SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

acc

Pripravnik
16. apr 2020
42
14
8
A 10 l/100km je dovolj za takšen avto s 4x4 pogonom?

Foter ima 2.0 CRDI Tucsona AWD s polno opremo (dokler so bili še 2.0). Uredu zadeva moram priznati pa tudi OK zgleda zunaj. Najbolj me motijo materiali na vratih in pa armaturka - zgornji del je sicer mehak ampak je izgled nekak poceni - pred facelift. Sedaj je boljše. Drugače OK avto, tudi relativno udoben (kljub 245/45/19) in ne preglasen. 4x4 kar OK deluje.

Vozil sem še 1.6 GDI - toplo priporočam stran od tega - ne gre nikamor, poraba visoka.

Turbak s 177 km bi moral biti OK.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Btw, kolk pa kej mislite da pijejo tu SUV-i? Zgoraj omenjeni Edge 2.0 Tdci 240 pije dolgoročno 9,5. Ranger 3,2 recimo 12, ML320 tudi...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Sprašujem, ker trenutno je bencin/dizel poceni. Verjetno se pa zna zgoditi, da v bližnji prihodnosti ne bo več tako poceni in bo takšna poraba postala večje breme za družinski proračun. Samo v razmislek.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.478
113
Sprašujem, ker trenutno je bencin/dizel poceni. Verjetno se pa zna zgoditi, da v bližnji prihodnosti ne bo več tako poceni in bo takšna poraba postala večje breme za družinski proračun. Samo v razmislek.

Jaz imam še hujši problem, da je benz poceni vozim se pa od korone dalje en burek. Moram vsak vidend par 100km izlete delat :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in igi

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sprašujem, ker trenutno je bencin/dizel poceni. Verjetno se pa zna zgoditi, da v bližnji prihodnosti ne bo več tako poceni in bo takšna poraba postala večje breme za družinski proračun. Samo v razmislek.

Načelno se strinjam s teboj in za voznike, ki na mesec naredijo 3 do 5 in več tisoč km (imam kar nekaj takih sodelavcev), to vsekakor še kako velja. Za tiste pa, ki naredijo 5 do 7 tisoč km na leto, je pa cena bencina skoraj nepomembna - en poln tank goriva na dva meseca.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Bom se vseeno malce vmešal, ker z zanimanjem spremljam tole temo, ker sem/bom na podobni poti kot avtor. Se mi ne mudi, mogoče pa vseeno do konca leta bi nekaj menjal.
Sem že bil skoraj odločen za bencin, vendar še vedno delam letno v povprečju 25k+ km in nekako se za večji/težji avto vedno bolj nagibam proti dizlu.

Vem kaj boste rekli, pa vseeno. Ima kdo kakšno čisto konkretno izkušnjo z Renault Koleos? Bose, hlajeni zici, avtomatik (sicer CVT), konkretno velik, laminirana stekla... Žal brez opcije asistenc. Pa si malce nad 30 jurjev. Meni se zdi, da kar precej avta dobiš za ta denar. Je pa res, da je to še vedno renault.

Vedno bolj pa gledam po XC60, ki imajo leto ali dve stari kar zanimive cene. Me je pa malce "strah" stroškov vzdrževanja.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Koleosa (diesel) je gledal bratranec, pije 7+L, je potem rajši vzel Tiguana R-Line z malo manj opreme (oboje rabljeno za 26k).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Koleosa (diesel) je gledal bratranec, pije 7+L, je potem rajši vzel Tiguana R-Line z malo manj opreme (oboje rabljeno za 26k).

Ma sem imel oba na testu. Tiguan mi je navaden malenkost kratek prtljažnik. Načeloma deloma rešljivo s prestavljivo zadnjo klopjo. Allspace pa presega predvidene finance.
Poraba koleos bolj 8+. Tiguan pa pri podobni vožnji ne kaj dosti manj.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.478
113
Je kar konkretna razlika v porabi v korist 2.0 tdi.

Sem imel sicer koleosa na listi. Dobro izgleda pa še cenejši je bil kot kodiaq. Tu nekje pa se njegove prednosti nehajo, pa še nissanov cvt ni na dobrem glasu.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Jaz sem tudi gledal Koleose, ker so res poceni, samo potem sem se pa v času pandemije vozil s ženinim Scenicom (3), in moram reči, da je glede na zdajšnjega S-maxa, ki je avto podobne namembnosti, vožnja precej slabša. Pa ne govorim nujno o hitri, vožnji, Renault ima slab občutek na volanu, "noče" v ovinek, poskakuje na grbinah, volan je preveč položen, komande nelogične (za radio na ročki pod volanom, štorasto in nepregledno). Lahko da je Koleos kaj boljši, samo glede na teste ne kaže da bi bil.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.478
113
Pa dobro, ne moreš zdaj primerjat starega scenica pa koleosa. Že zato, ker je koleos renault samo v obleki.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Bom se vseeno malce vmešal, ker z zanimanjem spremljam tole temo, ker sem/bom na podobni poti kot avtor. Se mi ne mudi, mogoče pa vseeno do konca leta bi nekaj menjal.
Sem že bil skoraj odločen za bencin, vendar še vedno delam letno v povprečju 25k+ km in nekako se za večji/težji avto vedno bolj nagibam proti dizlu.

Vem kaj boste rekli, pa vseeno. Ima kdo kakšno čisto konkretno izkušnjo z Renault Koleos? Bose, hlajeni zici, avtomatik (sicer CVT), konkretno velik, laminirana stekla... Žal brez opcije asistenc. Pa si malce nad 30 jurjev. Meni se zdi, da kar precej avta dobiš za ta denar. Je pa res, da je to še vedno renault.

Vedno bolj pa gledam po XC60, ki imajo leto ali dve stari kar zanimive cene. Me je pa malce "strah" stroškov vzdrževanja.

A menjalnik ti je bil všeč? Meni so bile performanse katastrofalne pa je bil tamočnejši in s top opremo Initiale Paris. Infotaiment je katastrofa, gumb za tempomat je nelogično potavljen, kjer je ročna zavora (elektronska sicer). LED žarometi so mi bili porazni, morda je s faceliftom kaj bolje, vendar dvomim. Masažo sedežev ima samo voznik. Prtlljažnik premajhen za zunanjo podobo. Relativno glasen na avtocesti. Je pa zelo udoben, BOSE ozvoćenje je dobro pa zadnja vrsta ima gretje sedežev v dveh stopnjah. Notri je relativno prostoren, tu se pa nekako plusi končnajo. Meni obup od avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Tole:


Dejanske ne zgleda slabo (motor, moč, menjalnik...).

Moti me samo ta "že od". Sem še gledat uradni cenik in je "naložena" verzija 43 jurjev.