Telemach!!!

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.387
392
83
Kaj tocno razumes pod "ruter", ker tale opis se bere precej nenavadno?

Recimo da gre dejansko za router, magari v vlogi dostopne tocke ali stikala, v glavnem: skatlica za priklop naprav na internet s prostimi mreznimi prikljucki. V tem primeru lahko do EON boxov pri prvih dveh televizijah pripeljes mrezni kabel in si resen.

Za zadnji TV pa ne bo slo, ker EON box ne pozna brezzicne povezave in ga moras nujno povezat z mreznim kablom (vsaj meni poznane verzije boxa, mogoce imajo v ponudbi ze kaj novejsega?)

Lahko pa na smart TV (Android ali tv znamke LG ali Samsung) nalozis EON aplikacijo, ki deluje enako kot EON Box (ta je v bistvu namenska android skatlica z namescenim EON appom). V tem primeru rabis TV povezat z internetom, kar lahko storis tudi preko wifi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.928
2.359
113
Pomurje
Ruter kot samostojna škatla ki skrbi za wifi po etaži.

Se pravi imam problem samo z eno TV.

Kako dolgo še mislijo imet D3 v ponudbi?
Čeprav imamo gold trojko ali kaj že je, nimam potrebe po spremembi na Eon
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
748
16
18
Je komu z EON smart box uspelo pri Eurosportu 1 in 2 spremeniti audio v srbskega ali se sploh ne da? Malo čudno, da boljši sprejemnik (EON) tega ne omogoča, na D3 box se pa to lahko naredi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.217
2.595
113
Je komu z EON smart box uspelo pri Eurosportu 1 in 2 spremeniti audio v srbskega ali se sploh ne da? Malo čudno, da boljši sprejemnik (EON) tega ne omogoča, na D3 box se pa to lahko naredi.
Očitno pri dizajnu aplikacije pač niso mislili na to, da imamo v državi tudi ljudi, ki ne razumejo Angleško. Telekom vem, da pri HD streamu Eurosport 1 zraven pošilja štiri zvočne streame, ANG,NEM,FRA,ITA. Srbskega sicer ni. Bo pač treba menjat operaterja.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
748
16
18
Operaterja zaradi tega pa res ne bom menjal. :) Pa tudi angleško razumem. ;) Vseeno na Eurosportu rad preklopim na srbski ton (očitno samo na D3 in na conax TV, ker na EON box očitno ne gre - jeben IP, naj dajo Eurosport 1 in 2 na DVB-C pa rešeno).
 

faraon

Zelenc'
3. feb 2023
14
0
1
Pozdravljeni

Vprašal bi, če se še komu dogaja, da na Eon Box-u vsake toliko časa, ko ga vklopiš prikaže domači zaslon ( tam kjer so ikone za youtube in ostalo ) namesto, da bi odprlo Eon, kjer si nazadnje gledal?

Večji del časa se sicer normalno odpre, ko vklopiš box na kanalu, ki si nazadnje gledal, a vsaj 2 do 3x na teden pa vrže ven eon in moraš stisnit na ikono aplikacije, da zaženeš in gledaš tv.

Resetiral še nisem, sem pa probal na novo zagnat cel boks in počistit predpomnilnik pri eonu, pa ni efekta.

p.s.
Težavo imam še tudi pri izklopu sekundarnih podnapisov.
Če nastavim sekundarne na Brez si ne zapomni nastavitve in čez čas ponovno samodejno vklopi sekundarne slo ali eng.
Najbolj moteče je pri rtl2, pro7, kjer ti potem prikazuje podnapise in moraš vsakič sekundarne izklopit, preklopit na drugi kanal in nazaj, da izginejo podnapisi.
Ne razumem zakaj si nastavitve ne zapomni oz jo permanentno shrani, da so sekundarni Brez.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Vprašal bi, če se še komu dogaja, da na Eon Box-u vsake toliko časa, ko ga vklopiš prikaže domači zaslon ( tam kjer so ikone za youtube in ostalo ) namesto, da bi odprlo Eon, kjer si nazadnje gledal?
Tudi meni se to občasno, sem pa tja kdaj to naredi. Ne pa tako pogosto kot pišeš ti, sem pa na telekom optiki.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.761
386
83
Jaz pa imam vprašanje glede EON app na Xiaomi Mi Stick 4k. Se da kako nastavit (ali v EON aplikaciji ali na xiaomi sticku), da bi se ob vklopu Xiaomi sticka kar takoj odprla EON aplikacija? Saj mogoče je že bilo odgovorjeno, ampak nebi šel brat vseh 832 strani.. :D
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz pa imam vprašanje glede EON app na Xiaomi Mi Stick 4k. Se da kako nastavit (ali v EON aplikaciji ali na xiaomi sticku), da bi se ob vklopu Xiaomi sticka kar takoj odprla EON aplikacija? Saj mogoče je že bilo odgovorjeno, ampak nebi šel brat vseh 832 strani.. :D
Če ugasneš Stick, ne da bi šel iz aplikacije, si pri vklopu naravnost v aplikaciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.387
392
83
Uporabnik ememko mi je letos uredil podaljsanje paketa EON pod pogoji, ki jih nisem dobil nikjer drugje.

Ne vem koliko je se aktiven tule, lahko se mi javis na pm za kontakt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

masevc

Guru
2. sep 2007
3.464
869
113
Ksz

se priporocam za koga, ki lahko uredi podaljsanje paketa pod boljsimi pogoji, kot jih uradno ponujajo(50% off?).
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.773
1.090
113
Jaz sem samo za black friday videl 50% off za nove stranke (0€ 12 mesecev, polna cena 12 mesecev).

Trenutna ponudba ni 50% off.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi