Tablica Windows 8 RT Surface

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Res je, 1 inch razlike in pa 16:9 zaslon. Teža pa enaka kot surface, torej je surface IMO boljša izbira
wink-1.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Res je, 1 inch razlike in pa 16:9 zaslon. Teža pa enaka kot surface, torej je surface IMO boljša izbira
wink-1.gif

Kje se da Surface videti in preizkusiti v Slo? Verjetno v Big Bangu jih ravno nimajo razstavljenih.
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Heh, šele avgusta bo prišel v nekatere EU države, ti pa bi ga pri nas že imel? Težko če sploh bo kdaj...

AT ali pa ITA, odvisno kje si...
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Heh, šele avgusta bo prišel v nekatere EU države, ti pa bi ga pri nas že imel? Težko če sploh bo kdaj...

AT ali pa ITA, odvisno kje si...

Jaz bi imel nekaj, kar lahko prej preizkusim in potem kupim. Pa naj bo to Sony Tap 11, Surface 2, Surface 3 ali kaj tretjega. Cene teh tablic so že zasoljene in popoprane, torej brez preizkusa ne kupim.
smile-1.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
Probaj na Airu odpret Visual studio, SQL management studio pa porocaj o produktivnosti.

Imam 13'' pro-ja. Tudi visual studio in sql management studio poganjam gor. Pa še druge IDE-je (eclipse, xcode, sublime text, ...), pa photoshop, ilustrator, .... Zato pravim, da je zame 13'' premalo za resno delo. Zato rabim stacionarca ali eksterni monitor.

Tudi o nakupu Air-a ne razmišljam, ker to ni zame.

@darjan: jaz vedno govorim samo o sebi. Samo se mi zdi prav, da se v takih temah napišejo vsi plusi in minusi. Za oblikovalce in risarje na primer je verjetno surface s sylusom zelo koristna naprava. Če na vsak način želiš imeti prenosnik in tablico v eni napravi je tudi trenutno, oziroma bo, ko pride ven, najboljši. Razen če kitajci ne začnejo do jeseni štancati ven klone.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
883
23
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
Probaj na Airu odpret Visual studio, SQL management studio pa porocaj o produktivnosti.

Imam 13'' pro-ja. Tudi visual studio in sql management studio poganjam gor. Pa še druge IDE-je (eclipse, xcode, sublime text, ...), pa photoshop, ilustrator, .... Zato pravim, da je zame 13'' premalo za resno delo. Zato rabim stacionarca ali eksterni monitor.

Tudi o nakupu Air-a ne razmišljam, ker to ni zame.

@darjan: jaz vedno govorim samo o sebi. Samo se mi zdi prav, da se v takih temah napišejo vsi plusi in minusi. Za oblikovalce in risarje na primer je verjetno surface s sylusom zelo koristna naprava. Če na vsak način želiš imeti prenosnik in tablico v eni napravi je tudi trenutno, oziroma bo, ko pride ven, najboljši. Razen če kitajci ne začnejo do jeseni štancati ven klone.

Se boljse, sam uporabljas PROja drugim pa razlagas kak je AIR dober pa se iPada naj si zraven kupijo. Oba PROja (MBP in SP3) si jest predstavljam bolj kot "desktop racunalnik" ki je 10-20% casa na terenu (kot tablica ali kot notebook), ostalo pa na extern monitor.

Kar se tice za resno razvijalsko delo ja za moje pojme dual 24" minimum, kar pa laufata tako MBP13 kot tudi SP3 (laufa sicer tudi AIR samo je kot sam na terenu neuporaben)

lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Heh, šele avgusta bo prišel v nekatere EU države, ti pa bi ga pri nas že imel? Težko če sploh bo kdaj...

AT ali pa ITA, odvisno kje si...

