Telemach!!!

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Določeni linki v tujini ne delajo. Slišim od kolegov, da njim tudi ne (T2).

Ve kdo, kaj se dogaja in zakaj so tako nesposobni, da ne morejo napake odpraviti že par ur?
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Kot kaže, zakorekoč vsem operaterjem tujina ne dela. V Sloveniji se nam je zgodil Tunis al pa Gadafi.
tongue-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Zanimivo.

A bi to pomenilo, da imajo določene linije najete vsi skupaj, ali kaj ? Ali pa..večji problem, da je neka debela krača vseh linkov, ki vodijo po tujini, padla, kar bi pomenilo da še lep čas ne bo delalo. super
frown-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Menda ima Telekom dva linka, vsakega preko drugega ponudnika, verjetno je pri drugih enako, je pa dost sitno ja, če imajo vsi ista dva.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
665
3
18
Verjetno ti dela na pol meni se vedno gmail ne dela in kar veliko ostalih strani ! Se pravi trenutno pri siolu
 

thejan2009

Pripravnik
25. feb 2011
39
0
6
Poz.

Malce več kot 2 leti imamo Lastovko TV preko Krvavca, pred nekaj časa je prispela pošta o digitalnih trojčkih ipd. Čeprav se mi zdi uredu storitev, me skrbi, da bodo hitrosti interneta porazne.. Trenutno imam internet od Mobitela, ki mi je prodal "neomejenih 7 Mbit/s", kar je pozneje bilo spremenjeno v omejen paket, pa še hitrosti so bile od začetka porazne, šele z lastnim vložkom dodatnega denarja sem uredil nov modem, zunanjo anteno, ipd. Hitrosti so sedaj od 2 do 3 Mbit/s.
Edini (za moje pojme) sprejemljiv paket je tisti "najmočnejši" z 4Mbit internetom, me pa skrbi, da se bo pozneje Telemach izgovarjal na "kakovost signala", in da bom spet opeharjen.. Imam pa seveda možnost interneta preko kabla, čeprav me dial-up zadeve ne mikajo preveč.. :>

tl;dr: So hitrosti interneta v Lastovka trojčku vsaj približno iste oglaševanim?

Lp, Dejan
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.509
5
38
thejan2009: tvoja bojazen je odveč. Moraš vedet, da je pri Lastovki drug sistem, kot preko kabla. Med tabo in oddajnikom ni praktično nič, samo luft. Nobenih ojačevalcev, pretvornikov, optičnih otokov, itd... Lastovka Krim dela odlično, tudi višje hitrosti ki jih trenutno Telemach ponuja, ki pač (še) niso za naročnike.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.509
5
38
To ti težko rečem, bi moral kak uporabnik povedat. Drugače pa ping prvega Krimovca, ki mi je prišel pod roke:

pinging xx.xx.xxx.xx
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pingov 200, uspesnih 200
povprecje: 5.84 ms
packet loss: 0.00 %
 

thejan2009

Pripravnik
25. feb 2011
39
0
6
Zanimivo, preko Mobitel Interneta pingtesta sploh ne morem usposobiti.
Nekje se spomnim, da mi je javljajo od 70 do 150 ms. Izgleda da bo tole precej boljše
smile-1.gif

Nekaj imam še za vprašati, je hitrost prenosa podatkov občutno nižja če se recimo zraven na 2 televizijah gleda HD programe?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.984
6.687
113
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
To ti težko rečem, bi moral kak uporabnik povedat. Drugače pa ping prvega Krimovca, ki mi je prišel pod roke:

pinging xx.xx.xxx.xx
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pingov 200, uspesnih 200
povprecje: 5.84 ms
packet loss: 0.00 %

Čakaj malo...takšen ping ima nekdo, ki ima internet brezžično, preko "satelitskih" krožnikov ??