitno precej kreativen pri obračunavanju.

Na paketu EON Premium so mi ponudili 25% popusta za 1 leto ob vezavi za 2 leti. Priročno pa so pozabili omeniti, da mi bojo ob tem pričeli zaračunavati drugi EON Box, ki je v tem paketu brezplačen (tudi v trenutni ponudbi).
Res zanimiva situacija, sploh ob dejstvu, da bom po poteku tega 25% aneksa z zaračunavanjem drugega boxa ves ta popust kar hitro vplačal nazaj na njihov TRR.

Reklamacije pravijo, da je vse tako kot je zapisano v aneksu (itak, le kako bi lahko bilo kako drugače).
 
27. jan 2022
4.849
1.768
113
Telemach je očitno precej kreativen pri obračunavanju.

Na paketu EON Premium so mi ponudili 25% popusta za 1 leto ob vezavi za 2 leti. Priročno pa so pozabili omeniti, da mi bojo ob tem pričeli zaračunavati drugi EON Box, ki je v tem paketu brezplačen (tudi v trenutni ponudbi).
Res zanimiva situacija, sploh ob dejstvu, da bom po poteku tega 25% aneksa z zaračunavanjem drugega boxa ves ta popust kar hitro vplačal nazaj na njihov TRR.

Reklamacije pravijo, da je vse tako kot je zapisano v aneksu (itak, le kako bi lahko bilo kako drugače).
Čestitam! Še ena žrtev.
Vztrajaj na reklamaciji in jim zagrozi z odhodom drugam.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.020
113
Celje
Obišči stran
Na eni lokaciji imam Telemach internet preko kabelske TV. Zadnje čase se je začel internet "ustavljati". Povezava ne pade, ampak se samo ustavi za kakšno sekundo, dve in potem spet normalno naprej. Na supportu, seveda najprej klasika, reset modema, bomo nekaj spremenili, bi moralo biti sedaj OK.... Ampak ni OK. Je pa malce težko demonstrirati napako, sploh ker imam na tej lokaciji samo skladišče in nisem cel čas tam.

No in sedaj že nekaj dni gledam "log" na modemu, kjer je v tabeli tudi podatek za "correctables" in "uncorrectables". Če je komu to kaj bolj domače imam nekaj vprašanj (priloga):

- koliko napak je še "normalno"?
- ostali podatki v tabeli so verjetno trenutne vrednosti, kaj pa te napake? a to je za neko obdobje ali kako to gledati?

Ker danes sem vrgel ven spliter, neko dušilko in potegnil nov kabel od zunanjega priključka do modema. Če gledam samo te zgornje "napake", jih je sedaj precej manj, še vedno pa ni brez njih.
 

Priponke

  • Screenshot 2023-10-18 at 19.55.35.png
    Screenshot 2023-10-18 at 19.55.35.png
    1,2 MB · Ogledi: 64

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
kok maš stare kose? dušilke, prehodne kose, delilnike ....
men je tehnik pred kašnim letom razlagal da starejša roba ne prebavi celga freq. pasu in sere pol.
oz. men je sral-vsake tok je ven zmetal pa se je pol tudi samo od sebe kao zbrihtal, lohk tud večkrat na dan
*zgornje cifre sicr zastopim lih tolk k ti
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.020
113
Celje
Obišči stran
kok maš stare kose? dušilke, prehodne kose, delilnike ....
men je tehnik pred kašnim letom razlagal da starejša roba ne prebavi celga freq. pasu in sere pol.
oz. men je sral-vsake tok je ven zmetal pa se je pol tudi samo od sebe kao zbrihtal, lohk tud večkrat na dan
*zgornje cifre sicr zastopim lih tolk k ti
“Kosi” so bili verjetno STARI 10+let… sem jih za test ven zmetal in je sedaj direkt samo modem. Pa se vedno ni brez “napak”. Zato sprasujem, ce mora biti tam nula oziroma je neka stevilka sprejemljiva.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.350
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kako vam deluje EON preko spletnega dostopa? Jaz res ne vem kakšne sistemske resource rabi, ker se predvajanje nadležno zatika na skoraj vseh računalnikih, ki jih imam za teren. Lepo mi teče edino na prenosniku HP-ju z i7 in na stacionarni mašini z Ryzen cpu. Imam pa še 3 laptope in na vseh treh se video zatika. Res so starejši ampak dva imata i5 +4 gb rama + 17 col, ter en ima i3, prav tako 4 GB ram-a, 11 col. Enak problem na youtube..Hitrost interneta in kvaliteta omrežja ne more biti razlog saj sem testiral 2 od modema. Driverji posodobljeni, windows 10 na vseh mašinah. A te zadeve so postale tako požrešne, da delujejo samo še na mid in high end mašinah? Res ne štekam.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.414
3.500
113
Nastavi kvaliteto slike na srednjo.
Mogoče ti 4k meče in pol bodo tile stari laptopi malo švicali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch