SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.213
5.343
113
Si kdaj karkoli vijačil, da pišeš o preverjanju pasa? Kako vidiš stanje zobkov na na notranjemu delu pasu, kateri je v bloku motorja? Skozi tisto špranjo vidiš samo zunanji del, kar ti nič ne pomaga, če na notranjem delu manjka par zobkov, kateri že lepo mašijo pretok olja. Rešitev je preventivna menjava pasa na 60k km. Daj se pa v kožo nekoga, ki nima pojma kaj je kupil, je v nemilosti avtohiše ali kozolčarja.

Avtohiše pa si ga z roko manejo, ko izven garancije gre avto falit. Veste gospod, to bo 6 jurjev za novi motor, lahko pa pogledate v salonu kaj ponujamo novega...
On ima rendgenski vid.

Tudi 60k je velikokrat prepozno in ni ničkaj preventivno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

tony

Guru
23. jul 2007
9.478
1.394
113
Si kdaj karkoli vijačil, da pišeš o preverjanju pasa? Kako vidiš stanje zobkov na na notranjemu delu pasu, kateri je v bloku motorja? Skozi tisto špranjo vidiš samo zunanji del, kar ti nič ne pomaga, če na notranjem delu manjka par zobkov, kateri že lepo mašijo pretok olja. Rešitev je preventivna menjava pasa na 60k km. Daj se pa v kožo nekoga, ki nima pojma kaj je kupil, je v nemilosti avtohiše ali kozolčarja.

Avtohiše pa si ga z roko manejo, ko izven garancije gre avto falit. Veste gospod, to bo 6 jurjev za novi motor, lahko pa pogledate v salonu kaj ponujamo novega...
Sodelavec je to doživel v živo, sicer na drugi znamki... Kakor čisto mimogrede je mimo pulta servisnega sprejemnika za trenutek prihitel prodajalec in pripomnil: "ja, bo treba kaj novega kupit, kajne" :-D
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.220
894
113
Tema puretech na tem forumu. Google puretech. Leta 2019 in 2020 sem iskal nov avto in mi je bil med favoriti 308 SW. Teh informacij takrat še ni bilo, moj mehankar, fan citroenov, je pa že v tem času odkimaval in se zgrašal v kako velike in težke modele avtov dajejo ta mlinčk. 3 do 5 let stari 308 SW, vse je bilo pod 9 jurjev, z veliko opreme in v opombah, da ne pije olja :)
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Sky in BojanP

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
83
-169
8
To je pa zato, ker ne servisirajo-te avtomobilov. Z rednimi servisi do teh težav ne pride ali se odpravijo preden pride do težav. Zanimivo da so meni pri rednem servisu za 300€ naredili domala velik servis, zamenjali potrebna tesnila, jermen in vse ostalo in dela kot urca. Držte se raje skirojev, ker avtomobili očitno niso za vas.
 
  • Objave ne odobravam
  • Haha
Reactions: Hanzi in BojanP

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
83
-169
8
Sodelavec je to doživel v živo, sicer na drugi znamki... Kakor čisto mimogrede je mimo pulta servisnega sprejemnika za trenutek prihitel prodajalec in pripomnil: "ja, bo treba kaj novega kupit, kajne" :-D
Zanimivo ja, da je pa pri drugih znamkah še veliko več podobnih ali drugih težav ki pa jih nobeden ne omenja. Seveda ko gre za vašo rit boste pa tiho. Pa kaj mislite da sem od včeraj. Večina se vas je igrala še po peskovnikih, ko smo nekateri že imeli avtomobile in s malo večjimi težavami. Tako da bolj da se nehate smešit. Razni Bojani pa mislijo da so odkrili sedaj toplo vodo ker je nekje od nekoga enkrat slišal da so Peugeoti zanič. Glej če ti katera ni dala v Peugeoju si sam kriv ker imaš premajhnega ni zato kriv Peugeot:valjamse:
 
  • Objave ne odobravam
  • Haha
Reactions: Hanzi in BojanP

jezek

Guru
24. jul 2008
2.836
1.331
113
Daj ne bleji. Redni servis te na PT ne reši. In konec. Vi drkajte tu do onemoglosti, ampak PT je pogreb. Pa jaz dobro vem kaj je francoz, za moje pojme so se vedno najboljsi avti. Ampak kot avti za gledat in vozit. Ne pa za imet in sraufat. Jaz se v 20k€ francozu vsakic peljem bolje kot v 90k€ premiji. Ampak premija dela, ko pa ne dela ...dela naslednji dan! In TO je razlika. Nekaterim to ne pomeni nic, nekomu vse. Zato pa jaz doma drzim eno bavarsko balisticno raketo in 3 renoje....
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: tony in Sky

