Telemach!!!

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Jup - hebeš to da je TM = UNITED GROUP in tako tudi KKR - pičk.in dim za Cisco.
rolleyes-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Kako bi prišel, do podatka, kateri vse programi so za Ruse na Telemachovi shemi. Za en program itak vem Planeta in še en , ki je v ANG, samo zanima me še, pri katerih ostalih programih je možen RUS zvok ali RUS podnapisi. Ali je kje kaka taka shema, kjer se da to videti? Vsaka pomoč dobrodošla.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
Ja Cisco očitno zaposluje same nesposobneže očitno :p Si res optimist, če misliš, da se bo firma sama zajebavala z firmwarom...

Sedaj boš pa rekel, da Telemach nič ne šari po FW-ju od Ciscota?

Nekaj mi razloži:

1.) Zakaj Handan dela kot raketa brez kakih zatikanj, zašteka mogoče 1x na leto, da ga je potrebno izklopit, preklapljanje kanalov je hitro?
2.) Zakaj Cisco dela kot polž, zašteka vsaj 5x na mesec, da ga je potrebno izklopit iz elektrike, preklaplanje kanalov je počasno itd ?

Cisco ima probleme že od vsega začetka in dvomim, da ste robo dobili zastonj, torej bi jo takrat lahko vrnili, ker ne deluje kot mora, razen če sami šarite po FW in je zaradi tega tako kot je.

@darjan

Če se ne motim ima celoten United Group te Ciscote.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Cisco dvb4682 (jaz sem ga pred meseci kupil na ebayu). Ima original firmware, v njega lepo vtaknem conax kartico in zadeva dela, kot se spodobi, deloma dela tudi EPG, vendar tudi počasi. Samo tu mi najprej prešalta program in potem čez 20 sekund šele pokaže, kaj je na sporedu. Ampak vseeno bolje, kot pa 15 sekund teme, ko menjaš program. Zanima me zakaj Telemach ne omogoči na teh ciscotih, da bi bil gor običen firmware, brez kakega spywara, kot je ogled nazaj, VOD ipd. ? Enim pač zadostuje, da gledamo TV, EPG pa tak dobiš na TV preko internet povezave. Ker ta Telemachov cisco je počasen samo zaradi hitrosti interneta, ki pride v modem v sprejemniku. 9kbytov/s je odločno premalo za EPG, ker v bistvu se najprej naloži EPG in potem šele vidiš sliko.
 

Thomas

Pripravnik
14. avg 2014
39
0
6
Ne razumem zakaj lahko T2 televizija na VDSLju (10/2) preklaplja med kanali skoraj instantno (zagotovo manj kot sekundo) in zakaj lahko pogled nazaj deluje na vseh programih (tudi HD) BP. Jaz vseeno malo dvomim, da je Cisco tako slaba zadeva, verjetno pa ko enkrat Telemach začne šarit po škatli pride ven iz tega kar imamo. Resnično pogrešam T2 (pa si nisem mislil, da bom to kdaj rekel)... Aja, pa zakaj zaboga večkrat dnevno teži z nekim preverjanjem za posodobitev?
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.985
167
63
Tudi jaz sem bil prej na T-2, tam je vse delalo brez ene same težave. Hiter preklop med programi, stvari nikoli ni bilo treba resetirati. Zdaj na Telemachu pa je vse to res katastrofa. Tudi D3GO na PC-ju sploh noče delovati, kot bi moral, prav tako so težave na tablici in telefonu. Enkrat dela, drugič ne.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Očitno imam jaz srečo. Na TV (conax) preklapla hitro. D3GO na ipadu pa tudi dela vedno brez problemov . Tudi za nazaj, za tiste kanale, ki to omogočajo.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Če imaš conax, tak ni problema. Tam preklaplja zelo hitro, ker pač nimaš D3 spywera.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Deloma je firmware kriv. Ampak najbolj je kriva pasovna širina, ki je namenjena za EPG. Pač je njihova politika, takšna in si ne moremo nič pomagat. Samo čakamo lahko, da bodo kdaj zaposlili sposoben kader.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kaj se sedaj z HBO špilate? Ravo ko je game of thones štartal, se je zakodiral
jezen.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
A še komu ne dela funkcija 72? Men na vseh kanalih napiše: Za naročilo te storitve pokličite 080 22 88.
 

Thomas

Pripravnik
14. avg 2014
39
0
6
Citat:
Uporabnik Super pravi:
A še komu ne dela funkcija 72? Men na vseh kanalih napiše: Za naročilo te storitve pokličite 080 22 88.

Meni to napiše samo na določenih kanalih, se je pa začelo dogajat v zadnjem tednu, no, pa tudi cca. enkrat dnevno zašteka Cisco po novem (prej je samo parkrat tedensko)...
bonk.gif
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Na Panasonicovi plazmi (3 leta stara) mi zadnje pol leta ne delajo več podnapisi. NIkakor, tudi če v meniju ročno nastavim podnapise. Izjema je cca 5 HD kanalov. Imam Telemachov Conax modul (rumen, s feferonom). TV se ni nič upgredal, tako da sumim, da je težava na strani Telemacha.

Kaj mi je storiti?
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
226
32
28
Štajerska
Po klicanju na HD zaradi prekinjanja delovanja interneta, telefonije in negledljive TV, se dogovorim za obisk tehnika/serviserja.
Pride dopoldan tehnik, izmeri signal, zamenja Arissov modem za Ciscota EPC 3208 in gre.
Popoldne zadeve delujejo, zvečer pa se ponovi stara zgodba (internet prekinja, telefon ti prekine med pogovorom, TV je na nekaterih programih negledljiva).
Bojda imajo podobne težave tudi sosedi, tako da težava ni pri nas.
Kako lahko rešimo težave?
Ni mi do klicarjenja na HD in teženja tam zaposlenim, ki itak ne morejo popravit nič.
Težave so verjetno na razdelilni omarici v ulici.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Citat:
Uporabnik KejsiStoner pravi:
Na Panasonicovi plazmi (3 leta stara) mi zadnje pol leta ne delajo več podnapisi. NIkakor, tudi če v meniju ročno nastavim podnapise. Izjema je cca 5 HD kanalov. Imam Telemachov Conax modul (rumen, s feferonom). TV se ni nič upgredal, tako da sumim, da je težava na strani Telemacha.

Kaj mi je storiti?

Težava je 100% samo pri tebi. Povrni TV na fabriške nastavitve in nastavi podnapise na privzeto ne na slo, tako je pri meni in dela.

Pa še to, to kar vidiš na HD kanalih tehnično niso podnapisi. Pri HD ju zaseda slika ves kanalni prostor in ni prostora za podnapise, zato Telemach podnapise vžge v osnovni signal v osnovno sliko. Tako se lahko postavoš na glavo pa teh podnapisov ne boš odstranil, ker to niso podnapisi ampak u bistvu osnovna slika.

Upam, da razumeš.