Tehnični pregled s trugo

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.425
4.947
113
Pred par meseci sem en služben avto peljal na tehničnega. Pregled je deloval kar temeljit, kar je načeloma to, kar želimo, ker tudi plačamo, da vozilo dobro pogledajo. Na koncu pa sem moral še par minut čakati, ker baje mora tehnični pregled trajati 20 minut. Tega pa do takrat še nisem slišal. Je dejansko kaj na tem? Mogoče interna navodila za tisto firmo.
Privat sem peljal samo motor na drug tehnični in tam nisem imel občutka, da imajo normativ, koliko časa naj pregled traja.
 
  • Haha
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.699
-409
113
Pred par meseci sem en služben avto peljal na tehničnega. Pregled je deloval kar temeljit, kar je načeloma to, kar želimo, ker tudi plačamo, da vozilo dobro pogledajo. Na koncu pa sem moral še par minut čakati, ker baje mora tehnični pregled trajati 20 minut. Tega pa do takrat še nisem slišal. Je dejansko kaj na tem? Mogoče interna navodila za tisto firmo.
Privat sem peljal samo motor na drug tehnični in tam nisem imel občutka, da imajo normativ, koliko časa naj pregled traja.

20min?? kakšna more bit to guzva?

V Litiji me je pa Laba vrgel zato ker nisem imel 6 in 7 sedeza v alhambri.
tudi meni vsakič težijo zaradi tega. Letos sva imela z mojstrom malo več časa in sva debatirala, kaj je to fora. No, in fora je v tem, da je avto brez sedežev precej lažji in tako so lahko rezultati na testu zavor napačni. Avto mora biti obtežen, kot je original, da so rezultati realni. No, taka je teorija.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

krko

Guru
5. sep 2010
2.647
1.359
113
Na potrdilu o skladnosti (homologaciji) verjetno piše "število sedežev 7". In na tehničnem mora biti vozilo v skladu s homologacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.425
4.947
113
20min?? kakšna more bit to guzva?
Pred mano je k sreči ni bilo. Če bi bila, bi se obrnil, ker smo samo par 100 metrov od tistih tehničnih in bi prišel drugič.
Mogoče so se zaposleni šli "belo stavko". Ampak v Sloveniji je možno tudi, da nekdo v državi predpiše, da bi stvar morala trajati toliko časa in je trenutno samo še problem, da vrli uradniki niso ugotovili, kako to nadzirati iz pisarne v Lj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.699
-409
113
Pred mano je k sreči ni bilo. Če bi bila, bi se obrnil, ker smo samo par 100 metrov od tistih tehničnih in bi prišel drugič.
Mogoče so se zaposleni šli "belo stavko". Ampak v Sloveniji je možno tudi, da nekdo v državi predpiše, da bi stvar morala trajati toliko časa in je trenutno samo še problem, da vrli uradniki niso ugotovili, kako to nadzirati iz pisarne v Lj.

prvič slišim, da bi to kdo predpisal.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.865
10.572
113
kod Džej-Zija
Tudi to imajo pod kontrolo. Od afere s podkupovanjem preglednikov naprej morajo biti pregledišča opremljena s kamerami. Za nazaj se da že preko posnetkov ugotavljati ustreznost pregleda. Če slučajno deluje še live feed, pa sploh ni dileme, vse pod nadzorom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj in krko

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.319
6.502
113
pri taščici
20min?? kakšna more bit to guzva?


tudi meni vsakič težijo zaradi tega. Letos sva imela z mojstrom malo več časa in sva debatirala, kaj je to fora. No, in fora je v tem, da je avto brez sedežev precej lažji in tako so lahko rezultati na testu zavor napačni. Avto mora biti obtežen, kot je original, da so rezultati realni. No, taka je teorija.
Ja, teorija za Butalce.
Oba sedeza skupaj ne tehtata niti toliko kot pol rezervoarja nafte.
A je količina nafte tudi predpisana?
Se pravi ce imas 7 ljudi v avtu, zavore primejo neustrezno?
Pri zavorah itak gledajo samo razliko v %, vse ostalo je...
So komu ze testiral amortizerje? Meni nikol, pa ceprav sem imel avte z 200+, 300+ kkm. Meglenke so problem, sedeza sta problem, amlrtizerji ko jih sljivi.
Potem se pa nekateri vozijo po cesti kot na jumpingu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.699
-409
113
Ja, teorija za Butalce.
Oba sedeza skupaj ne tehtata niti toliko kot pol rezervoarja nafte.
A je količina nafte tudi predpisana?
Se pravi ce imas 7 ljudi v avtu, zavore primejo neustrezno?
Pri zavorah itak gledajo samo razliko v %, vse ostalo je...
So komu ze testiral amortizerje? Meni nikol, pa ceprav sem imel avte z 200+, 300+ kkm. Meglenke so problem, sedeza sta problem, amlrtizerji ko jih sljivi.
Potem se pa nekateri vozijo po cesti kot na jumpingu.

hja lej, tak je bil odgovor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.699
-409
113
Tudi to imajo pod kontrolo. Od afere s podkupovanjem preglednikov naprej morajo biti pregledišča opremljena s kamerami. Za nazaj se da že preko posnetkov ugotavljati ustreznost pregleda. Če slučajno deluje še live feed, pa sploh ni dileme, vse pod nadzorom.

dobr, video ja, da se vidi, kaj se sploh pregleduje. da bi bil pa čas določen, pa še nisem slišal.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.850
2.311
113
KSZ
Če malo pomislim, je kvaliteta pregleda sorazmerna s časom pregledovanja in določeni postopki pač trajajo. Verjamem, da ni nekega predpisa/navodila koliko dolgo mora trajat TP, je pa sigurno izmerjen nek minimalni čas v katerem so vse operacije opravljene in nekje 10-15 minit je sigurno to.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.172
1.448
113
Na AMZS ni nobenega minimalnega časa pregleda. Ta mesec mislim da sem čakal 10 min. Niti se mi ni zdel temeljito pregledan (kolikor sem videl skozi okno) ampak mogoče je to povezano s starostjo vozila.
Mi je pa novo, da ti ne pusti, da ti zapelješ notri kot ali si zraven kot je bilo v preteklosti. Zgleda jih je ta korona čisto zjebala.