Sygic nakup

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Podpore za to aplikacijo pravzaprav nikoli ni bilo.

Jaz sem jim pomagal prevesti meni v naš jezik, obdelal sem excell datoteko (čez 2000 besed in čez 500 logičnih povedi), katero so mi poslali iz njihove "podpore", pa so jo upoštevali samo 1/3. Posodobitev prevoda mi je vzela dober teden svojega prostega časa, integracija te 1/3 pa je trajala skoraj pol leta. Pa še ko so integrirali to 1/3 prevoda (ne vem, zakaj niso vsega), so dobili z moje strani "po nosu", zakaj niso vnesli vseh popravkov in vseh smiselnih povedi, katere sem z namenom prevedel.

Na odgovor/e sem vedno čakal po 2 ali 3 tedna. Pa še to, kar sem dobil odgovorjeno, je bilo vedno v smilu: VAŠE SPOROČILO SMO POSREDOVALI NAPREJ V OBRAVNAVO.

To je pa tudi vse, kar so naredili VEDNO, ko sem jim pisal iz različnih razlogov.

Jaz sem nad njimi obupal po nekje 3 letih vztrajanja. Nazadnje sem jim pa pisal v začetku prejšnjega leta. Saj to je bil tudi njihov namen, da uporabnik prej obupa nad pisanjem, kot pa da vztraja.

Če povzamem: občutek imam, da so njihova podpora naključni IT razvijalci različnih podjetij, ki v svojem prostem (ali celo službenem) času odgovorijo na kakšen mail ali dva. Da bi se nekdo pri njih RESNO lotil reševanja raznih težav in priporočil uporabnikov, pa tega nisem doživel.

Decembra 2016 sem kupil WORLD maps + TRAFFIC info lifetime, je bilo znižano na nekje 25 EUR in iskreno do danes sem morda 2x uporabil njihovo navigacijo (včasih se sesuje med navigirranjem; da niti ne razlagam o prevodu, ki je narejen prek google prevajalnika in da niti ne razlagam o govornem vodenju, ko se teta oglasi: ČEZ ENA KILOMETER ZAPELJITE NA IZVOZ - o teh nepravilnih sklanjatvah sem jim obvestil vsaj 10x v vsem tem času, pa so vedno rekli, da bodo preverili in posredovali "tehničnemu oddelku").

Uporabljam raje HERE wego, ker še vedno nekako verjamem, da imajo boljšo podporo v ozadju za samo aplikacijo, poleg tega pa je še povsem brezplačna (tudi TRAFFIC info je brezplačen).
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Jaz s podporo nisem imel slabih izkušenj, ko je šlo za reševanje težav. Sedaj pa... ko sem jih pred meseci prvič vprašal, zakaj ne dela iskanje po POI, so mi še promptno odgovorili, da gre za bug po uvedbi novega načina iskanja ter da delajo na tem in bo težava odpravljena v eni naslednjih posodobitev. Čez nekaj mesecev in precej posodobitev kasneje, sem jih ponovno vprašal, pa sem dobil le botov odgovor, da je support preobremenjen, potem ne duha, ne sluha več od njih.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Če ti kaj pomaga:

v17.3.9 WHAT'S NEW

added Kabyle language
fixed Hindi TTS
fix for standard voices (wayteq devices)
many crashfixes

please, if you have issues with standard voices, let us know.
we are also working on another map update
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Hvala, v bistvu je na svoj način res nekaj pomagalo.
V oči mi je padla verzija - prej niti nisem bil pozoren na to, ker se je aplikacija redno posodabljala. Sedaj sem pa opazil, da so nekaj zašuštrali z ver. number na Playu, kjer je, kljub temu, da so gor nalagali posodobitve, ver. number ostal na 17.2.25. Posledično se je app zadnjič posodobil konec novembra in obstal na tej verziji.
Potem sem prenesel app z njihovega oblaka in instaliral na zadnjo verzijo, vendar iskanje po uvoženih POI še vedno niso zrihtali. Ali delam jaz kaj narobe?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
OMG, stvari so šle iz slabega na še slabše. Spet so "popravljali" tam kjer ni bilo treba. Iz samo njim znanega razloga so z verzijo 17.3. razbili velike države na regije. In sedaj se uvoženi POI (ki jih je treba, ne vem zakaj, uvoziti za vsako državo posebej) sedaj tam ne prikazujejo več. Čas da začnem testirati drug app.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Največja beda pa je, da taisti Sygic ponuja t.i. "Sygic Car Navigation", ki pa dela tako kot mora - pravzaprav je app z vsemi novejšimi funkcijami in starim Sygic vmesnikom. To je to, kar bi si želel. Ampak licenca ni prenosljiva, na novo pa ne bom kupoval, ker ni garancije, da tudi Car Navigation ne bodo pokvarili.
Danes sem na hitro preizkusil Here. Ima nekaj dobrih rešitev (npr. layerje), vseeno pa me ne prepriča. Jezikovno vodenje mi je boljše pri Sygicu (čeprav v slovenščini ne sklanja vedno), ker pri Here se prepogosto oglaša, požira dele besed in se sliši, kot bi se mešala dva različna glasova - verjetno posneti in sintetizirani zvok.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Nekje sem prebral, da se da na Sygic nastaviti tudi slovenski jezik. Mogoče kdo ve kako?
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
odpri aplikacijo
tap na display
spodaj desno ...
settings
desno
desno
desno
desno
Regional
language izberi Slovenščina
ok
restart aplikacije

LP
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Nisem prepričan da sva se razumela. Samo napravo imam nastavljeno na SLO jezik, vendar mene zanima glasovno vodenje v SLO jeziku. Trenutno imam nastavljeno angleško kuro, ki mi gre na kuratz s tem svojim naglasom. Je možno glasovno vodenje v SLO jeziku?
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Tri črtice (zgoraj levo) > Nastavitve > Obvestila in zvoki > Glas > Slovenščina: Neica (Standardni glas)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Sem zrihtal. Sicer ne vem kako mi je uspelo, vendar se je SLO jezik kar naenkrat naložil in sedaj dela.:)

Lp vsem skupaj
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
S katero od teh treh navigacija pa je najboljše zamenjati sygic? Lusta se mi menjava (kupljene navigacije) ampak samo s čim boljšim.

Za vmes pa.. Ali kdo zna izklopiti konstantna promocijska sporočila ki jih dobivam med notifications? Tako da samo tega ne bo tam.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
So vse zastonj, pa probaj.

(če si v tujini, je boljše šparat podatke)
Here potegneš zemljevide dol in potem deluje offline.
Gmaps, delujejo 1 mesec brez internetne povezave.
Waze mora biti skos online.

Seveda pa vsi delujejo online, da te preusmerijo, če je kak zastoj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69