Tehnični pregled s trugo

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Saj zdaj je vprašanje kakšna so res navodila in kateri preglednik jih je kršil, tisti, ki je izdal pogojni tehnični ali tisti, ki iste "pomanjkljivosti" sploh ni videl, upošteval.
Zgolj za info, dva različna preglednika na različnih TP sem vprašal kaj pomeni "pogojni tehnični", odgovor je bil, zamah z roko in odgovor v smislu, brezveze, ah nič.
Očitno ni brezveze, ker nekateri zgoraj se nenormalno sekirajo, da imajo na avtologu za brezveznost pa sedaj avto ''zaznamovan'' in ga baje ne bodo mogli prodati :).
 

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj nadaljeval. Tudi meni so prilepili na tehničnem oznako pogojno brezhiben. Menda svetlobni snop meglenk ni v redu. Na hitro si misliš se bo pa malo kako žarnico namestilo pa bo. Na servisu pa skoraj šok: Na tem modelu so meglenke v sistem združene z rednimi lučmi(čeprav se fizićno nahajajo več kot 10 cm nižje), zato je potrebno menjati komplet vse prednje luči. Strošek samo materiala 1400eur plus delo, ddv,. Uporabljam pa jih mogoče 3x na leto meglenke. Edina rešitev se zdi plačilo. ŠE kakšna cenejša rešitev , menda meglenke niti niso obvezne..ugibam.,dehomologacija da vozilo jih kao več nima .-) ?
 
  • Wow
Reactions: msenjur

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj pa s svetlobnim snopom meglenk ni ok? Sveti previsoko, premočno? Napiši za kaj se gre, da ne vlečemo iz tebe ko iz majhnega otroka ...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Taprav štos prihaja za lastnike kamperjev, da je treba tendo pa bicikltregar homologirat. :cheer: Se že dogajajo padci na tehničnem zaradi tega. Čakam, da pridem na vrsto.
 
  • Žalosti me
Reactions: Valhalla

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Škoda kodiaq. Ne znam točno povedat o napaki ker mi tudi na tehničnem ni nič povedal osebno, samo kasneje ko sem že plačal sem prebral skop opis v zapisniku. Bom probal v živo enga mehanika dobit, ki se kaj bolj z žarometi ukvarja, da zadevo pogleda, ker na uradnem servisu niti pogledali niso.samo prebral sem jim opis iz tehnilnega v pisarni, oni pa takoj: to so meglenke že stare, obraba materiala, treba menjat (se pa v kompletu z navadnimi lučmi vse menja).
 
  • Haha
Reactions: gimi

Marxon

Majstr
24. feb 2009
677
352
63
Kaj pa če bi slikal za začetek tole megleko in dal sliko sem....
Mogoče se že iz tega kaj vidi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Meni je enkrat pred leti jokal za meglenke na tehničnem.
Pa voznica sploh "ne ve" kje se prizgejo.
Meglenke sicer po starem spodaj v odbijaču, ki naj ne bi bil nikdar razbit.
Kodiaq ima ze stare meglenke in obraba materiala?
Kaj hudica imajo potem tisti avti iz prejsnjega tisočletja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Za Kodiaq zgleda tako in se držita skupaj:
1700219619079.png


Pa to sta samo prva dva zadetka.

Če je LED luč je cena čisto druga.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: lecko in gimi
27. jan 2022
4.706
1.676
113
Taprav štos prihaja za lastnike kamperjev, da je treba tendo pa bicikltregar homologirat. :cheer: Se že dogajajo padci na tehničnem zaradi tega. Čakam, da pridem na vrsto.
To ni nič novega, le nekdo jih je sedaj spomnil na to. Namreč: tenda ima med 30 in 50 kg, bicikl treger pa nekih 10 - veš v katero smer ciljam?

In ja, v D je homologacija vsega tega že od nekdaj normalna, tudi pri nas imamo nekateri to urejeno, keč pri nas je v tem, ker ti ob vgradnji ne spreminjajo teže vozila pripravljenega na vožnjo in posledično zmanjšajo dovoljeno št. sedežev,.....
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.519
37
48
Murska Sobota
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj nadaljeval. Tudi meni so prilepili na tehničnem oznako pogojno brezhiben. Menda svetlobni snop meglenk ni v redu. Na hitro si misliš se bo pa malo kako žarnico namestilo pa bo. Na servisu pa skoraj šok: Na tem modelu so meglenke v sistem združene z rednimi lučmi(čeprav se fizićno nahajajo več kot 10 cm nižje), zato je potrebno menjati komplet vse prednje luči. Strošek samo materiala 1400eur plus delo, ddv,. Uporabljam pa jih mogoče 3x na leto meglenke. Edina rešitev se zdi plačilo. ŠE kakšna cenejša rešitev , menda meglenke niti niso obvezne..ugibam.,dehomologacija da vozilo jih kao več nima .-) ?
od kdaj pa meglenke gledajo na tehničnem?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
To ni nič novega, le nekdo jih je sedaj spomnil na to. Namreč: tenda ima med 30 in 50 kg, bicikl treger pa nekih 10 - veš v katero smer ciljam?

In ja, v D je homologacija vsega tega že od nekdaj normalna, tudi pri nas imamo nekateri to urejeno, keč pri nas je v tem, ker ti ob vgradnji ne spreminjajo teže vozila pripravljenega na vožnjo in posledično zmanjšajo dovoljeno št. sedežev,.....
Dva različna tehnična, pa eni pravijo da ni treba eni pa da je. No zdej se pa pejt....Aja eni bi radi bili kot D. :cheer:
Kako naj unim ko bi radi bili kot D dopovem, da je tenda bila gor že iz tovarne?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj nadaljeval. Tudi meni so prilepili na tehničnem oznako pogojno brezhiben. Menda svetlobni snop meglenk ni v redu. Na hitro si misliš se bo pa malo kako žarnico namestilo pa bo. Na servisu pa skoraj šok: Na tem modelu so meglenke v sistem združene z rednimi lučmi(čeprav se fizićno nahajajo več kot 10 cm nižje), zato je potrebno menjati komplet vse prednje luči. Strošek samo materiala 1400eur plus delo, ddv,. Uporabljam pa jih mogoče 3x na leto meglenke. Edina rešitev se zdi plačilo. ŠE kakšna cenejša rešitev , menda meglenke niti niso obvezne..ugibam.,dehomologacija da vozilo jih kao več nima .-) ?
V vednost - za meglenke so meni lani na LPP bluzili, da snop ni pravilni usmerjen. Letos na Brezovici vprašam, če so letos meglenke ok - odgovor je bil, da meglenke niso del tehničnega pregleda osebnih vozil.

IMG_20231117_130609_resized_20231117_010645165.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in lecko

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Taprav štos prihaja za lastnike kamperjev, da je treba tendo pa bicikltregar homologirat. :cheer: Se že dogajajo padci na tehničnem zaradi tega. Čakam, da pridem na vrsto.
Tendo imam vpisano, bicikeltreger pa pozimi itak snamem (tehnični je marca).

Tende so se dol šraufale že prej, pa ne zato ker ne bi bile homologirane.

edit: vidim da je že samo izoliranc pisal o tem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
jao, spet lokalni pametnjakoviči, imel bi škodo pa ni €

ja meglenka je postrani