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.621
10.233
113
kod Džej-Zija
Ksz

Jaz pa ne razumem te navezanosti na pleh. Nekdo ti popljuva (pazi to) mašino od avta, sploh ne avta, pa se ljudje čutijo osebno prizadete. Kaj je lastništvo Pežoja/Renoja/BMWja/Subaruja (da se ne bo kdo vtaknil vame :D) del vaše osebne identitete ali v čem je problem? Ne morete objektivno pogledati na STVAR? Mejduš, saj vam ne šimfajo froca, ampak mašino avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, tony in BojanP

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
83
-169
8
Daj ne bleji. Redni servis te na PT ne reši. In konec. Vi drkajte tu do onemoglosti, ampak PT je pogreb. Pa jaz dobro vem kaj je francoz, za moje pojme so se vedno najboljsi avti. Ampak kot avti za gledat in vozit. Ne pa za imet in sraufat. Jaz se v 20k€ francozu vsakic peljem bolje kot v 90k€ premiji. Ampak premija dela, ko pa ne dela ...dela naslednji dan! In TO je razlika. Nekaterim to ne pomeni nic, nekomu vse. Zato pa jaz doma drzim eno bavarsko balisticno raketo in 3 renoje....
Pa največja ovca tu si TI , ker si nepismen. Nikoli nisem govoril o PTju :bonk:Pa briga mene če kdo kupuje PTje.
Najprej preberi kaj kdo piše potem bleji :bonk:Jao jao kdo se tu vse oglaša. Res sam prilagojen program.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: BojanP

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
83
-169
8
Ksz

Jaz pa ne razumem te navezanosti na pleh. Nekdo ti popljuva (pazi to) mašino od avta, sploh ne avta, pa se ljudje čutijo osebno prizadete. Kaj je lastništvo Pežoja/Renoja/BMWja/Subaruja (da se ne bo kdo vtaknil vame :D) del vaše osebne identitete ali v čem je problem? Ne morete objektivno pogledati na STVAR? Mejduš, saj vam ne šimfajo froca, ampak mašino avta.
Točno to. Toda ker so nekateri nepismeni pljuvajo po stvareh o katerih nimajo pojma.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: BojanP

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
83
-169
8
Saj vidiš da ne napiše nič pametnega ampak samo laže iz žali vse ki povejo resnico o pežoju. Take je bolje zignorirat in se bodo sami odstranili.
Ja toliko bedarij kot ti napišeš je težko napisat. Ja sem ti že enkrat napisal da me ignoriraj pa ti očitno to ne potegne. Ponavljaš se kot papiga. O tvojem laganju se nebi spuščal na tvoj nivo, sedaj ko ti ne preostane drugega mečeš naprej tist kdaj sem ti potalal prstek v rit, res si patetičen otrok. Oprosti ker nisem non stop na forumu in ne štejem sekunde kdaj komu potalam prstek v rit. Kažeš nivo pet letnega otroka. Kdo in kdaj samo žali pa je več kot očitno. Ta tvoja resnica je samo zate in za še ene par pacientov na tem forumu. Samo na žalost ste v manjšini. Če ima tako mnenje enih 10 pacientov to še ne pomeni da je resnica, ker še od teh desetih sem prepričan, da jih 8 peugeota ni nikoli lastila.
Odstraniš se pa lahko samo ti!
 
  • Haha
Reactions: BojanP in tony

hdx

Guru
1. jun 2011
1.396
2.076
113
Danes sem videl črnega 408. Eden lepših avtomobilov na trgu. Če bi imeli vsaj 200KM motorje, bi definitivno kupil kot drugi avto
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.309
5.630
113
To je pa zato, ker ne servisirajo-te avtomobilov. Z rednimi servisi do teh težav ne pride ali se odpravijo preden pride do težav.

Ti vročina škodi?

Originalno so 1.2 pireTehi imeli interval menjave pasa na 200.000km ali 12 let. Kaj boš servisiral redno po takih priporočilih?

1000008559.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP