Telekom omejuje hitrost optike za A1 naročnike?

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Enaka zgodba pri meni (novo gradnja). Najprej sem imel prvo leto optiko pri telekomu, potem sem šel na coax na telemach, po vezavi sem želel iti na A1 v dveh mesecih smo 3x probali naredit pogodbo, p je bilo vedno na koncu zavrnjeno od telekoma da negre.. potem sem naslednje pol leta še ostal na telemachu, sedaj pa sem prejšnji mesec še enkrat probal prek spleta za foro naročit A1 net in lejga zlomka, v 2 tednih zrihtano :)

Mi je pa že takrat A1 priporocal da vzamem telekom za kaksen mesec in bo potem slo brez problema.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
To je bilo tudi pri meni. Novogradnja, Telekom pravi da lahko priklopim, A1 pravi da se ni zgrajen priključek. Na koncu smo ugotovili, da A1 ni imel pravih podatkov, sobiva pa jih od Telekoma oz GVO. Pač ne poves dovolj zgodaj, pobereš naročnike, pa pol obvestis A1. Probleme sem inel potem tudi s priklopom. Čakal en mesec (bojda Telekom caka zadnje zakonske datume kdaj naj priklopi, svoje preklaplja veliko prej) in potem me na napačen datum klice GVO jaz sem kle. Ja jaz pa na sihtu. Klice čez par dni jaz sem kle, mojstra iz A1 ni bilo ker je bil nek sum v komunikaciji in niso bili obveščeni. Cela umetnost…
A ti ne bi svojih strank prej priklopil na optiko ki si jo ti zgradil? Ti bi dal prednost strankam konkurence? Fantje pojma nimate, kako zelo narobe je vse tole in kako zelo tole zavira razvoj.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.717
113
kod Džej-Zija
Se strinjam. Ali bi bila hrbtenična infrastruktura državna ali pa naj ima vsak operater pravico tržiti svoje omrežje. Ne pa da ena firma zgradi omrežje, druga pa v njem “gostuje” za drobiž.
 
  • Žalosti me
  • Všeč mi je
Reactions: sylver in godfather

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Prednosti in slabosti... lahko pravite, da ni dobro, da ima nek operater možnost storitve ponujat na infrastrukturi drugega operaterja. Ampak IMHO je še slabše to, da imaš na določenih lokacijah potrojeno infrastrukturo (optične priključke Telekoma, Telemacha in od T-2), drugje pa samo prehistorično parico. V interesu države je, da infrastruktura doseže čim večji del populacije. In glede na to, da je Telekom državna firma, je čisto prav, da je njihova infrastruktura na voljo vsem. Še bolje bi pa bilo, če bi bila celotna infrastruktura v državni lasti in bi se gradila povsod (tudi tam, kjer komercialno ni zanimiva)... vsi operaterji bi pa samo gostovali na državni infrastrukturi. Potem bi lahko Telekom tudi prodali tujcem in ne bi bilo nobene škode. Prodati infrastrukturo pa ni pametno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
Saj bi se to še vedno dalo ločiti.
Pa za vso infrastrukturo nekakšno d.d ustanoviti, ker jaz sem tudi jeben ker lahko imam samo Telemach in če se grem mazohizem potem pa ostale preko oksidirane parice.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Prednosti in slabosti... lahko pravite, da ni dobro, da ima nek operater možnost storitve ponujat na infrastrukturi drugega operaterja. Ampak IMHO je še slabše to, da imaš na določenih lokacijah potrojeno infrastrukturo (optične priključke Telekoma, Telemacha in od T-2), drugje pa samo prehistorično parico. V interesu države je, da infrastruktura doseže čim večji del populacije. In glede na to, da je Telekom državna firma, je čisto prav, da je njihova infrastruktura na voljo vsem. Še bolje bi pa bilo, če bi bila celotna infrastruktura v državni lasti in bi se gradila povsod (tudi tam, kjer komercialno ni zanimiva)... vsi operaterji bi pa samo gostovali na državni infrastrukturi. Potem bi lahko Telekom tudi prodali tujcem in ne bi bilo nobene škode. Prodati infrastrukturo pa ni pametno.
Vidim da nekateri sanjate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.009
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Niso sanje. Je Mikrohad lepo napisal vedno so bili vzvišeni,denarja kot pečka folku pa nebi dali. Se spomnim za telefonski kabel še v jugi, kot da bi bil zlat.Verjemi da ne dela izgubo,kljub temu da mora oddajati svojo infrastrukturo.
Mi smo imeli srečo, ker je župan zrihtal povsod po občini optiko. Pred tem smo bili na Lastovki no potem na Telemachu kjer sem bil zadovoljen. Ko smo šli na optiko pa ne glih toliko pa ne zaradi sheme temveč tam sem imel vse na TV, tukaj pa box. Ostajam na Telekomu res pa sem z mobitelom pri A1 ker kljub temu da sem par kilometrov iz Ljubljane pa na hribu mi je mobitel štekal A1 pa ne.
V glavnem jaz nebi tako poveličeval firmo kjer politiki krojijo usodo firme ,ker konkurenca je zelo blizu, če ni celo prehitela.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Vidim da nekateri sanjate.

