Tajska

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik grgo pravi:
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Jaz sem bil na Koh Samuiju na O'soleil: http://true-beachfront.com/bea...low-restaurant/ in je blo totalno zanič.
smirk-1.gif
KAj ti je blo pa zanič me zanima? če lahko mal poveš, ker kar je tebi zanič je lahko mei super. Se mi zdi da se to nanaša na apartmaje, al ti je biu otok zanič in zakaj

tako kot pravi urby, sicer pa meni nasploh se mi je zdela v grobem cela tajska kjer sem pač bil zanič:
- ljudje niti slučajno preveč prijazni
- vse umazano in nemarno
- nemarni ljudje
- surovo ravnanje z živalmi
- karkoli je kaj vredno ali urejeno ali higienično je dražje kot v evropi
- ob cesti vse polno smeti in smrada
- povsod te probajo nategnit - tudi če jim nikjer ne rata vseeno feeling ni pozitiven
- kasirajo 0,50€ za parking skuterja na makedamu pri znamenitosti moškega in ženskega organa iz kamna ob morju. Tam računajo še ne vem kolko za na skret...
- samo toliko za pokušino
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Jaz sem bil letos na Koh Changu. Prej nekak nad Tajsko tudi nisem bil preveč navdušen, me je pa Koh Chang zelo prijetno presenetil. Definitivno priporočam.
Je pa res, da je čist na drugem koncu
smile-1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Citat:
Uporabnik grgo pravi:
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Jaz sem bil na Koh Samuiju na O'soleil: http://true-beachfront.com/bea...low-restaurant/ in je blo totalno zanič.
smirk-1.gif
KAj ti je blo pa zanič me zanima? če lahko mal poveš, ker kar je tebi zanič je lahko mei super. Se mi zdi da se to nanaša na apartmaje, al ti je biu otok zanič in zakaj

tako kot pravi urby, sicer pa meni nasploh se mi je zdela v grobem cela tajska kjer sem pač bil zanič:
- ljudje niti slučajno preveč prijazni
- vse umazano in nemarno
- nemarni ljudje
- surovo ravnanje z živalmi
- karkoli je kaj vredno ali urejeno ali higienično je dražje kot v evropi
- ob cesti vse polno smeti in smrada
- povsod te probajo nategnit - tudi če jim nikjer ne rata vseeno feeling ni pozitiven
- kasirajo 0,50€ za parking skuterja na makedamu pri znamenitosti moškega in ženskega organa iz kamna ob morju. Tam računajo še ne vem kolko za na skret...
- samo toliko za pokušino

Se popolnoma strinjam s tabo. Pravkar sva prispela z Tajske in odkrito povedano, pričakoval sem več. Dejstvo pa je da sva bila vsaj desetletje prepozna z obiskom.
Midva sva kombinirala Bangkok in Phuket ( pač sva rekla, da za prvič bo to čisto OK ) in dejansko nama je največ dal sam Bangkok. Phuket je pa grozljivka, dobesedno....umazanija,neprijaznost,nategi, gužva..... Phii Phi, Bamboo in ostala sranja....tudi če nebi....
IMHO...Tajska proti Grškim otokom, Kanarcem, Španiji.....nima za burek. Pa mi čist nič ni žal da nisva sla na kaksen drug otok, sploh sedaj ko berem da ni nikjer nič kaj bolje... In mimogrede...tisti ki misli da je Tajska poceni, se pošteno moti....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.344
113
mi smo bili na phi phi konec aprila že kar nekaj let nazaj in je bilo prav fajn, nobene gužve itd. Phuket je pa greznica.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Še enkrat napišem....probajte vzhod. Jaz sem bil zelo pozitivno presenečen nad Koh Changom. Ostali otoki južno od njega so baje še boljši - mi tega žal nismo sprobali, saj smo bili tam z dojenčkom in vožnja s speedboatom na Tajskem za dojenčke res ni priporočljiva.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
912
111
43
Mar ni tako na vseh turističnih destinacijah?
Kamor gredo vsi, je drago, turistična industrija, marsikje umazano. Je pa manj nepričakovanega.

Jaz sem bil na Ko Kut-u (malo nižje od Ko Changa in še manj turistično) in mi je bilo super. Samo ne bi priporočil vsakemu, ceste so tedaj še betonirali, vozili smo se v kesonu pickupa...

