Stornacija plačila plačilne kartice

Car

POSTman
4. avg 2007
8.451
1.399
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
V februarju sem s plačilno kartico Visa (debitna) plačal potovanje. Ker zaradi bolezni ne morem iti, so mi vrnili denar. Ampak.... Povedali so mi, da so stornacijo kartice naredili že v začetku septembra. Poslali so mi tudi nakazilo. Vse lepo in prav, ampak naj mi nekdo razloži po kmečko, kje je sedaj ta denar. V prometu računa se ta stornacija vidi, ampak stanje na računu pa je še vedno isto. Sem pričakoval, da se bo stanje dvignilo za vsoto stornacije, ampak ne, stanje je isto, itak, da bi opazil, saj ne gre za majhno vsoto. Nekateri govorijo o nekih rokih( 14 dni, pa 20 dni, mesec dni), ko naj bi bil po stornaciji denar viden na računu, ampak nihče ne zna točno povedati...
 
27. jan 2022
5.780
2.268
113
Ne vem, za kreditno dobiš "minus plačilo" in se poračuna na naslednjem plačilnem roku. Če je debetna pa bi seveda moral prit denar na račun.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.463
-1.342
63
Se mi je to zgodilo lani v Italiji v piceriji. Ko sem plačal večerjo, je bila transakcija z viso zavrnjena. Probamo še enkrat z dugo kartico in je šlo naprej. Naslednji dan vidim, da je bil prvi znesek (zavrnjen) trgan iz mojega računa. V piceriji so rekli, da se to občasno naredi, na banki pa so rekli, da običajno traja nekaj dni, da pride denar nazaj na račun. Kje je ta denar vse te dni, pa niso vedeli.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Če je kreditna kartica potem delajo poračun 8, 18 ali 28 odvisno kako imaš nastavljeno pri svoji kreditini kartici. Takrat bo vidno. Sredstva so v tem času pri kartičnem providerju (Visa, Mastercard), saj jih tudi on z druge strani ne dobi takoj, ampak isto poračunava ob določenih datumih. Res pa da mislim, da je s ponudniki poračunavanje več kot samo 3x na mesec.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.913
556
113
npr.

Debetna kartica​

Pri plačilu z debetno kartico običajno traja do 5 delovnih dni, da se povračilo zaključi. Nekatera vračila lahko trajajo do 30 dni, odvisno od izdajatelja kartice. Če vračila ne moremo uporabiti za vašo debetno kartico, jo bomo dodali na vaše stanje z PayPal.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.451
1.399
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Na prometu se vidi promet v minus februarja, stornacija narejena v septembru in se v prometu vidi promet v plus februarja. Stanje na računu pa se ni spremenilo.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Saj debetna kartica navadno nima spodaj svojega TRR.

OP povej katera banka oz. zakaj ne vprašaš njih? Če je povračilo vidno, bi se takrat moralo spremeniti stanje. Jaz redno delam GBIT s Curvom in traja par dni za povračilo, potem se pa naredi storno transakcija in stanje spremeni. Recimo Revolut.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.407
957
113
To je problem slovenskih bank. Jaz uporabljam Revolut. Sem ze veckrat naredil rezervacijo hotela in z Revolutom placal (pre-avtorizacija) npr. 500€. Potem pa sem v hotelu rekel, da bi vse skupaj placal z gotovino. Sem dobil denar nazaj v isti sekundi. Ne minuti, sekundi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
Odvisno od banke? Poleti sem rental avto, plačal sem 900 EUR kavcije, ki so mi jo trgali z Addiko debetne kartice. Rečeno je bilo, da bom dobil kavcijo vrnjeno v do treh delovnih dneh. Dejansko pa sem dobil vrnjen denar že kako uro po tem, ko sem vrnil nepoškodovan avto.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Majhni zneski se vrnejo skoraj takoj, večji pa se zadržijo pri izdajatelju kartice. Izdajatelj kartice višje zneske navadno vrača samo 1x ali 2x mesečno, ampak na banki to vejo. Če boš težil ti bodo povedali.