SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

corsol

Guru
11. mar 2010
2.955
945
113
yangwang ali pa zeekr, branil se ne bi nobenega modela. Bomo videli kaj bo v eu na voljo.

Drugače, menda imajo 150+ avtobilskih fabrik. 10% jih bo menda preživelo. Če greš ev, potem je kitajc v igri.
Jaz pa mislim da bo marsikaterega kupca kitajca v trenutni situaciji
in v bližnji prihodnosti fajn bolela glava, sploh če avto kupiš recimo kog dolgoročno investicijo.
V kolikor vse skupaj vzameš kot telefon in menjaš na 3 leta pol ni panike.....sam se mi zdi da vseeno zadeve ne bodo tako pocen , da bi večina tako pogosto menjavala.

In nekatere kupce zeekrov glava že boli, pa se sploh ne gre ta nizki rang avta.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.385
5.665
113
Meni pa še vedno ni jasno kak ste eni slepi al nevem kaj naj rečem.
Kaj vam še do sedaj ni kapnilo, da kitajc, poceni in kvalitetno ne gre skupaj. Kak so na nivoju zahodnih izdelkov je tudi cena tam.
Samo telefone si poglejte. Poplava kitajcev. Ampak ko gledaš premium zadeve so daleč od poceni. Poglejmo Računalniške stvari. Tiste ki so na nivoju je tudi cena prava. Je lenovo kaj bolj poceni kot kak HP ali Dell?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.627
1.030
113
Lenovo je bivsi IBM, to je premium zadeva. Ne more biti in ni poceni roba. Mogoce kak model za sirotinjo, drugace je to spica roba.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.637
6.498
113
Pod lenovo brandom se štancajo take cenene zadeve, da je še kitajce sram. Boljši thinkpadi so sicer menda še vedno dobra roba, za to kar so in komur so namenjeni.

Kitajci pa z avti lepo napredujejo. Gledam tele geelyje pa dongfenge pa ni slabo za videt. Sicer so še kar daleč, da bojo naredili kompletne izdelke, ampak ni pa slabo. Če bi bili električarji realnost, potem bi vsaj kar se pogonskega sklopa tiče bolj zaupal kitajcem kot evropskim polizdelkom.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.741
6.429
113
Eh, to po Tavaresevi (ali tvoji) logiki, da je potrebo dvigniti cene ICE-jev. Predlagam najmanj 50%, ampak samo za grupacijo Stelantis. Ostale firme pustimo pri miru.
Bi videl na koncu leta, kakšno nagrado za uspešnost, bi dobil Tavares.

Glej tu, ki so začeli in na vsakem koraku furajo to logiko:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.077
4.054
113
Meni pa še vedno ni jasno kak ste eni slepi al nevem kaj naj rečem.
Kaj vam še do sedaj ni kapnilo, da kitajc, poceni in kvalitetno ne gre skupaj. Kak so na nivoju zahodnih izdelkov je tudi cena tam.
Samo telefone si poglejte. Poplava kitajcev. Ampak ko gledaš premium zadeve so daleč od poceni. Poglejmo Računalniške stvari. Tiste ki so na nivoju je tudi cena prava. Je lenovo kaj bolj poceni kot kak HP ali Dell?
In kje ti vidiš poceni oz. raje cenene kitajce? Seveda obstajajo poceni kitajci tudi na avtomobilskem trgu, samo v EU jih ni. V EU se najbolj poceni prodajajo eu jajca, ki so sramota za avtoindustrijo v tehničnem pogledu. Recimo če pri najbolj pocenih avtih od EU/yap še vedno dobiš gol pleh na vratih pa šipe na polento, pri kitajcih tega ni nikjer. Ni veliko, samo če kdo dela zanič pa poceni so to tradicionalne avtomobilske znamke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

corsol

Guru
11. mar 2010
2.955
945
113
In kje ti vidiš poceni oz. raje cenene kitajce? Seveda obstajajo poceni kitajci tudi na avtomobilskem trgu, samo v EU jih ni. V EU se najbolj poceni prodajajo eu jajca, ki so sramota za avtoindustrijo v tehničnem pogledu. Recimo če pri najbolj pocenih avtih od EU/yap še vedno dobiš gol pleh na vratih pa šipe na polento, pri kitajcih tega ni nikjer. Ni veliko, samo če kdo dela zanič pa poceni so to tradicionalne avtomobilske znamke.
Ne , kitajc na vratih nima pleha ima plastiko ki smrdi(tako pravi Poljak ki je testiral fortinga)
Avto za 30k€+
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.741
6.429
113
Verjamem... Vonj je pa sicer vedno enak, samo da enim disi, meni pa npr smrdi. Marsikomu je pa vsec samo zato, ker je to pac vonj po novem avtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in splash

