Tablica Windows 8 RT Surface

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ok... vsak ima svoje veselje... tehnično lahko, če imaš za to ralog... ampak v osnovi vemo da tablica ni temu namenjena.
Pro je v bistvu laptop tablica in je na x86 intel core i5.
Torej se ga ne kupi kot tablico ampak kot laptop. Problem je edino če z visoko ceno upraviči to da je full touch in ima snemljivo tipkovnico za lažjo uporabo.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ok... vsak ima svoje veselje... tehnično lahko, če imaš za to ralog... ampak v osnovi vemo da tablica ni temu namenjena.
In to vemo od kje? proc je dost dobr, ssd je dost hitr, ram je poceni in ga je 8gb popoloma dovolj, win 8 pro pa ima vgrajen hyperV. res nevem zakaj nebi ganju virtualcev gor...
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ok... vsak ima svoje veselje... tehnično lahko, če imaš za to ralog... ampak v osnovi vemo da tablica ni temu namenjena.
In to vemo od kje? proc je dost dobr, ssd je dost hitr, ram je poceni in ga je 8gb popoloma dovolj, win 8 pro pa ima vgrajen hyperV. res nevem zakaj nebi ganju virtualcev gor...

Ker je Jobs tako hotel
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Je butasto moraš priznat...

Je pa povsem razumljivo ampak bo trajalo, da bo ljudem preklopilo, da Surface Pro "NI" tablica.
tongue-1.gif


Tudi jaz bom pomoje zamenjal prenosnik za Surface Pro pogoj zato je pa brezhiben docking, da maš doma in na šihtu 24" Della, miš in tipkovnico za vmes pa tablco.
cheer.gif
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.595
994
113
48
KR
Ta Surface PRO je tudi mene zanimal, vendar zdaj, ko sem porajtal, da nima GPS-a, bom vzel verjetno ASUS VivoTab Smart.
smile-1.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
no, pa smo tm..
Citat:
We're still completely enraptured by the idea of a full-featured device that can properly straddle the disparate domains of lean-forward productivity and lean-back idleness. Sadly, we're still searching for the perfect device and OS combo that not only manages both tasks, but excels at them. The Surface Pro comes about as close as we've yet experienced, but it's still compromised at both angles of attack. When trying to be productive, we wished we had a proper laptop and, when relaxing on the couch, we wished we had a more finger-friendly desktop interface -- though more native Windows 8 apps might solve the problem by keeping us from having to even go there.

http://www.engadget.com/2013/02/05/microsoft-surface-pro-review/
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
[cenzura] ga, zadeva pač ni idealna za vse, to je bilo za pričakovati. Mene edino moti slaba avtonomija baterije, se bolj oziram po Atom procesorjih, katerih čas delovanja bi naj bil bližje 10 uram.

Vseeno pa je veliko boljša, od raznih androdid in podobnih, tablic.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Kaj ima Jobs pri win8?
17758-icon_confused.gif

Jobs je tablice "ustvaril" in po njegovem niso za resno delo temveč potrošniška igrača, za konzumiranje vsebin...
Če bi misli drugače bi dal gor OS X
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Citat:
Uporabnik p4pe pravi:
Ta Surface PRO je tudi mene zanimal, vendar zdaj, ko sem porajtal, da nima GPS-a, bom vzel verjetno ASUS VivoTab Smart.
smile-1.gif

Tega sem danes dobil iz Nemčije, trenutno ga polnim, kaj več bom pa lahko povedal v ponedeljek, ko pridem iz smučanja.
Samsung Taba 10,1 sem uporabljal eno leto. Je uredu sam, za službene zadeve rabim WIN, tako sem uporabljal remote, kar je pa iz tujine malce drago. Me prav zanima kako se bo obneslo.
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
ASUS VivoTab Smart je zanimiva opcija ja. Kako ima "vpeto" tipkovnico in tablico? Je tablica samo "naslonjena" na tipkovnico in moraš torej imeti zadevo na mizi, ali je vpetje kvalitetno in lahko recimo uporabljaš tudi na nogah, etc?
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Sploh ni vpeta. Je bt tipkovnica, sem vzel brez, ker je zaenkrat ne potrebujem.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Ja , samo tole je RT na njemu ne delajo win programi razen namenskih. Imaš Vivotab smart in Vivotab RT. Prvi je čista osmica, drugi pa RT os.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Ja vem. Ampak Vivo smart pa potem nima tega docka ali kaj?

Mater...kaj jim pa je
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Jezosmarija, ja pa kaj jim je, zakaj ne more bit win8 vpeta tipkovnica? V čem je tu finta, M$ kaj prepoveduje al kaj bi bil razlog?

Torej še vedno nisem našel primerne tablice za mene
smile-1.gif