Bil sem naTajskem leta 99 in leta 2011. Res se je marsikaj spremenilo, ampak zaviješ par km z utečenih turističnih poti in so zadeve praktično enake. Kdor pa na "največjih turističnih znamenitostih" = npr. kip falusa jadikuje, ker je parkirnina za plačat, je morda bolje, da gre v Antaliyo 4* AI, zakupi tam kakšen razburljiv izlet na folklorne plese in to je to.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Mar ni tako na vseh turističnih destinacijah?
Kamor gredo vsi, je drago, turistična industrija, marsikje umazano. Je pa manj nepričakovanega.

Jaz sem bil na Ko Kut-u (malo nižje od Ko Changa in še manj turistično) in mi je bilo super. Samo ne bi priporočil vsakemu, ceste so tedaj še betonirali, vozili smo se v kesonu pickupa...

Bil sem naTajskem leta 99 in leta 2011. Res se je marsikaj spremenilo, ampak zaviješ par km z utečenih turističnih poti in so zadeve praktično enake. Kdor pa na "največjih turističnih znamenitostih" = npr. kip falusa jadikuje, ker je parkirnina za plačat, je morda bolje, da gre v Antaliyo 4* AI, zakupi tam kakšen razburljiv izlet na folklorne plese in to je to.

stari moj, če ti je falusa jadikuje neka znamenitost, potem je zate Spodnji Duplek amerika. Tisti plac je čist brez veze iskreno...Če hočeš doživet lajf moraš it naprimer z Mustangom po Floridi po Evergladesu, na Key West, plavanje z delfini, plavanje z morskimi psi na Bahamih ipd... In to za podobne denarje kot Tajska. Ne pa una jeba z ledenimi mini busi, pa kurčevimi tuk-tuki...pa s sloni, ki so vsi krvavi po čelu, ker jih mlatijo s pikoni da ubogajo ! Moram pa priznat, da je blo snorkljanje na Tajskem mega. V Antalijo v AL pa kar izvoli sam.
pozdrav.gif

P.S. Z veseljem pa plačam parkirnino 40€ za par ur na South Beach-u, vsaj vem zakaj sem plačal.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Citat:
Uporabnik grgo pravi:
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Jaz sem bil na Koh Samuiju na O'soleil: http://true-beachfront.com/bea...low-restaurant/ in je blo totalno zanič.
smirk-1.gif
KAj ti je blo pa zanič me zanima? če lahko mal poveš, ker kar je tebi zanič je lahko mei super. Se mi zdi da se to nanaša na apartmaje, al ti je biu otok zanič in zakaj

tako kot pravi urby, sicer pa meni nasploh se mi je zdela v grobem cela tajska kjer sem pač bil zanič:
- ljudje niti slučajno preveč prijazni
- vse umazano in nemarno
- nemarni ljudje
- surovo ravnanje z živalmi
- karkoli je kaj vredno ali urejeno ali higienično je dražje kot v evropi
- ob cesti vse polno smeti in smrada
- povsod te probajo nategnit - tudi če jim nikjer ne rata vseeno feeling ni pozitiven
- kasirajo 0,50€ za parking skuterja na makedamu pri znamenitosti moškega in ženskega organa iz kamna ob morju. Tam računajo še ne vem kolko za na skret...
- samo toliko za pokušino

Se popolnoma strinjam s tabo. Pravkar sva prispela z Tajske in odkrito povedano, pričakoval sem več. Dejstvo pa je da sva bila vsaj desetletje prepozna z obiskom.
Midva sva kombinirala Bangkok in Phuket ( pač sva rekla, da za prvič bo to čisto OK ) in dejansko nama je največ dal sam Bangkok. Phuket je pa grozljivka, dobesedno....umazanija,neprijaznost,nategi, gužva..... Phii Phi, Bamboo in ostala sranja....tudi če nebi....
IMHO...Tajska proti Grškim otokom, Kanarcem, Španiji.....nima za burek. Pa mi čist nič ni žal da nisva sla na kaksen drug otok, sploh sedaj ko berem da ni nikjer nič kaj bolje... In mimogrede...tisti ki misli da je Tajska poceni, se pošteno moti....

Ko prideš na obalo častim pivo.
pozdrav.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
iz BKK bomo sli z AirAsio na Phangnan... pa gledam, da je karta ki ima najkrasi cas potovanja najcenejsa... s tem da je prvi layover 40 min (to je do busa), drugi (do ladje) pa 1 uro...
A sem kej falil? cena me bega... ma kdo izkusnje
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Ne direkt na Phangan... Donsak pier ► Phangan Island (Raja ferry pier, Thong Sala)

Nazaj pa iz Tao-ta v BKK,.. Donsak pier ► Tao (Seatran pier)