SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

hdx

Guru
1. jun 2011
1.430
2.109
113
audi ima vsaj notranjost mal porihtano. Potem pa pogledaš mercedesa s TVjom na sredini in kitajsko tablico za volanom. Bolj cheap ne bi mogli narest
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
455
31
28
Sam sem 4 leta vozil biturbo zelo opremljenga pasatta ter ga 4 leta nazaj zamenjal za aktualno A6, 6 cilindrov, zračno vzmetenje, ni da ni opreme... že samo zaradi večje kubature in stalnega 4kolesnega pogona, kaj šele zračnega vmetenja se pač ne passat ne superb ne moreta niti približati takemu vozilu, kaj šele da bi jih primerjal. Povem iz prve roke, A6ko imam še zdaj gre pa letos v prodajo... Mogoče je v neki osnovni oskubljeni verziji A6 primerljiv z dotičnima ampak to ne morem soditi saj takega nisem vozil.

Da pa ne bomo samo off topic, sem par mesecev nazaj za ženo iskal mali SUV in sem vzel Kio Sportage in sicer z GT-line opremo, 4 kolesni pogon in sicer navadnega hibrida. In lahko rečem, da je prav ta hibridni sklop nenormalno izboljšal celotno izkušnjo avtomobila. Turbo bencinski motor + elektromotor sta skupaj zmožna 230 konjev in odlično sodelujeta v tem vozilu. Elektromotor je sploh odličen pri speljevanju, in pri mestni vožnji. Govorim o občutkih med vožnjo ne o vidiku ali se hibrid splača ali ne, ker to ni moja prioriteta.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.962
3.965
113
Da pa ne bomo samo off topic, sem par mesecev nazaj za ženo iskal mali SUV in sem vzel Kio Sportage in sicer z GT-line opremo, 4 kolesni pogon in sicer navadnega hibrida. In lahko rečem, da je prav ta hibridni sklop nenormalno izboljšal celotno izkušnjo avtomobila. Turbo bencinski motor + elektromotor sta skupaj zmožna 230 konjev in odlično sodelujeta v tem vozilu. Elektromotor je sploh odličen pri speljevanju, in pri mestni vožnji. Govorim o občutkih med vožnjo ne o vidiku ali se hibrid splača ali ne, ker to ni moja prioriteta.
V bistvu sportage ni mali SUV ampak kar srednji rang, pa dal si blizu 40k? Tako da si offtopic! ;)

Sicer nisem šel niti testirat Kie, ker se že Tucson s to kombinacijo obnaša obupno. Stegne super ko pritisneš na polno (in ima baterija sok, kar pomeni da kakšen daljši klanec hitro postane potem pospeševanje precej slabše). Dokler si v EV režimu vožnje in eco režimu motorja (stopalka za plin do 10%) tudi dela ok, ampak uglajenost v vsem ostalem režimu vmes je obup. To ves čas nekaj šalta, vklaplja/izklaplja na random motor, ki pozna samo obrate med 2.5-4k rpm (za precej slabo zvočno izoliranega tubobencinarja kar glasno rjove) ... sicer je to delovanje tipično za vse hibride, samo vseeno meni je bilo porazno.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
455
31
28
V bistvu sportage ni mali SUV ampak kar srednji rang, pa dal si blizu 40k? Tako da si offtopic! ;)

Sicer nisem šel niti testirat Kie, ker se že Tucson s to kombinacijo obnaša obupno. Stegne super ko pritisneš na polno (in ima baterija sok, kar pomeni da kakšen daljši klanec hitro postane potem pospeševanje precej slabše). Dokler si v EV režimu vožnje in eco režimu motorja (stopalka za plin do 10%) tudi dela ok, ampak uglajenost v vsem ostalem režimu vmes je obup. To ves čas nekaj šalta, vklaplja/izklaplja na random motor, ki pozna samo obrate med 2.5-4k rpm (za precej slabo zvočno izoliranega tubobencinarja kar glasno rjove) ... sicer je to delovanje tipično za vse hibride, samo vseeno meni je bilo porazno.
Haha možno, nimam izkušenj z drugimi hibridi. Nama je avto kot celota super.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
576
15
18
2023 Infiniti QX80 Review, Pricing, and Specs


Overview. The 2023 Infiniti QX80 has been around for more than a decade and is hard to tell from the less-expensive Nissan Armada with which it shares all of its major sheetmetal. Despite those two demerits it's a decent large luxury SUV with upscale appointments and classy looks.

Skratka, Reno, delan na japonskem, prodan v USA.
 
  • Ljubezen
Reactions: visek_izobrazbe