Stropna svetila? Kako optimalno izbrati?

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Dobro samo ti nisi ravno ravno neka referenca, ti drago kupuješ hkrati pa si navajen da te lupijo. To je meni popolnoma jasno da lahko pokličem firmo ki bo prišla in naredila študijo hiše, me lepo olupila in mi bodo nato še porinili draga svetila ki mi jih seveda toplo priporočajo :) Trenutno imam pač druge finančne prioritete.

cestitam, da si ugotovil, da me lupijo brez, da ves koliko svetil sem kupil in predvsem kaksna.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
cestitam, da si ugotovil, da me lupijo brez, da ves koliko svetil sem kupil in predvsem kaksna.
Ne ne, ne zameri, ni bilo slabo mišljeno. Pač imaš in ti ni problema dati, se najbrž pretirano ne ukvarjaš s cenami, verjetno tisto energijo drugje potrošiš. Ker sem pa sam iz "trgovske" branže in nekako vem kako je z maržami imam malo deformacijo in se ne dam kr tako. Samo to. Drugače pa je lepo če nimaš omejitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Za takšno inštalacijo potrebuješ samo en Raspberry Pi (najbolje 4), lahko poganjaš na kakšnem Linux serverju (docker), če ti že doma laufa ali celo na Sinelogy NAS-u. Software je zastonj (Home Assistant).

Če bi mi kitajsko pisal bi vrgel v google translate pa bi kaj razumel, to pa.... :valjamse: Je pa eno zagotovo, Raspberry Pi-ja in Linux serverja zagotovo nimam :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drugače pa včeraj sem na brzino bil okoli in tam za okoli 150€ imaš kar dost teh LED lučk, npr. znamka Globo, na pilota, 3500-6000K lahko nastavljaš ter hkrati jakost svetilnosti npr. od 250 do 5000lm. Zraven dobiš daljinca s katerim si npr. nastaviš zadevo, luč si zapomni nastavitve, potem pa normalno vklapljaš na stikalo na steni. Nekaj v tem stilu mi je bilo všeč saj se v tem primeru glede svetilnosti ne moreš zajeb** saj vzameš morda na zalogo malo močnejšo luč in jo potem zatemniš do želene jakosti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drugače pa zdaj kličem okoli, te dimmable luči ki imajo pilota in vse integrirano. Nihče ne jamči če jih bom vžigal na stikalo na steni da si bo luč zapomnila nastavitve. Polizdelki. Vsi pravijo da proizvajalci pravijo "should be", da se s tem zaščitijo. In v smislu. lahko imaš srečo, dobiš 3 luči in bodo na stikalo delovala vsa OK, oz. bodo imele "spomin" ali pa nobena. Torej če jih prižigaš na daljinca si 100% zapomnijo, sicer ne :valjamse: Sprašujem se v katerem stoletju živimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85