Jaz bi imel nekaj, kar lahko prej preizkusim in potem kupim. Pa naj bo to Sony Tap 11, Surface 2, Surface 3 ali kaj tretjega. Cene teh tablic so že zasoljene in popoprane, torej brez preizkusa ne kupim.
smile-1.gif

V mediamarkt AT sem komot preizkusil vse tablice, ki jih imajo, tako da si vzami en vikend čas in naredi izlet
smile-1.gif
Čeprav surface pro 3 bi naj prišel šele avgusta v evropo.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
Se boljse, sam uporabljas PROja drugim pa razlagas kak je AIR dober pa se iPada naj si zraven kupijo.

Ne, jaz pravim, da je SP3 slabši in dražji od Aira. Kot tablica je pa prevelik in pretežak. Pa še ventilatorje ima in pride brez tipkovnice, ki jo moraš kupiti posebej.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
Se boljse, sam uporabljas PROja drugim pa razlagas kak je AIR dober pa se iPada naj si zraven kupijo.

Ne, jaz pravim, da je SP3 slabši in dražji od Aira. Kot tablica je pa prevelik in pretežak. Pa še ventilatorje ima in pride brez tipkovnice, ki jo moraš kupiti posebej.

pa zaslon na dotik ima, pa večji zslon od Aira pa ni Apple...
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Strinjam se z dotom, da je ipad dober nakup, ce nimas namena biti produktiven.

Ni mi samo jasno zakaj bi nekdo placal toliko denarja za kaj takega. S pol cenejso tablico bi lahko bil isto neproduktiven
confused-1.gif


Ideja surfacea se pa tudi meni zdi super. Seveda ga se nisem imel v roki, da bi videl kako deluje, ampak glede na specifikacije in videno na youtube gre za super idejo. Nekaj kar bi lahko nadomestilo star, klasicen prenosnik. Vrzem gor PS in VS, instaliram vpn in se nekaj zadev pa v torbo z njim. Procesorsko je mocnejsi od mojega (sluzbenega) prenosnika, je manjsi in lazji.

Kako se pise na to tipkovnico? Je mozno na lokaciji priklopiti klasicno tipkovnico?
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik slvn pravi:
Strinjam se z dotom, da je ipad dober nakup, ce nimas namena biti produktiven.

Ni mi samo jasno zakaj bi nekdo placal toliko denarja za kaj takega. S pol cenejso tablico bi lahko bil isto neproduktiven
confused-1.gif


Ideja surfacea se pa tudi meni zdi super. Seveda ga se nisem imel v roki, da bi videl kako deluje, ampak glede na specifikacije in videno na youtube gre za super idejo. Nekaj kar bi lahko nadomestilo star, klasicen prenosnik. Vrzem gor PS in VS, instaliram vpn in se nekaj zadev pa v torbo z njim. Procesorsko je mocnejsi od mojega (sluzbenega) prenosnika, je manjsi in lazji.

Kako se pise na to tipkovnico? Je mozno na lokaciji priklopiti klasicno tipkovnico?
Popolnoma se strinjam s tabo! Surface pro 3 je idealna tablica / prenosnik.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ce bi prebral ksn test bi vidu da je "tipkovnica" ena izmed najvecjih kriitk novega surface-a
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Tudi pri novem? Ker ravno pri novem je slisati pohvale.

In to niti ni tako zelo pomembno. S tipkovnico se sprosti velik del zaslona, ki ga zaseda zaslonska tipkovnica. Ce ti to ni vsec, ti se vedno ostane zaslonska tipkovnica in pa kot pravijo predhodniki, lahko priklopis poljubno usb, bt tipkovnico. Ko sem pri stranki, mi ni tezko dobiti tipkovnice. To jo ze za prenosnik vcasih prosim, ker imam rad visje tipke in nastavljiv naklon.
Tako da super!

Mislim pa da ima krneki99 tipkovnico doma?
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Za nov Surface 3, sem tudi jaz bral, da naj bi bila tipkovnica izboljšana in kvalitetna...

Ne vem, če smo že omenili, da ima tudi stylus.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
883
23
18
Ljubljana
Ne vem kak je cover na SP3, nism probal. Si ga ti ?

Ti pa povem da je Touch cover (za surface pro 1) neuporaben, za razliko od Type cover (za surface pro 1) ki se tipka isto kot prenosniki.