Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Še eno opozorilo, če kupujete na ebayu in plačujete z bančnim nakazilom, bodite 100% da boste res kupili od pravega prodajalca, ker v tem primeru če bo šlo kaj narobe niste zavarovani kot pri paypalu. Priporočam da tudi zelo dobro pregledate ocene prodajalca!
Moj trenutni primer:

15.9. sem "kupil" fotoaparat v vrednosti 1500 EUR, 16.9. sem prodajalcu poslal nakazilo preko banke. nakar od 18.9. prodajalec ni več prijavljen na Ebayu. Ko grem gledat v ebay community (forum) opazim da je več prijav težav z tem prodajalcem.
Prodajalec je sicer imel nekaj pozitivnih ocen pri prodaji fotoaparatov je pa v preteklosti prodajal čisto druge zadeve v vrednosti 5 EUR. Tako da se mi je zdel varen a se je izkazalo drugače. Torej bodite pazljivi in preglejte čimveč ocen in artiklov ki jih nekdo prodaja, ker če je pred 2 mesecema prodajal zadeve za 5 EUr sedaj pa naenkrat 1500 EUR in več je verjetno nekaj narobe.

Sedaj se verjetno lahko obrišem pod nosom za teh 1500 EUR. Če bi plačal preko paypala (prodajalec ga sicer ni ponudil) bi bilo drugače.
Trenutno se pa z nekaterimi drugimi opeharjenimi kupci pogovarjamo da bomo vložili prijavo na policijo, ter tožbo na ebay, ker ebay naj bi namreč že od 2.9 vedel da je ta prodajalec "čuden". Verjetno je bil njegov account heckan in smo denar plačali nekomu drugemu.
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:

Trenutno se pa z nekaterimi drugimi opeharjenimi kupci pogovarjamo da bomo vložili prijavo na policijo, ter tožbo na ebay, ker ebay naj bi namreč že od 2.9 vedel da je ta prodajalec "čuden". Verjetno je bil njegov account heckan in smo denar plačali nekomu drugemu.
Ne obetaj si preveč. Sem imel podoben problem z nemcem, šlo pa je za ravno pol manj denarja. Zadevo sem prijavil policiji, vložil kazensko ovadbo zaradi goljufije ter po pošiljanju kupa dokazil dobil odgovor tamkajšnjih kriminalistov, da so z njim opravili razgovor kjer jim je REKEL (brez vsakega materialnega dokaza !), da je zadevo poslal ter da gre za "mojo besedo proti njegovi, kar ni dovolj za kakršenkoli pregon".
stupid-1.gif
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
No upam da se bo v mojem primeru bolje izteklo, ker nas je več takih, ki smo vložili prijavo.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
thanks for your request. Shipping to Slovenia is 124,00 EUR. If you would like to purchase without eBay we can lower the price of the rims a little bit.


I can offer the following prices to you:

739,-- € (+ freight) without eBay and without Paypal

754,-- € (+ freight) without eBay but with Paypal payment

You can trust me 100% like you can see on my eBay feedback. I made those deals without eBay for that rims with customers from Turkey, Portugal and The Netherlands.

The rims will be sending by GLS with which I do my most logistics. You will get the parcel numbers for track and trace from me. Running time is ~ 72 – 96 hours after picking up.

It would be nice to hear from you again.

Best regards



ta je mal sumljiv ane?
smile-1.gif
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Ja očitno bi se rad izognu ebayu in paypalu (mogoče zaradi velikih provizij ki jih ta dva servisa kasirata). Obvezno preglej ocene prodajalca pa da ima vsaj pol leta dobre ocene in preveri kaj so sploh prejšnji kupci kupili in kako so bili zadovoljni. Recimo če so prejšnji kupci kupovali igračke zdaj pa naenkrat tale prodaja felne, potem imaš še en razlog več da odstopiš od nakupa.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Jaz bi vseeno kupil preko e-baya in plačal preko Paypala. Tudi, če pride malo dražje. Imaš vsaj neko zagotovilo, da (mogoče) dobiš denar nazaj, če se kaj zalomi. Ni rečeno, da po krivdi prodajalca...
Jaz pristanem na nakup mimo e-baya le v 2 primerih: vrednost nakupa nizka ali pa če ima prodajalec več artikov, ki me zanimajo - enega (po navadi najdražjega) kupim preko e-baya (tako, da imam možnost disputa, če gre kaj narobe), za ostale pa mu dodatno nakažem denar. Do sedaj se še nisem opekel. Je pa tako ,da je potrebno prebrati čim več feedbackov od kupcev ter preveriti, če je prej že prodajal podoben ali enak artikel...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Bankverbindung
-----------------

Verwendungszweck 138/20080930

Kaj je tle referenca, oz. kako bojo vedli da je to moje nakazilo, ker bo en drug nakazal zame....
 
Nazadnje urejeno:

en3rgie

Pripravnik
16. okt 2007
147
0
16
Če mi lahko kdo pomaga pri nakupu, pa mi lahko naloži na paypal 25€ bi bil zlo vesel. Seveda mu jst prej to nakažem na osebni trr.

Pišite prosim na zasebno.

Lp
 

maister

Zelenc'
2. okt 2008
1
0
1
pozdravljeni imam en problem nekaj časa nazaj en mesec sem licitiral ene zvočnike in ene gumice za kolo.
ker teh stvari nato nisem hotel kupiti sem napisal prodajalcu da to nebom kupil in se mu opravičujem
sedaj ko pa sem hotel kupiti neko drugo stva pa dobim obvestilo

Buyer Requirements

This seller has set buyer requirements for this item and only sells to buyers who meet those requirements.
You are unable to bid on or buy this item because:
#
You exceeded the seller's Buyer Requirement for Unpaid Item strikes. You received 3 strike(s) in the last 1 month(s).

Note: If you are still interested in bidding on or buying this item, you may contact the seller and ask that they exempt you from any buyer requirements.

prosi če lahko pomagate kako se te blokade znebim da bom kupoval še naprej v miru
če vam ni težko prosim če mi objasnite zadevo
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Zakaj si pa potem sploh licitiral, če nisi nameraval kupit ??? Očitno ni šlo samo za te zvočnike ampak si to naredil že vsaj 3x. Rešitev je, da se s prodajalci teh izdelkov zmeniš (to pomeni, da umaknejo prijave ali pa katerega od teh izdelkov res kupiš.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
zanima me, koliko bi me prišlo vse skupaj, če bi iz kitajske naročil izdelek v vrednosti 30€. poštnina je 15€, se pravi je to skupaj že 45€. zdaj pa kolikor vem je treba plačati še davek in carino. koliko bi potem zneslo vse skupaj?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
1. Kontakt-eMail versendet am 02.10.2008 20:36:37
Feedback erhalten am 02.10.2008 14:29:46
Zahlungseingang am 06.10.2008 00:00:00
Versendet am 06.10.2008 00:00:00

kdaj bo to pri meni?
smile-1.gif


Drugače iz Nemčije...
 

Mihail

Pripravnik
1. sep 2007
167
0
16
Imam eno prošnjo. Na eBayu sem naročil eno stvar pa sem šele, ko sem hotel plačat ugotovil, da sem na kreditni že presegel limit. Bi lahko kdo plačal preko paypala pa mu nakažem na TR? Gre pa za dobre 4 evre...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.