Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ne bojo provizije nabili. Meni niso še nikol pa sem dostkrat poslal, pazi da vse podatke daš.

LP
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Je pa res verjetno, da naletiš na kakšno čudno banko v Nemčiji in ti jo pol lahko nabijejo.
Jst nasrečo še nisem mel problemov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Je pa res verjetno, da naletiš na kakšno čudno banko v Nemčiji in ti jo pol lahko nabijejo.
Jst nasrečo še nisem mel problemov.
Ni čudno. Če je banka v nekem sistemu (ne vem točno katerem) potem ni provizije. Če ni, gre potem nakazilo preko tretje banke in potem si ta banka vzame provizijo. Tudi v bančnih pogojih je to lepo navedeno.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
sam sem vedno dal da krijeva vsak svoje stroške,pa se ni še noben pridušal,da je kaj manj dobil.
pa sem nakazal že več kot 100x.zej pa a mam tako srečo,da ravno te banke niso bile izven sistema,al pa prodajalec ni opazil manjkota,čeprav dvomim v to.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Če se lahko prijaviš, potem ne rabiš dobiti (oziroma ne boš) dobil ničesar po pošti.
Po pošti se pošilja geslo, kadar ob prijavi ne vpisješ številke plačilne kartice!

Ampak ob prijavi sploh nisem vpisal št. kreditne kartice
shocked-1.gif
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Jaz sem se pred časom (l. 2005) prijavil na ameriški e-bay in ravno tako ni bilo potrebno dajati nobenih številk kreditne kartice, prav tako niso poslali nobenega pisma. Kupoval sem lahko takoj po registraciji.
Mislim (lahko pa se tudi motim), da je tudi važno s kakšnim e-mailom se prijaviš. Če je to e-mail ala hotmail, kjer ga lahko dobi vsakdo in je anonimen, so lahko nezaupljivi, če pa daš od siola ali drugega plačljivega ponudnika, kjer se lahko izve, kdo je skrit za posameznim e-mailom, ti omogočijo registracijo brez dodatnih preverjanj... Druge razlage nimam, zakaj eni čakajo pisma, drugi pa smo se lahko takoj registrirali in tudi uporabljali E-bay.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Ne bojo provizije nabili. Meni niso še nikol pa sem dostkrat poslal, pazi da vse podatke daš.

LP

Tudi meni niso nikoli.
Lahko pa da so jo nabili ampak se ti prodajalec ni pritožil, da je premalo dobil, ker je to pričakoval? Sem pošiljal že kitajcem keš, pa prvič mi je en še nekaj jamral, poj sem pa lepo povedal, da vsak krije stroške svoje banke in to je blo to.

lp
Peter
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Ok, kdo ve kako je s prodajo, lahko mali slovencek prodaja na nemskem ebayu ali katerem drugem? Postopki/zahteve etc.?
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
seveda lahko prodajaš,če si mali ali malo večji
smile-1.gif

potrebuješ kreditno kartico,katero vpišeš na ebayu,malo znanja nemškega jezika in dobro ponudbo,pa ni hudič,da ne boš
kaj prodal.
aja,fajn je,da imaš že nekja pozitivnih feedbackov,ker je težko prodajat z ničlo
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik cunctator pravi:
sam sem vedno dal da krijeva vsak svoje stroške,pa se ni še noben pridušal,da je kaj manj dobil.
pa sem nakazal že več kot 100x.zej pa a mam tako srečo,da ravno te banke niso bile izven sistema,al pa prodajalec ni opazil manjkota,čeprav dvomim v to.

Enake izkušnje, vendar na malo manj primerih kot pri tebi.
smile-1.gif

Mimogrede, tudi nakazilo na madžarski račun (v EURih) je regulirano čezmejno nakazilo, torej cena enaka kot za nakazilo v notranjem prometu. (v mojem primeru 0eur
cool-1.gif
)
Ampak da je prišlo na madžarski račun, je pa trajalo....
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
Step 1: Buyer opens a dispute.
Buyers can open an Item Not Received or Significantly Not as Described dispute by using eBay’s Dispute Console (see Reporting and Tracking Disputes).

Time limitation: The dispute needs to be filed between 10 and 60 days after the transaction date (the date when the listing closes and the buyer commits to buying the item and the seller commits to selling it). When opening a dispute, the buyer indicates whether the item was not received or whether it was received but significantly not as described.

Open an Item Not Received or Significantly Not as Described dispute

Mislim da imaš 60 dni časa da se pritožiš in ne 45....po tem času ne moreš več narediti nič, niti poklanjati feedbackov.
Zgoraj imaš link za prijavljanje nedobljenih izdelkov.

Mene pa zanima, če slučajno kdo ve, če tole velja tudi na britanskem ebayu. Ker sem nekaj zlicitiral, pa je že en mesec, kar naj bi kitajček poslal... je pa power seller
crazy1.gif


lp
Peter
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
Jp, na vseh to velja. Ti ga kr prjav, še vseeno lahka pol zapreš Dispute.
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Rad bi nekaj prodal na eBayu...

nekje sem prebral, da v Slovenijo ni možno nakazati denarja preko PayPala. Je to res ali ne?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
Nakažeš ga lahko...prejemat ga še ne moreš. Ker nimajo pogodbe z našo banko.

poglej na kakšno drugo plačilno sredstvo...

rečmo prek Western Union-money order lahko denar sprejemamo že vrsto let. Iz evrope lahko sprejemaš denar direktno na tvoj račun lj-banke ali ce-banke. Odvisno od tvojih želj.


p.s. vse se da prodat v slo, sam če je cena taprava
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.