Sanjamo? Telekom (takrat se PTT in kasneje SiOL) je dobil pred mnogimi leti omrezje, ki se je vecinoma zgradilo z raznimi samoprispevki in z lastno udelezbo… Smo tudi kopali jarke za telefonske kable ali pa je bilo treba fajn placat… Telefonski prikljucek je takrat stal celo premozenje…

Pa tudi sedaj Telekom oz GVO ne daje kapacitet ostalim zastonj… ampak morajo operaterji tudi nekaj placevati za najem omrezja…
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Nekaj, daleč od tržne cene.
A1 tehnika, še manj pa T2 tehnika v teh dneh ne boš srečal s 30 litri bencina na hrbtu, kako jo maha v hrib nafilat agregat. Če TS ne bi bil državni bi bla tema. Svetjo pa vsi, ker je to kritična infrastruktura in je odprtje gostovanja nujno. TS niti od daleč ni več firma za kar jo imate nekateri.
Tko da bi bil počas cajt, da začnemo svoje hvalit, TS je še ena redkih stvari ki je naša.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Sanjamo? Telekom (takrat se PTT in kasneje SiOL) je dobil pred mnogimi leti omrezje, ki se je vecinoma zgradilo z raznimi samoprispevki in z lastno udelezbo… Smo tudi kopali jarke za telefonske kable ali pa je bilo treba fajn placat… Telefonski prikljucek je takrat stal celo premozenje…

Pa tudi sedaj Telekom oz GVO ne daje kapacitet ostalim zastonj… ampak morajo operaterji tudi nekaj placevati za najem omrezja…

No ja, si plačeval tudi samoprispevek za družbena stanovanja, pa ga imaš? ;)

Od omrežja, katerega smo drgnili štange in plačevali ogromne denarje za telefon pa že davno ni ostalo nič. Klinc, še "navadne" telefone in baker mečejo ven
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
No ja, si plačeval tudi samoprispevek za družbena stanovanja, pa ga imaš? ;)

Od omrežja, katerega smo drgnili štange in plačevali ogromne denarje za telefon pa že davno ni ostalo nič. Klinc, še "navadne" telefone in baker mečejo ven
Ponekod je se vedno… pri nas je recimo se vedno isti baker, zato pa nisem vec na Telekomu, ker tista bakrena parica ni omogocala dostojnih in stabilnih hitrosti ;)

Ampak ustvarili pa so si s tem o rezjem kar nekaj kapitala, da so lahko gradili in sirili naprej…

Glede stanovanj pa je drug problem… nekateri so tako zelo poceni prisli do stanovanj… ;) Ampak to ni prava tema za to… ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Leon2007

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Jaz sem pri selitvi naredil tole: vzel najcenejši Telekom paket brez vezave, plačal priklop (ene 50€) in po priklopu takoj šel na T-2.

Zakaj bi čakali...

Kdaj si pa to delal? Sedaj sem v situaciji da se baker menja z optiko ... ampak priklop (vzpostavitev priključka) je 99€ pri Telekomu, kar pa ni več zanemarljivo. Če se vežem (paket Neo A recimo) mi priklop častijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
No ja, si plačeval tudi samoprispevek za družbena stanovanja, pa ga imaš? ;)

Od omrežja, katerega smo drgnili štange in plačevali ogromne denarje za telefon pa že davno ni ostalo nič. Klinc, še "navadne" telefone in baker mečejo ven
Pa v "pol stoletja" niso s TK priključki zaslužil za posodobitev na optiko?
Aja niso. So po Balkanu kupoval nicvredne firne za mastne denarje al kako ze?
In ja, omrezje bi moralo biti eno, potem pa se pa neki dogovorjeni ceni ( za vse enako) omrežje "oddaja" ponudnikom.
Nekaj podobnega laufa pri elektriki.
Kjer spet vsi jamrajajo kako ni denarja za investicije v posodobitve, hkrati pa imajo (v letu ko jim jansa ni pobral omreznine) nekateri tudi 50% dobicke na leto.
Kako je to mozno?
Pricakoval bi izgubo ali pa oricebt aki dva dobička. Ne pa 50, pa hkrati biti se sponzor vsakemu ki nekoga "pozna v firmi"
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
Pa v "pol stoletja" niso s TK priključki zaslužil za posodobitev na optiko?
Aja niso. So po Balkanu kupoval nicvredne firne za mastne denarje al kako ze?
In ja, omrezje bi moralo biti eno, potem pa se pa neki dogovorjeni ceni ( za vse enako) omrežje "oddaja" ponudnikom.
Nekaj podobnega laufa pri elektriki.
Kjer spet vsi jamrajajo kako ni denarja za investicije v posodobitve, hkrati pa imajo (v letu ko jim jansa ni pobral omreznine) nekateri tudi 50% dobicke na leto.
Kako je to mozno?
Pricakoval bi izgubo ali pa oricebt aki dva dobička. Ne pa 50, pa hkrati biti se sponzor vsakemu ki nekoga "pozna v firmi"
Saj vidiš, kakšno elektro omrežje imamo v Sloveniji.

Malo pihne in je pol podeželja en teden brez elektrike.
Tesla Supercharger v Ljubljani pa je najpočaanejsi daleč na okoli.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Zakaj?
ob takih novici
In ostali podobno