Stojalo za platišča ?

stm

Pripravnik
19. jul 2007
49
0
6
A se to splača imeti?

A je kaj sprememb na gumi, če so gume s feltnami (16") shranjene ležeče ena na drugi?
 
Nazadnje urejeno:

stm

Pripravnik
19. jul 2007
49
0
6
Bi rekel, da v tem primeru gume postanejo jajčaste (sicer malo zaradi majhne lastne teže).
Potem pa ti avto "skače" in traja, da se guma spet uteče...
To je moje mnenje
d055.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik woowek pravi:
Kaj pa če so gume s feltnami postavljene pokonci v vrsti?

Pravilno shranjevanje je pomembno

Obstojnost pnevmatik je seveda odvisno tudi od tega, kako jih shranjujemo. Vsekakor morajo biti položene (lahko ena na drugo) in ne postavljene pokonci, saj se po dolgem času v takem položaju lahko ukrivijo. Priporočljivo je tudi, da je prostor temen in ne preveč hladen. Če takega prostora nimate, jih lahko pustite pri katerem od vulkanizerjev, ki jih shranjujejo brezplačno. Še en nasvet tistim, ki premorete dva kompleta platišč, enega zgolj za letne, drugega pa za zimske gume in ne potrebujete vulkanizerja za menjavo. Tlak v pnevmatikah je vseeno potrebno preveriti vsako sezono oziroma tudi pogosteje, priporočamo pa tudi, da se vseeno vsako sezono oglasite pri vulkanizerju in gume centrirate. Le tako bo vožnja varna in prijetna.

http://avtomoto.siol.net/default.asp?article_id=11181010710231436190
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Tako je, naloži jih eno na drugo in basta. Če jih imaš pa zložene eno poleg druge pokonci, jih moraš pa kobajagi rotirat da ne ratajo jajčaste.
Kaj pa vem, se mi zdi, da isto placa zavzamejo naložene ena na drugo kot na stojalu. Ima pa tole stojalce kolega pravi da je zadovoljen. Pravi, da lepo izgleda
smile-1.gif
...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hehe, ce mislis, da jih vulkanizerji lepo zlagajo, po najvec 4 eno na drugo oz. pokonci in jih potem obracajo kot buteljke vina se malo motis.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sam sem kupil stojali v Lidlu za (zdi se mi) 13 EUR. Zraven je bilo še pokrivalo, pa neki merilec globine. Tako da, gume so lepo zložene kot morejo bit, hkrati še pokrite (torej v temi), prostor je pa itak hladen.
Ne vem, zakaj bi sploh razmišljal ali to nabavit za tistih 13 EUR.
smile-1.gif