Svetovni prvak v invalidskem parkiranju

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Vidim, da ne razumeš. Napisal sem, da kot invalid nimaš kje parkirati, ker čefirju s črnimi BMW-ji zasedajo prostor, ki je namenjen invalidom. Kapiš?
Prostora za parkiranje kolikor hočeš, samo ni rumeno obarvan in ni pri vratih. Kapiš? Če mi ne smemo na rumeno označenem parkirat, misliš, da tisti z invalidskimi dovolilnicami ne smejo parkirat na belem?
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Prostora za parkiranje kolikor hočeš, samo ni rumeno obarvan in ni pri vratih. Kapiš? Če mi ne smemo na rumeno označenem parkirat, misliš, da tisti z invalidskimi dovolilnicami ne smejo parkirat na belem?
Parkirajo že lahko, vendar iz avta ali v avto ne morejo, ker ni dovolj prostora med avtomobili. Zato so invalidski prostori širši, da se lahko iz avta presedeš v voziček in obratno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in aljoman

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Parkirajo že lahko, vendar iz avta ali v avto ne morejo, ker ni dovolj prostora med avtomobili. Zato so invalidski prostori širši, da se lahko iz avta presedeš v voziček in obratno.
Invalidov, ki imajo dejansko voziček in potrebujejo širino je manj kot 5%. Opazuj kdaj v kakšnem šoping centru. Boš videl 20 parkiranih na invalidih (recimo da vsi korektno z nalepko na vozilu), pri tem pa če boš imel srečo, boš videl enega z vozičkom vstopati/izstopati. Ostalo so v glavnem telesno manj ovirani, morda kdo od njih težje hodi s kakšno berglo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Hodim brez bergle, brez vozicka, pa mi ozek parking povzroca sive lase.
Zato sedaj pogosto parkiram desne boke skupaj, da imam na levi strani vec prostora. In se opravicujem vsem "sovoznikom" ki zaradi mene ne morejo v avto na parkiriscu.
Je pa birokracija okoli invalidske nalepke "smotana".
Dokler zdravljenje ni zakljuceno , je ne dobis.
Tri leta sem bil na vozicku(ne stalno) , brez nalepke. Ko je bilo zdravljenje zakljuceno in niti bergel nisem vec.rabil, sem bil pa upravicen do nalepke.
Skratka velik nesmisel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Prav imas. Glej da se ne bos zredu, ker bom potem tudi tebi to lahko reku.
No, za kile verjamem da lahko sam skrbis, za sanacije travme pa ne uspe vsem.
Mogoce tudi tebi in tvojim dohtarjem ne bo uspelo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Invalidov, ki imajo dejansko voziček in potrebujejo širino je manj kot 5%. Opazuj kdaj v kakšnem šoping centru. Boš videl 20 parkiranih na invalidih (recimo da vsi korektno z nalepko na vozilu), pri tem pa če boš imel srečo, boš videl enega z vozičkom vstopati/izstopati. Ostalo so v glavnem telesno manj ovirani, morda kdo od njih težje hodi s kakšno berglo ...

Nomen est omen. Stanje je takšno kot zgoraj na fotki z bmwjaši zato, ker se vsak butec čuti poklicanega in kvalificiranega za presojanje ali je invalidskih placov preveč (odgovor je DA) in ali lahko vsak, ki ima nalepko parkira tudi na navadnem parkingu (odgovor je DA) in ali ima vsak nalepko samo zato, ker se mu ne da hodit (odgovor je DA).

Ker je odgovor 3xDA enostavno ne razumem zakaj na rumenem ne parkiraš kar počez.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Invalidov, ki imajo dejansko voziček in potrebujejo širino je manj kot 5%. Opazuj kdaj v kakšnem šoping centru. Boš videl 20 parkiranih na invalidih (recimo da vsi korektno z nalepko na vozilu), pri tem pa če boš imel srečo, boš videl enega z vozičkom vstopati/izstopati. Ostalo so v glavnem telesno manj ovirani, morda kdo od njih težje hodi s kakšno berglo ...
Verjetno si eden od tistih, ki v križišču peljejo skozi rdečo luč, če ni nobenega vozila levo in desno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Invalidov, ki imajo dejansko voziček in potrebujejo širino je manj kot 5%. Opazuj kdaj v kakšnem šoping centru. Boš videl 20 parkiranih na invalidih (recimo da vsi korektno z nalepko na vozilu), pri tem pa če boš imel srečo, boš videl enega z vozičkom vstopati/izstopati. Ostalo so v glavnem telesno manj ovirani, morda kdo od njih težje hodi s kakšno berglo ...
Nima veze voziček. Probaj že samo z berglami, ko imaš poškodovano nogo, se skobacati ven, pa boš videl, zakaj rabiš širino za odpreti vrata. Hkrati pa imajo še nekateri avtomobili tako butasto odprtino in dolga vrata, da res rabiš prostor, da še neoviran človek gre ven.
Sicer pa jaz žal vidim veliko butlov brez nalepke, ki parkirajo, kot upravičenih. Ti so res svoja sorta.
Imam pa tudi znanko, ki se javno hvali, kako uporablja invalidsko nalepko od mame, da lahko brezplačno parkira direkt v centru mesta za službo.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Nima veze voziček. Probaj že samo z berglami, ko imaš poškodovano nogo, se skobacati ven, pa boš videl, zakaj rabiš širino za odpreti vrata. Hkrati pa imajo še nekateri avtomobili tako butasto odprtino in dolga vrata, da res rabiš prostor, da še neoviran človek gre ven.
Sicer pa jaz žal vidim veliko butlov brez nalepke, ki parkirajo, kot upravičenih. Ti so res svoja sorta.
Imam pa tudi znanko, ki se javno hvali, kako uporablja invalidsko nalepko od mame, da lahko brezplačno parkira direkt v centru mesta za službo.
Ah, glej, iz prve... Ko so mi menjali kolk, tako ali tako nisem sam vozil. Žena me je pripeljala, se ustavla na sredi, jaz sem se skobacal z berglama ven, ona pa parkirala... Potem pa obratno...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Dejansko je danes vsaj polovica prebivalstva nad 50 že močno gibalno oviranega zaradi načina življenja.
Zato so suvi uspeli.
 
  • Ljubezen
Reactions: sad

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Sploh, če imaš težavo z hrbtenico.
Tak, ki dobi nalepko invalid, zelo težko uporablja avto. Največkrat naj bi omogočila njegovim spremljevalcem, da lažje parkirajo.
Ne vem zakaj, ni uporaba nalepke dovoljena samo, ....
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Aha. Ugotavljam, da te motijo čefurji v črnih BMWjih. Invalidski parkirni prostor si dal zraven zaradi lepšega. ;)
Ne motijo me cefurji v crnih BMWjih. Motijo me vsi avti, ki so parkirani na prostorih za invalde, kjer vozniki niso invalidi.

Da je vecina teh voznikov cefurjev v crnih BMW pa pac pove veliko a lastnikih teh vozil. Cudno je, da Volvo ali Mercedes bolj poredko najdes na teh mestih.

BTW. nisem ti fous, da vozis crnega BMW.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in Kamele0N

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
250
9
18
Slovenija