Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
ker se ti recimo ob uporabi tistega programa justsnipe tudi lahko zgodi, če te ni zraven-ugasnjen pcLPWWY
Justsnipe je online storitev in nima veze s tem ali je tvoj PC ugasnjen ali prižgan. Ravno v tem je prednost pred različnimi programi, pri katerih moraš imeti PC online.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Citat:
Uporabnik zakajaltersuxu pravi:
za se registrirat na ebay.co.uk oz. ebay.it je obvezna kreditna kartica, ali je dovolj bančna?

Lep pozdrav
Rabiš kreditno kartico,ali pa izbereš 2 možnost- registracija po pošti.V tem primeru ne rabiš nič dobiš kodo po pošti domov.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.589
85
48
hvala, 5* če bi jih znal dat.:0

...še tole, ko se naprimer registriran na ebay.it lahko kupujem tudi na ebay.com ali pa ebay.co.uk?

Lep pozdrav
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Čisto vseeno je kje se registriraš.Kupuješ z svojim nickom po vsem ebayu tudi v maleziji ali pa kitajski če hočeš
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Ebay ima skoraj v vsaki državi svojo stran (končnico). Uk -angleška, DE - nemška, AT -avstrijska IT -italjanska.itd...Na It prodajajo in kupujejo večinomaa italjani na at avstrijci.Razlike med njimi pa ni.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
poglej če dobiš odklenjenga na vsa omrežja, na kerem štromu laufa, kak polnilec dobiš zraven , če ti bo pasal v našo vtičnico.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Mogoče veš koliko %nižjo ceno je še realno pričakovati? Ker določeni so recimo 50% ceneje, kar se mi zdi pa sumljivo,da bi bilo vse v redu
confused-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
30-40% nižjo ceno je realno pričakovat...odvisno od kje booš kupla in kaj boš z carino nardila.

Drugače pa mobitela ne kupuj od človeka ki nima velik feedbakov. Pa priporoču bi ti iz nemčije...okol 20% ceneje boš dobila, če bo kej narobe lahka nazaj pošleš...vseeno boljše kot iz kitajske.

Pa ahti da ne boš ponaredka dobila. Mal si slike poglej telefona ki ga boš kupla, pa jih primirji z tistimi na uradni strani. Zelo, zelo velik ponaredkov je na tržišču. Zato ti pa pravim ...glej feedback-e !
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Zdravo,



mam en problem z britanskim prodajalcem... kupil sem 3 izdelke, katerih poštnina znaša 9,99 GBP po komadu... oziroma v primeru nakupa več izdelkov velja...



"* "*3. Postage discount is at 1/2 price of the normal sum for multiple purchase". ".



A si jaz narobe to prevajam al bi moralo to biti 50% popust na poštnino za dodatne nakupe. Oz. če sem še bolj natančen bi moral imeti (po mojem) 9.99 GBP popusta pri poštnini. Skupaj naj bi torej poštnina (spet po mojem) znašala 19,98 GBP.



Po ne vem kakšnem ključu mi je prodajalec odobril skupen popust pri poštnini v višini 3,98 GBP. Kar znese 6 GBP premalo popusta.

Rekel sem mu naj popravi "invoice". Kaj še lahko naredim?
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Dve možni razlagi:
1.) Za vsak nadaljni izdelek je poštnina polovico normalne poštnine: torej bi ti moral računati 19,8 GBP za poštnino. 9,9 +9,9/2+9,9/2
2.) Skupna poštnina je polovica normalne: torej bi ti moral računati 14,85: 3*9,9/2
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Pazi, da bo roba poslana iz EU, drugače fašeš carino. Nekateri prodajalci reklamirajo, da so artikli iz EU, v resnici pa ti zadevo pošlje iz Hong Konga.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ksz?

neki sem kao kupil, zmagal bid od nekih trgvin iz USA. Zdej je na cakanju za placilo. In zdej mi una bejba jokca, da v Slovenio ne posiljajo ocinto za njih nismo v Evropi.. Okej vse lepo in prav. Ampak kdo mi bo skenslal tisto kar sem "kupil" da ne bom rabil placat? ce je ze kdo imel tak primer?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Jacky pravi:
Ja in kako to paziš? Če piše da je Item location: London, United Kingdom, kako veš da to ni res?

Klikni na item in preberi VSE, kar piše spodaj. Ponavadi nekje napišejo, da item prileti iz HK. Če nikjer nič ne piše, ga pa itak lahko prijaviš.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
ksz?

neki sem kao kupil, zmagal bid od nekih trgvin iz USA. Zdej je na cakanju za placilo. In zdej mi una bejba jokca, da v Slovenio ne posiljajo ocinto za njih nismo v Evropi.. Okej vse lepo in prav. Ampak kdo mi bo skenslal tisto kar sem "kupil" da ne bom rabil placat? ce je ze kdo imel tak primer?

Obvestiš prodajalca, da je pač prišlo do zapleta in da je tako ali tako brezveze komplicirat, če ti ne mislijo poslati v Slovenijo. Robe ti itak ni potebno plačat, saj je najhuje kar te lahko doleti to da te vržejo z Ebaya (preštudiral njihov pravilnik). Če prodajalec ne bo kompliciral in obveščal Ebaya, da ne želiš nakazati, potem tudi opozorila ne boš prejel.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
sem pisal prodajalci, so rekli da bodo skenslal narocila ebayu pa sem tud poslal, zakaj je slo, ce recimo oni skenslajo, pa so napisal naj se s prodajalcem zmenim. Upam, da je to zakljuceno.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.