Svetilke

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.643
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Saj Fenix je tudi čisti kitajski proizvajalec. Mislim da če bi bile baterije BAK slabe, bi raje uporabili Sanyo. Sam bi raje videl Sanyo, pa vseeno mislim kot sem rekel:
Glede na to, da se jim gre za prodor na trg (uspeva jim), se ne bi blamirali samo na račun enih baterijskih celic
Nisem nič rekel, da so slabe. Samo hec je, da za ceno ene Fenix baterije dobiš 2 kvalitetni zaščiteni Sanyo bateriji. Poleg tega se za Sanyo dobro ve kaj zmore, ter koliko zdrži. Za BAK pa?
Če bi bila vsaj ista cena
wink-1.gif
Davek na ime je zajebana stvar.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
386
83
Big deal, če te ne bodo dobre se pač kupi druge. Ampak tiste neke čangšlang iz tvojih linkov s čudnimi spletnimi trgovinami se mi zdijo še slabše, ne da se mi pa gasilce klicat za vsakič, ko jih bom polnil.
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Sem pred nakupom Fenix TK41 U2. Ima kdo izkušnje s to svetilko ali njeno predhodnico?
Kaj v tem ranbu bi se še izplačalo pogledati?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
386
83
Jaz imam 41, ni slaba. Ne moreš pa prilagajati snopa kot pri kakih ledlenser.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Saj Fenix je tudi čisti kitajski proizvajalec. Mislim da če bi bile baterije BAK slabe, bi raje uporabili Sanyo. Sam bi raje videl Sanyo, pa vseeno mislim kot sem rekel:
Glede na to, da se jim gre za prodor na trg (uspeva jim), se ne bi blamirali samo na račun enih baterijskih celic
Nisem nič rekel, da so slabe. Samo hec je, da za ceno ene Fenix baterije dobiš 2 kvalitetni zaščiteni Sanyo bateriji. Poleg tega se za Sanyo dobro ve kaj zmore, ter koliko zdrži. Za BAK pa?
Če bi bila vsaj ista cena
wink-1.gif
Davek na ime je zajebana stvar.
Res dobiš dve Sanyo zaščiteni. Kar je tukaj dilema, je kvaliteta te zaščite, za katero še sedaj ne vem, koliko to res deluje v vseh pogojih, majhni, veliko tokovi, pri -20 stopinj, na vročini pri 60 stopinj...
Davek na ime je res, zdi pa se mi, da s tem imenom Fenix tudi odgovarja (garantira) za varnost. Če bi meni bila prioriteta, da mirno spim, bi se tudi odločil za fenix
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz imam 41, ni slaba. Ne moreš pa prilagajati snopa kot pri kakih ledlenser.

Vendar je po svetilnosti daleč zadaj. Prav svetilnost pa mi je na 1. mestu pri nakupu.
Koliko časa pa ti zdržijo baterije v praksi?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.643
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Big deal, če te ne bodo dobre se pač kupi druge. Ampak tiste neke čangšlang iz tvojih linkov s čudnimi spletnimi trgovinami se mi zdijo še slabše, ne da se mi pa gasilce klicat za vsakič, ko jih bom polnil.
Naj se ti zdi kar ti paše
wink-1.gif
Baterije ki jih linkam jaz, so preverjene po dolgem in počez. Prav tako trgovine. Če pa ti raje plačuješ več za podobno stvar, je samo tvoj problem.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
386
83
Kako misliš daleč zadaj po svetilnosti? Če rabiš močnejšo glej močnejše, ne štekam.

