Telekomunikacije in informatika

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Predlagam, da dodate sklop 'Telekomunikacije in informatika' ali pa kaj podobnega, kjer se bo lahko pisalo o vedah, tehnologijah, storitvah ipd. z omenjenih področij.
V računalništvo in telefonijo tega ne moremo tlačiti.

Lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.090
3.574
113
Marlbor
V teh forumih boš potem sam sebi pisal. Vidiš že po odzivu na HSS temo. Takšne stvari tu gor nobenga ne zanimajo.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
HSS je samo delček telekomunikacij, telekomunikacije so zelo širok pojem.
Mimogrede, tudi mobilna telefonija je del TK.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce bi bilo dovolj takih tem, bi se verjetno ze naredil poseben forum... dokler si pa sam, bo pa tezka
smile-1.gif
...
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
jaz predlagam zdruzitev mobilne telefonije in pametnih telefonov na dotik. bi bilo smiselno, glede na odprte teme.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Mobilna in stacionarna telefonija, IPTV, dlančniki itd. - vse to spada pod telekomunikacije. Je treba širše gledati.
Pa bi magari bil glaven sklop 'elektronika, informatika, računalništvo & telekomunikacije', znotraj tega bi se pa (pre)oblikovalo nekaj področnih podsklopov.

J***t ga, pač imamo nekateri specifična vprašanja/zanimanja, ki jih ne moremo uvrstiti v nek bolj splošen okvir, v katerem 95% folka ne bo imelo blage veze o zadevi.

Lp.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A ti bi res se bolj razdrobil in naredil cel kup podsklopov, ki bi imele mogoce sem in tja kaksno sporocilo? Treba je gledat iz stalisca uproabnosti... in takih zelja upam, da ne bodo upostevali... Ze sedaj se mi zdi prevec razlicnih podforumov, ki se tematsko precej prekrivajo ...

Nov podforum se naredi, ko je veliko sporocil na eno tematiko... ne pa, da se naredi podforum, ki potem sameva...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.375
9.809
113
kod Džej-Zija
Mislim in upam, da tudi Žiga nima interesa drobiti foruma brez vsakega občutka. Jaz osebno bi raje združil par forumov, par pa nalepil kot podforume, ker nima smisla, da so glavni forumi, v njih se pa prav malo piše.

Združil bi:
"mobilna telefonija" in "pametni mobilniki na dotik";
"telefonija, TV in internet" in "elektrotehnika";
"vozila na alternativni pogon" in "tekmovanja in srečanja" bi dal kot podforum "splošno";
"igralništvo" kot podforum "čvek";
"ekonomsko podjetniški kotiček" in "zavarovalniško-pravni kotiček" bi združil oz. dal slednjega kot podforum prvega;
"astronomija" kot podforum "prosti čas in družina".

Trenutno je res postala prva stran čisto preveč razdrobljena in imamo kar nekaj forumov, ki praktično samevajo. Da ne omenjam, da je zato prva stran postala bistveno manj pregledna.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Dejstvo, ki ga vidim (in sem prepričan, da nisem edini), je, da je na Alterju zelo malo ljudi, ki dejansko vedo, kaj pišejo. Veliko je vprašanj, odgovori (na resna in zelo ciljno usmerjena vprašanja) so pa večinoma eno samo nakladanje in nabijanje postov.
Na Alterju sem dal predlog zato, ker je dobro obiskan in je tukaj možnost, da se vseeno najde kdo, ki ima kaj pojma, dovolj velika.
Ker je zelo malo slovenskih forumov, kjer najdeš strokovno podkovane ljudi. (Alter seveda ni strokovno usmerjen, ampak, kot rečeno, dobro obiskan.)

Anyway, kot je videti, tukaj ni pretiranega zanimanja za telekomunikacije - vsaj ne v takem pomenu, kakršne so v resnici. Kajti folk je slep in nima pojma, kaj ga sploh obdaja v dandanašnjem svetu.

p.s.: Upam, da bo ustvarjen kak logičen sklop, kamor se bo dalo uvrstiti tudi bolj specifične in poglobljene TK teme, kajti pod 'Čvek' take stvari pač ne pašejo.

Lp.
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Wildude, ce ne bi bil lamer bi sel, in naredil Usenet skupino za Telekomunikacije - ali pa pobrskal ce kaksna ze obstaja.

Ne pa da, "veliki hacker", po alterju sprasujes kako seminarske pisat. :S
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
USENET-a nikoli nisem uporabljal, zato tudi nisem pomislil nanj.
Z oblikovanjem dokumentov pa tudi nikoli nisem imel kaj dosti opravka, ne v srednji šoli ne na faksu. Kako naj bi potlej obvladal?

Glede lamerstva me pa ne boš sodil. Kontaktiral sem že precej slovenskih in tujih podjetij, pa verjetno bom še kakega.
Nekaj odgovorov je že prišlo, vendar (ne-presenetljivo) tehničnih podrobnosti ne delijo z javnostjo.

Lp.
 
Nazadnje urejeno:

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Pa astronomijo pod prosti čas in združiti zavarovanje in ekonomijo, pa bo.
cheer.gif
Mislim da sta zavarovanje in ekonomija povsem ločeni zadevi. Tudi da bi bil en drugemu podforum ni varianta.

Kaj pa kaj ostali menite?