Svetilke

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Evo, hvala za tole stran, sedaj sem se še dodatno prepričal, da so Sanyo zakon. In vidim tudi, da imajo zaščitene resnično manj ugodno karakteristiko, se pravi nekaj padca napetosti na PCB.

Presenečajo me LG, ki se polnijo do 4,3 in celo 4,35 V, posekajo Sanyo celice. Vendar pa nisem siguren, kaj bo z njimi po določenem ševilu ciklov. Tako da so Sanyo 2600 mAh najboljša izbira.

Hvala za linke, Sanyo bom takoj sedaj naročil
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
Ja, Sanyo 2600 so najboljše za regulirane lučke, ki laufajo na eno baterijo. Če imaš polnilc, ki polne do 4,3V/4,35V, so super izbira tudi LG.
Samsung/Panasonic celice pa so dobra izbira za lučke z več zaporedno vezanimi baterijami, saj pri teh ni važen hitrejši padec napetosti, ampak pride bolj do izraza njihova višja kapaciteta.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
@jest5

Tele LED zvezde, al kako se reče, mi ne uspe snet dol s tistega drop-in-a v WF-501B. Rad bi dal pasto Arctic Silver 5. Žički sem odspajkal, vendar pa ta pasta, ki je not, je bolj lepilo kot pasta. Tako velo kot PUR-pena. Ne upam si močno dol potegnit, da ne bi zvezda počila.
Verjetno si že bil v podobni situaciji, kako si rešil? Je ta zvezda močna?

Hvala
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
Močno ohladiš(zmrzovalnik), da rata zadeva trda in krhka, ali pa fajn segreješ, da je bolj pocasta.
Se pa lahko kar zajebavaš s tem ja
grin1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Nekako z zamrznitvijo ni uspelo, s segrevanjem tudi ne, preveč pa spet ne upam.

Imam pa vprašanje:
Katera svetilka bi bila na nivoju C8 po kvaliteti in ceni, s tem da bi imela tudi zoom? Pa seveda razumem, da nekaj dražja bi posledično bila.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
Ti kr močno cukn, zlomil ne boš nič. Lahko le malenkost okrušiš ali skriviš rob zvezdice, kar pa ni nič takega.
Za zoom svetilke ti nekako ne morem pomagat, ker jih ne maram in me ne zanimajo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Nekako že dva dneva se odločam, ali bi cuknu res močno al ne. Močno sem že, pa ni popustilo, res močno pa še ne. Sem pa dal v zamrzovalnik, pa nisem uspel, močno ogreval, pa tudi ni bilo dovolj.

Razmišljam tudi o Xtar R01 XM-L. Jo morda imaš oz. si že testiral? Za sedaj je samo T6. Lahko pričakujem v prihodnosti še U2 oz U3?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
Od Xtar imam samo B01. Sem ji pa original XR-E Q5 LEDico zamenjal za XM-L T4 7B(topla farba) ter 2,25A (6xAMC 7135 V2) driver.
Po modifikacij je res enkratna lučka.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
386
83
OMG toliko pretiravanja z efekti pa v enem videu že dolgo nisem videl. Nisem prepričan če se gre za lučko ali predstavitev zmožnosti kakega programa za video.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
Pa ne sam to. Pretiravanje ter laži pri tehničnih podatkih. Še kitajčki ponavadi manj nategujejo. Za to ceno pa sploh
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
KSZ
Malo sem prebiral tele poste o svetilkah, pa se je v meni spet prebudilo nekaj radovednosti. Že nekaj let uporabljam Led Lenser T7. Za moje potrebe več kot odlična svetilka. Ko sem jo dobil, se mi je zdelo, da sveti kot nora. Sedaj pa se mi zdi, da ni več tako fascinantna. Po mojem so razlog baterije, ki so še originalne noter.
Sedaj pa nekaj vprašanj:
-tele "kitajske" svetilke, ki jih hvalite, uporabljajo akumulatorje 18650. Kakšna je primerjava s klasičnimi AA baterijami ali NiMH akumulatorji?
-ali so tehnični podatki (1300 lumnov) tako visoki zaradi teh akumulatorjev?
-moja T7 ima 210 lumnov, pa naj bi svetila okoli 200 metrov. Ali to pomeni, da tile kitajčki svetijo 5x več?
-nekatere svetilke omogočajo oboje, akumulatorje 18650 ali pa 3xAAA. Kakšna je v tem primeru razlika v svetilnosti?
-kakšna je razlika med XM-L T6 in XM-L U2 diodami?
-ali se za akumulatorje 18650 lahko uporablja polnilec, ki ga imam za Sanyo Enelop akumulatorje?
-ali je svetilka Ultrafire C8 najboljša v tem cenovnem razredu, ali je še kaj boljšega (brez raznoraznih predelav, ki jih niti ne znam narediti)?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
KSZ
Malo sem prebiral tele poste o svetilkah, pa se je v meni spet prebudilo nekaj radovednosti. Že nekaj let uporabljam Led Lenser T7. Za moje potrebe več kot odlična svetilka. Ko sem jo dobil, se mi je zdelo, da sveti kot nora. Sedaj pa se mi zdi, da ni več tako fascinantna. Po mojem so razlog baterije, ki so še originalne noter.
Sedaj pa nekaj vprašanj:
-tele "kitajske" svetilke, ki jih hvalite, uporabljajo akumulatorje 18650. Kakšna je primerjava s klasičnimi AA baterijami ali NiMH akumulatorji?
-ali so tehnični podatki (1300 lumnov) tako visoki zaradi teh akumulatorjev?
-moja T7 ima 210 lumnov, pa naj bi svetila okoli 200 metrov. Ali to pomeni, da tile kitajčki svetijo 5x več?
-nekatere svetilke omogočajo oboje, akumulatorje 18650 ali pa 3xAAA. Kakšna je v tem primeru razlika v svetilnosti?
-kakšna je razlika med XM-L T6 in XM-L U2 diodami?
-ali se za akumulatorje 18650 lahko uporablja polnilec, ki ga imam za Sanyo Enelop akumulatorje?
-ali je svetilka Ultrafire C8 najboljša v tem cenovnem razredu, ali je še kaj boljšega (brez raznoraznih predelav, ki jih niti ne znam narediti)?
-18650 lahko spravijo od sebe veliko višji tok, kot polnilne AA, od alkalnih pa sploh. Se pravi manjši padec napetosti, možne večje moči.
-Na 1300lm kar pozabi, tega ne boš videl pri nobeni svetilki z 1 LEDico(ok izjema so SST 90 itd LEDice, ki pa so drage
evil.gif
). Z XM-L boš v svetilki videl max okoli 800 realnih lm pri reflektorskih lučkah, pri zoom še opazno manj.
- lm in kako daleč sveti nimajo glih neke direktne povezave. Za daljavo je važno kako dobro je svetloba sfokusirana-ožji kot je svetlobni snop, dlje bo neslo. Pri enaki širini snopa pa bo jasno lučka z več lm nesla dlje
wink-1.gif

