T-2 in BRO

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pred dnevi sem pri prijateljici nekaj nadgrajeval Windowse in v času, ko so se Winsi downloadali ni bilo mogoče gledati TV, ker je tako štekala. Ker pri meni, ki sem prav tako na T-2 nimam teh problemov, sem klical na support. Tam so rekli, da ima prijateljica BRO povezavo, v kateri vsak download na računalniku zavzame kompletno pasovno širino, jaz pa da imam nekaj drugega (si nisem zapomnil imena), kjer se streami za TV in internet lahko ločijo.
Poznavalci boste vedeli, ali je to res in za štekanje TV na BRO povezavi res ni rešitve v kakem QoS ali čem podobnem? Prijateljica nima svojega routerja, gre vse preko Inboxa.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Pač T-2 na tujem omrežju noče plačat za dodatno pasovno širino, ki bi bila namenjena samo TV-ju, prioritizacije pa očitno tudi nimajo porihtane, zato lahko pride tudi do tega. Da se seveda rešit s QoS, ampak brez lastne opreme, če oni ne poskrbijo za to, bolj težko.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Nisi dobil pravega človeka na support. QOS ti morajo porihtat, da bo imel TV absolutno prioriteto. To, da download na računalniku pokvari gledanje TV-ja, ni normalno.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Mogoče se ti splača na neuradnem T-2 forumu pojamrat... ga berejo tehniki, ki znajo to popravt... tako lahko zaobideš študente na tehnični podpori.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi