Superb vs Passat (2019)

kemb

Majstr
7. okt 2018
664
650
93
Jaz bi rekel, da avti po razredih sodijo skupaj takole:

škoda octavia, vw passat, audi a4, bmw 3, mercedes c
in potem
škoda superb, vw arteon, audi a6, bmw 5, mercedes e
in potem
nič, vw phaeton (včasih, trenutno nič), audi a8, bmw 7, mercedes s

Med Superb in Passat bi se odločil za Passat.. ;)

Octavia je razred golf, superb in arteon je passat a4.... ostalo se strinjam... ;)
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
130
15
18
Octavia in passat zagotovo ni enak razred. Enako velja za superba in a6? Octavia je golfov razred. Superb bolj v razredu s passatom.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Tako je, ne gre za iste razrede, pri določenih modelih gre za neke vrste "pol" razreda višje ali nižje. In ne, Superb ni v razredu A6 in BMW5 in tudi Octavia ni v rangu Passata.
 
5. apr 2015
1.332
690
113
Po čem pa se klasificirajo vozila pravzaprav? Centimetri, podvozje, cena, je nekje določeno,..?

Vedno mi je nekak ti novi V60 bolj na a6 vlekel..
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Vprašanje kako se to klasificira oz. temelji so itak bili postavljeni že desetletja nazaj (večina teh "osnovnih" serij je že prastara), kako in kam oz. na kak način pa se razvrstijo nove serije pa vprašanje. Zagotovo je eno izmed glavnih meril cenovni rang in dimenzije vozila.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Po čem pa se klasificirajo vozila pravzaprav? Centimetri, podvozje, cena, je nekje določeno,..?

Vedno mi je nekak ti novi V60 bolj na a6 vlekel..
Primerjas cene...v tvojem primeru med A4 in A6 ter V60. Ze po tem bos vedel kam pes taco moli in kam se bolj nagiba..cisto komot je pri kaki znamki model 'nekje vmes'

Glede centimeteov je zadeva zelo varljiva..tu zavisi kako so 'zapolnjeni' ce sploh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Pri Highlinu je druga zgodba... boljša zvočna izolacija, dosti boljši sedeži, pelje se bolje od Superba.
Hočeš reči, da je zvočna izolacija znotraj modela odvisna tudi od nivoja opreme?
Mejbi dvojna zasteklitev, kaj več pa dvomim da? Čeprav če me spomin ne vara je bila pri Fordu ravno izolacija ena izmed prednosti Vignale izvedb napram običajnim (vsaj pri Mondeu)
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.697
137
63
Glede boljse zvocne izolacije se vcasih bere na forumih. Uradne izjave ali kaksnih meritev pa se nisem bral/slisal.
Glede voznih lastnosti; vsi ti avti, Skoda, Volkswagen vkljucno s Passatom in Superb imajo enako osnovno podvozje; vilica, stabilizator pa konec. Isto kot recimo Fiesta, Yugo in ostali poceni avti.
Audi od A4 dalje, Volvo, Bmw imajo pa ze dvojne vilice. Razlike v obicajni voznji so subtilne.
Jaz sem se odlocil za Passata brez testne voznje Superba. Zdajle bi ga sel pa sigurno poskusit, ce bi bil na trgu.

lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Na forumih se marsikaj bere, resnica je pa ta, da je pri Passatu zvočna izolacija boljša, če odkljukaš (in doplačaš in to tudi v Highline paketu) akustično zasteklitev. Drugače imaš pa isto sranje. Razen, če morda usnje in alkantara malenkost bolje dušita zvok kot tekstil. Ampak dvomim, da bi to kdo zaznal.
 

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Jaz bi rekel, da avti po razredih sodijo skupaj takole:

škoda octavia, vw passat, audi a4, bmw 3, mercedes c
in potem
škoda superb, vw arteon, audi a6, bmw 5, mercedes e
in potem
nič, vw phaeton (včasih, trenutno nič), audi a8, bmw 7, mercedes s

Med Superb in Passat bi se odločil za Passat.. ;)
kam pa gre mondeo?