Nisem meril koliko časa zdržijo baterije, moja uporaba ni konstantna.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.643
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Saj Fenix je tudi čisti kitajski proizvajalec. Mislim da če bi bile baterije BAK slabe, bi raje uporabili Sanyo. Sam bi raje videl Sanyo, pa vseeno mislim kot sem rekel:
Glede na to, da se jim gre za prodor na trg (uspeva jim), se ne bi blamirali samo na račun enih baterijskih celic
Nisem nič rekel, da so slabe. Samo hec je, da za ceno ene Fenix baterije dobiš 2 kvalitetni zaščiteni Sanyo bateriji. Poleg tega se za Sanyo dobro ve kaj zmore, ter koliko zdrži. Za BAK pa?
Če bi bila vsaj ista cena
wink-1.gif
Davek na ime je zajebana stvar.
Res dobiš dve Sanyo zaščiteni. Kar je tukaj dilema, je kvaliteta te zaščite, za katero še sedaj ne vem, koliko to res deluje v vseh pogojih, majhni, veliko tokovi, pri -20 stopinj, na vročini pri 60 stopinj...
Davek na ime je res, zdi pa se mi, da s tem imenom Fenix tudi odgovarja (garantira) za varnost. Če bi meni bila prioriteta, da mirno spim, bi se tudi odločil za fenix
Heh, 100% bolj zaupam Xtar ali AW baterijam, kot no name bateriji z napisom Fenix
evil.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Strinjam se, da se lahko še vedno zgodi. Kolikor jaz tebe razumem, bi rad povedal samo, da bi lahko za pol manj denarja dobil enake ali celo boljše baterije. Glede kvalitete zaščite bi lahko še diskutirali.
Ampak čeprav se pol manj še nekako sliši, pa je to v denarju 30 EUR.
Sedaj pa dilema, če se splača dati 30 EUR več in brezskrbno spati, ali pa reskirati in prihraniti teh 30 EUR. Za varnost ali pa občutek varnosti 30 EUR ni veliko. Glede na do, da je zaradi varnosti kupil tudi Pila polnilnik, je logičen zaključek da tudi dražje baterije.

Pa tudi jabuk telefoni so zgoreli..
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.643
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Kolikor jaz tebe razumem, bi rad povedal samo, da bi lahko za pol manj denarja dobil enake ali celo boljše baterije.
Točno to
Citat:
Glede na do, da je zaradi varnosti kupil tudi Pila polnilnik, je logičen zaključek da tudi dražje baterije.
Potem bi vzel AW ali Callies Kustoms baterije. Dražje in dobro.
Ali pa še bolje, baterije, ki imajo IMR celico. Zmogljivost in varnost
 
Nazadnje urejeno:
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Kot vidim, ima vseeno Fenix boljšo krivuljo kot Callies Kustoms.

Pač je tako, da se je treba vprašat, kaj ti povzroča večje travme, ali 30 EUR ali strah pred požarom.
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
386
83
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Potem bi vzel AW ali Callies Kustoms baterije. Dražje in dobro.
Ali pa še bolje, baterije, ki imajo IMR celico. Zmogljivost in varnost

Potem bi to svetoval, ko sem spraševal katere kupiti. Ne pa da že 2 strani masturbiraš na to, da naj bi bile neke baterije cenejše in boljše, čeprav nisi zih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.643
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Potem bi vzel AW ali Callies Kustoms baterije. Dražje in dobro.
Ali pa še bolje, baterije, ki imajo IMR celico. Zmogljivost in varnost

Potem bi to svetoval, ko sem spraševal katere kupiti. Ne pa da že 2 strani masturbiraš na to, da naj bi bile neke baterije cenejše in boljše, čeprav nisi zih.
Saj sem. Samo na njih ne piše Fenix
smirk-1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.643
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Kot vidim, ima vseeno Fenix boljšo krivuljo kot Callies Kustoms.

Pač je tako, da se je treba vprašat, kaj ti povzroča večje travme, ali 30 EUR ali strah pred požarom.
smile-1.gif
Callies Kustoms 2600 so Sanyo. Jasno da krivulja ne bo identična xyz kitajcu
wink-1.gif

Malo prej si ti govoril o varnosti in kupovenju premium baterij-no to sta med drugim AW in Callies Kustoms, ki sta imeni, kar se tiče baterij. Fenix je ime le, kar se tiče svetilk.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri