Stara oblačila

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Kam lahko oddamo stara oblačila, ki so še čisto OK samo jih več ne uporabljamo in delajo samo gužvo v omari.
Včasih so bili kontejnerji od Humane na Fužinah in Prulah. Kam lahko pa sedaj oddamo takšna oblačila? Za v kanto jih je škoda.

Je res, da Rdeči križ sprejema samo oblačila iz čistilnice?

Hvala za info!
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Kam lahko oddamo stara oblačila, ki so še čisto OK samo jih več ne uporabljamo in delajo samo gužvo v omari.
Včasih so bili kontejnerji od Humane na Fužinah in Prulah. Kam lahko pa sedaj oddamo takšna oblačila? Za v kanto jih je škoda.

Je res, da Rdeči križ sprejema samo oblačila iz čistilnice?

Hvala za info!

Lohk oddaš na Karitasu, na začetku Streliške ceste v Ljubljani.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
V polju pri Mercatorju vem da sem videl zanč zabojnik. Tam pri Studencu.
 

pikapolonica02

Zelenc'
5. feb 2009
14
0
1
Na Karitas na Streliški. Ni potrebno nobenih potrdil o čistilnici, doma opereš pa daš v vrečo. Tam prevzamejo vrečo, nč ne gledajo. Nekak so veseli vsega, če pa res ni kaj uporabnega bodo pa oni zavrgli. Sprejmejo oblačila in obutev, zelo so veseli otroških stvari, lahko tudi šolske torbe, kakšno igračo , ma vse sorte.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Me kar malo srce boli ko vidim praktično nove zadeve, ki jih je naša mala prerastla.
Nekaj smo potalali znancem, ki pričakujejo malčke z ostalim pa upam, da s njimi osrečimo oziroma oblečemo še kakšnega.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Rdeči križ in Karitas sprejemata čista oblačila (torej taka, da jih nekdo lahko obleče). Ni potrebno, da so iz čistilnice, samo naj ne bodo umazana.

Oblačila, oddana v kontejnerje Humane, pa prodajo kot blago, tako da je vseeno, kaj porineš notri (ne bo nihče več nosil).
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Oblačila so seveda cela in čista. Pač takšna kot jih imamo spravljene v omari.

Morda kdo ve naslov in delovni čas centra od Rdečega križa?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Rdeči križ:

Tržaška 132, v stavbi bivše Agrotehnike. Vhod z une ceste k je ob progi, za oblačila imajo tudi zabojnik, tako da daš noter in je to to.

Drugače delavnika ne vem, lahko pa pogledaš na njihovi internet strani.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
So tele lokacije še aktualne ali je kaj novega ? Lahko je tudi kakšna lokacija na Gorenjskem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Rdeči križ ali Karitas v lokalnem kraju. Lahko tudi kontejner humane, ampak kolikor vem, se tisto načeloma prebere in vse bolj uporabno v revnih deželah sveta prodaja naprej.
Z rdečim križem in karitasom pa je spet tako, da največ po ta oblačila hodijo tisti, ki se jim ne ljubi prati. Ko se umaže, gre po drugo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.361
113
40
Lj
A je kdo opazil da so nekam zginli vsi Humana zabojniki, oziroma vsaj te ki sem jih videval v moji bližini?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz sem tudi poskušal dat uradnim agencijam, pa sem v glavnem naletel na: "Zakaj pa ni zlikano, kaj pa si mislite, a otroških oblačil nimate" in podobnih...
Potem pa sem zvedu, da v manjših krajih po Sloveniji, ko imajo "sejemsko tržnico", tudi zbirajo oblačila za revne... Seveda, gate in štunfe ne, ostalo pa, važno je, da se lahko uporablja. Vse do sedaj sem oddal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N