-take lučke na 18650 jasno svetijo opazno bolje ter dalj časa, kot na 3xAAA. Še posebno pri XM-L LEDicah je razlika ogromna.
- T6, U2 itd so oznake za izkoristek. Recimo T6 ima pri toku 3A 910-975lm, U2 pa 975-1040lm
- že če samo pomisliš na to, da bi 18650 polnil s polnilcem za obične polneče, ta zadeva ni zate
evil.gif
Se pa da z določenimi kombiniranimi polnilci recimo s tem
-Najboljša C8 je tale. So pa jasno še druge C8 in podobne za malo manj denarja, ampak jasno tudi malo slabše.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.046
4.030
113
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Ko sem jo dobil, se mi je zdelo, da sveti kot nora. Sedaj pa se mi zdi, da ni več tako fascinantna. Po mojem so razlog baterije, ki so še originalne noter.

Misliš originalne kot alkalne baterije ali polnilne? Za foro kupi komplet litijevih AAA baterij (niso polnilne) s takimi baterijami dobiš najboljšo možno svetilnost!

Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Sedaj pa nekaj vprašanj:
-tele "kitajske" svetilke, ki jih hvalite, uporabljajo akumulatorje 18650. Kakšna je primerjava s klasičnimi AA baterijami ali NiMH akumulatorji?
-ali so tehnični podatki (1300 lumnov) tako visoki zaradi teh akumulatorjev?
-moja T7 ima 210 lumnov, pa naj bi svetila okoli 200 metrov. Ali to pomeni, da tile kitajčki svetijo 5x več?
-nekatere svetilke omogočajo oboje, akumulatorje 18650 ali pa 3xAAA. Kakšna je v tem primeru razlika v svetilnosti?
-kakšna je razlika med XM-L T6 in XM-L U2 diodami?
-ali se za akumulatorje 18650 lahko uporablja polnilec, ki ga imam za Sanyo Enelop akumulatorje?
-ali je svetilka Ultrafire C8 najboljša v tem cenovnem razredu, ali je še kaj boljšega (brez raznoraznih predelav, ki jih niti ne znam narediti)?

Na ta vprašanja ti je sicer že jest5 odogovoril skoraj pravilno.

V osnovi vseeno razlike razen kapacitete na volumen niso tako pomembne, vsaka boljša AA NiMH acu baterija se lahko prazni s tokom višjim od 5A, recimo eneloopke okoli 10A, kar za litionske baterije ne moremo trdit. Padec napetosti je enako relativno nizek oz. manjši od litionski celic.

Litionske baterije 18650 (in ostale) NISO bile nikoli predvidene za uporabo kot standalone baterije ampak so to industrijske celice za uporabo v raznih batery packih (od baterij za kamere do prenosnikov ipd.). Nepravilna uporaba teh baterij je zelo rizična! Baterije vsebujejo visokoreaktiven litij in se lahko vžgejo v primeru mehanske obremenitve, od prevelikem toku praznjenja ali polnjenja in ob preveliki napetosti (med polnjenjem). Gorečega litija ne pogasiš, razvija pa tako visoko temperaturo da bližina bilokakšnega gorljivega predmeta skoraj 100% povzroči požar!

Dober polnilec in dobra baterija ponavadi predstavljata višji izdatek kot pa poceni kitajska luč!

O xm-l diodah pač tako, realno dosegajo 900lm z zadnjimi bini in to pri okoli 3A. Iz luči ven pride pa odvisno od reflektorja in leče.

Dolžina snopa je odvisna od reflektorja ampak večina kitajskih xm-l luči ima krajsi doseg od recimo ledlenserjeve p/t/b7 pri zoomu. Se pa dobro obnesejo kot luč za kratek in srednji doseg, če te ne moti svetla pika v sredini snopa. Meni osebno je to moteče.

Pa še tako, razlike med 200lm in 500lm pri enaki razpršitviji projecirani na bližino, človeško oko skoraj ne bo zaznalo, prej se zazna oblika svetlobnega snopa in pa barva svetlobe.