Tablica Windows 8 RT Surface

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Surface je RT Surface Pro pa je že druga stvar. Kaj bo 26.10 pri nas ti težko rečem lako ti pa povem, da bo kak teden dva kasneje imeli ponudbo vsaj top brandi ala Asus,HP,Dell,Toshiba, Lenovo....

Drgač pa Fullhd na do 15,6.....morš res imet dober vid.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Sony?
smile-1.gif
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
NE! Kar se tiče Sony-a jih SLo trg vsaj za računalnike ne zanima.....no upam da se ne motim ker že nekaj časa nimam informacij ampak kako leto nazaj jih SLO trg ni zanimal...drugače je pri zabavni elektroniki in telefonih
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Te tablice kaj so sedaj v prodaji mi ne sedejo, ker imajo omejeno funkcioalnost, PRO pa bo zgleda točno to, kaj bi imel. Dam takoj stran laptopa, če se da normalno tipkat gor
smile-1.gif

Kaj bi ti rad imel, kar danes že ni mogoče dobiti na tržišču? Kakšno posebno funkcionalnost iščeš?

Že dobre pol leta imam Acer W500 z originalno tipkovnico in dodano 64GB spominsko (skupaj 96 GB). Vse sem kupil novo iz tujine prek spleta, stalo me je nekaj malega pod 500 EUR. Ko je eden izmed sorodnikov videl stvarco, sem moral isti komplet naročiti še zanj.
wink-1.gif

Dock tipkovnica je odlična, tudi sorodnik jo ne more prehvalit. Poleg Windows 7 (na SSD disku) imam na spominski še 3 sisteme za se mal igračkat (Android x86, Lubuntu in preizkusni Windows 8). Ima AMD-jev APU C50 (2x1GHz), ki ravno ni za nabijanje nekih hudih igric ali kakšno 3D modeliranje, zadostuje pa za vse ostalo. Ima tudi HDMI izhod in pogosto jo priklopim na TV za ogled filmov.

Jasno, prihajajoče nove tablice so bolj zmogljive, tanjše, lažje, z daljšo avtonomijo. Temu primerna bo tudi njihova cena, ki bo očitno okrog 1.000 € (2x mojega celega kompleta).
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Citat:
Uporabnik legionar pravi:
NE! Kar se tiče Sony-a jih SLo trg vsaj za računalnike ne zanima.....no upam da se ne motim ker že nekaj časa nimam informacij ampak kako leto nazaj jih SLO trg ni zanimal...drugače je pri zabavni elektroniki in telefonih

Jih je začel zanimat, harvey je postal uradni diler za vaiote
smile-1.gif
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Ja to sem sliša nisem pa se poglobil....sicer pa dat retailerja za dilerja je pot k pogubi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Po pravici povedano, nisem niti vedel, da obstaja kaj takega, ko tale tvoj Acer. Nekako sem mislil, da so na voljo zgolj ipad-i in android tablice, kar pa za windows whore uporabnika, odpade.

Surface se mi dopade, pa tudi razlika glede na tvoj komplet;

- je zelo lahek, 900g
- je zelo tanek, 1.2cm
- baterija bi naj bila pri 10 urah
- ima intel i5 cpu, torej ni straha, da bi bil podhranjen za kakršnokoli uporabi, razen igranje iger, kar ne potrebujem
- 10 inch s full hd

Saj morda pa se motim, pa ne bo nič posebnega, ampak bi mi zelo ustrezalo, če lahko zamenjam trenutni prenosnik s tem, ker ga uporabljam še zgolj za multimedijo, kar je pa prevelik in pretežak.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Citat:
Uporabnik legionar pravi:
Ja to sem sliša nisem pa se poglobil....sicer pa dat retailerja za dilerja je pot k pogubi.

Saj, pomoje je tole boj harvey sam "stisnil" da so jim dali, da pač...postanejo player na vaio sceni, ki je boga pri nas. Mogoče je še celo harvey kaj plačal za to
smile-1.gif


Drugače pa...zanimalo me je samo, če bo sony kaj naredil, se bo že nabavilo preko meja, če pri nas ne bo.
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Ja pro naj bi imel FulHd damm jaz ne vidim ok Fullhd že na 15.6"...no res mama očala
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik legionar pravi:
Ja to sem sliša nisem pa se poglobil....sicer pa dat retailerja za dilerja je pot k pogubi.

Saj, pomoje je tole boj harvey sam "stisnil" da so jim dali, da pač...postanejo player na vaio sceni, ki je boga pri nas. Mogoče je še celo harvey kaj plačal za to
smile-1.gif


Drugače pa...zanimalo me je samo, če bo sony kaj naredil, se bo že nabavilo preko meja, če pri nas ne bo.



Ne vem...si me pa spomnil da morm tole povprašat drgač pa Vaio ni več kar je bil.Vaio ne odstopa že par let
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Sem imel čast uporabljati sony Z model, ki ima 13" in fullHD pa je zadeva na meji uporabnosti. Ampak laptopa ima človek ponavadi na mizi...relativno daleč od oči. tablico pa lahko daš bližje, ker jo imaš ponavadi v roki, tako kot telefon. Pa imajo recimo telefoni enkrat večji PPI, kot ga bo imel surface.

Drugače pa, poglej kakšno resolucijo ima ipad3
smile-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Po pravici povedano, nisem niti vedel, da obstaja kaj takega, ko tale tvoj Acer. Nekako sem mislil, da so na voljo zgolj ipad-i in android tablice, kar pa za windows whore uporabnika, odpade.

Surface se mi dopade, pa tudi razlika glede na tvoj komplet;

- je zelo lahek, 900g
- je zelo tanek, 1.2cm
- baterija bi naj bila pri 10 urah
- ima intel i5 cpu, torej ni straha, da bi bil podhranjen za kakršnokoli uporabi, razen igranje iger, kar ne potrebujem
- 10 inch s full hd

Saj morda pa se motim, pa ne bo nič posebnega, ampak bi mi zelo ustrezalo, če lahko zamenjam trenutni prenosnik s tem, ker ga uporabljam še zgolj za multimedijo, kar je pa prevelik in pretežak.

No, W500 nima GPS-a, ne vem ali ga bo imel Surface. Model W501 ima še ležišče za SIM kartico.

Teža W500 brez tipkovnice je 970g (ipad je recimo okrog 600g). Baterije nisem nikoli pošteno testiral, zdržala naj bi 4h. Vem le, da jo brskanje po spletnih straneh s flash vsebinami pošteno kuri (podobno se dogaja tudi pri pametnih telefonih).
Se mi pa zdi, tako po občutku, da je pri Windows 8 avtonomija boljša, čeprav mi ta teče s spominske.

Še video
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.620
5.814
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Sem imel čast uporabljati sony Z model, ki ima 13" in fullHD pa je zadeva na meji uporabnosti. Ampak laptopa ima človek ponavadi na mizi...relativno daleč od oči. tablico pa lahko daš bližje, ker jo imaš ponavadi v roki, tako kot telefon. Pa imajo recimo telefoni enkrat večji PPI, kot ga bo imel surface.

Drugače pa, poglej kakšno resolucijo ima ipad3
smile-1.gif

Roko na srce, tablice ne držiš na enaki razdalji kot telefon, ampak na daljši. In 1920*1080 na 13 colah ti je komaj prebavljivo... mater ti nisi dihtig. Jaz sem na svojem 24colskem monitorju šel fonte povečevat na 110% pa ima podobno resolucijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Meni na mojem 24" s 1920x1200 čisto kul resolucija, komot bi bila večja, zgleda pač imam bližje monitor
smile-1.gif


Saj pravim, ipad3 ima 9.7" zaslon in 2048 1536 resolucijo, kaj šele porečete na to ?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dokler OS skalira programe/ikonce ipd. ni nobenega problema glede ločljivosti in kar velja, višja je tem boljša je.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
ksz

Za tiste s plitvejšimi žepi, novembra pride na tržišče Acer W510, štartna cena brez tipkovnice bo 500 USD. Tablico je pod drobnogled vzel Engadget.

dsc03162-1349127040.jpg


dsc03199-1349374509.jpg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Eh..sem se prehitro veselil... Cons Awkward design. Glitchy touch screen. Short battery life.

Jebeš vse drugo, pri "tablicah" je battery life all that matters.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Kaj pa so tablice drugega kot igračke? Ravno sedaj se igram z mojo, tipkam to sporočilo.
smile-1.gif