LED stropna luč za zunaj?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem... ;-)

Jaz pa bi rabil par stropnih LED luči, hladno belih, okroglih in čim nižjih.

Najprej me zanima, če lahko zunaj montiram LED lučl z IP20 zaščito, čeprav so pod streho?

Gledal sem te: EMOS LED 6W CW. Bi bile primerne za montažo pod nadstreškom?

Sicer sem gledal tudi te: KWAZAR LED 6W - AMAZON, ki so skoraj za tretjino cene... Je kakšnen razlog, da nebi te poceni tudi delovale? Ne spoznam se toliko na te parametre (CRI itd...). Presenetilo me je tudi, da niti na aliexpress nisem našel nobene podobne tako poceni (na aliexpress se cene začnejo okoli 7usd)...

Kaj menite? Bodo pa montirane na lego (prečni tram) nadstreška in lega je široka 165mm...

Še bolje bi mi bilo, če bi dobil kakšne, ki svetijo tudi okoli in ne samo dol...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Zanima me torej, če jo lahko montiram zunaj, pod streho? Sprašujem zato, ker ne vem, ali je to priporočljivo? Nevem, kako je glede vlage in temperaturnih razlik (poleti +35C, pozimi -15C)?

Kaj pa glede tistih poceni luči? Je že kdo kupil kaj podobnega?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Ni dobra za zunaj. Kupi plafonjerko IP40, ki ima klsično E27 žarnico. Klasično ven in notri priviješ novo LED.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Zaščita IP xx pomeni, kako je neka stvar zaščitena pred prahom in pred vdiranjem vode. Prva številka je za prah, druga pa za vodo. Razlika med zaščito IP 20 in IP 40 je le v velikosti prašnih delcev, kateri lahko prodrejo v svetilko. Pri zaščiti 20 so to lahko delci do premera 12 mm, pri zaščiti 40 pa 1 mm. Fini prah lahko vstopa v obe, pred vdorom vode pa nista zaščiteni.
Če bodo svetilke pod streho in na suhem potem je vseeno katero nabaviš. Bolj kot na plafonjero misli na elektroniko v svetilki, da ti pri ekstremih temperaturah ne bo zatajila.