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.627
1.030
113
Pod lenovo brandom se štancajo take cenene zadeve, da je še kitajce sram. Boljši thinkpadi so sicer menda še vedno dobra roba, za to kar so in komur so namenjeni.

Kitajci pa z avti lepo napredujejo. Gledam tele geelyje pa dongfenge pa ni slabo za videt. Sicer so še kar daleč, da bojo naredili kompletne izdelke, ampak ni pa slabo. Če bi bili električarji realnost, potem bi vsaj kar se pogonskega sklopa tiče bolj zaupal kitajcem kot evropskim polizdelkom.

Itak, Lenovo se kupi Thinkpad. Ampak to nima veze z avti, zabluzl cist ...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.955
945
113
Verjamem... Vonj je pa sicer vedno enak, samo da enim disi, meni pa npr smrdi. Marsikomu je pa vsec samo zato, ker je to pac vonj po novem avtu.
Verjetno je res kakor komu, čeprav od nobenega razen tebe nisem slišal, da bi mu smrdelo.
Se pa vonji razlikujejo od avta do avta (firme imajo celo oddelke ki se ukvarjajo z vonji v avtu).
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
920
433
63
Jaz pa mislim da bo marsikaterega kupca kitajca v trenutni situaciji....
nekaj ne spregledat oz zanemarit.... el. motor, regler in baterija je kitajska domena, kako se avto sestavi smo jim pa pokazali.

Da pa znajo velike serije poceni štancat je pa samoumevno zadnjih 20 let, če zalagajo celo kuglo z izdelki.

In ev je pravi sweetspot za njih + še država strateško pumpa to panogo. Recimo, da ne špilajo najbolj fer.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.077
4.054
113
Ne , kitajc na vratih nima pleha ima plastiko ki smrdi(tako pravi Poljak ki je testiral fortinga)
Avto za 30k€+
Forting t5 je konkurenca tiguanu (po klasi), pa če se vsedeš v tiguana za osnovno ceno je bruh napram kitajcu (za 10k eur manj oz. ko smo pri primerljivi opremi smo na +15-20k eur razlike). Ne vem sicer koliko tisto "usnje" s katerim so ti kitajci oblazinjeni smrdi, pa kako čez 5 let dobi čričke, ampak prvi vtis je vseeno na nivoju. Imaš pa v rangu 30k evropske/japonske avte ki imajo precej vidnega pleha na vratih in tečaje privite z (vidnimi) vijaki kot yugo leta 80 kar je pomojem sramota za našo avtonudustrijo, samo tu so se spravili šparat.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.955
945
113
Forting t5 je konkurenca tiguanu (po klasi), pa če se vsedeš v tiguana za osnovno ceno je bruh napram kitajcu (za 10k eur manj oz. ko smo pri primerljivi opremi smo na +15-20k eur razlike). Ne vem sicer koliko tisto "usnje" s katerim so ti kitajci oblazinjeni smrdi, pa kako čez 5 let dobi čričke, ampak prvi vtis je vseeno na nivoju. Imaš pa v rangu 30k evropske/japonske avte ki imajo precej vidnega pleha na vratih in tečaje privite z (vidnimi) vijaki kot yugo leta 80 kar je pomojem sramota za našo avtonudustrijo, samo tu so se spravili šparat.
Mal prej je 1dal link za Ford Kuga 27k€...ne vem sicer kako izgleda od blizu, ampak verjetno je kot celota bolj dodelan kot Kitajc, lahko pa da se motim.
Pri vseh teh kitajcih je ne glede na prvi vtis trenutno probem ker ne veš kaj lahko pričakuješ na dolgi rok...pri vseh nam znanih znamkah vsaj približno veš kaj pričakovat.
Čez enih 5 let bo bolj jasno, do takrat pa se bomo še mal prepucavali.