Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jacky

Pripravnik
20. jul 2007
261
0
16
Obišči stran
Tudi jaz imam eno vprašanje.
Torej tip spejema samo bančna nakazila. V paypalu pa je opcija (pay ebay items), da to plačam z paypalom. Bo ta denar dobil, ali moram plačati na banki?
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Na eBayu sem plačal artikel v vrednoti 73,99 EUR preko money transfera, torej preko banke. To sem opravil preko e-banke za kar mi je banka obračunala 14,61 EUR transakcijskih stroškov.

Zdi se mi dosti. Je to normalno?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Če nisi komitent banke in si opravljal na šalterju bi znalo bit kar precej, na nakazilo preko e-banke (nakazilo v EU, SWIFF in IBAN koda) pa pride popolnoma enako kot če bi nakazal kam v Slo. Preverjeno že velikokrat. Pri SKB se mi zdi da je to nekje 0,5€ Razen če si dal kakšno express varjanto ali kaj podobnega. Samo meni se zdi, da si ti kliknil na Western Union ali kakšno podobno varjanto...
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
NI bil Western union. Šlo je za običajen prenos denarnih sredstev. Dobil sem Swift in Iban kodo in nakazal.

Sem komitent NKBM in plačal preko BankaNET-a.

Izbral pa sem varianto da nalogodajalec nosi vse stroške prenosa denarja.
Je mogoče tu keč? Bi moral dat 50:50%?
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Medtem sem našel tudi tarifo...

kasirali so mi 8,35 + 6,26 (ker sem nosil vse stroške). Za drugič bom vedel. Hvala.

Zato pa je PayPal zakon.

tarifa.png
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
še vedno mi ni jasno zakaj ti računajo 8,35e
sam vedno plačujem preko klika in mi vedno računajo 0,31€,tudi pri večjih vrednostih,cca 2k€
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ja, vedno moraš izbrati SHA. Čeprav sta kljub vsemu obe tarifi močno pretirani. A ni zakonsko določeno, da so stroški nakazil znotraj cele EU pri elektronskem bančništvu enaki? Enako kot za BA kartice na bankomatih.

Drugače je pa Paypal res zakon. Sploh zdaj ko ga tudi Brando podpira
cheer.gif
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Tarifa, ki si jo prikazal je za plačilo pri okencu... Za e-banko mora biti ceneje... ne vem, od kod so dobili to blazno cifro...
Pomemben faktor pri nakazilu je tudi datum valutacije. Jaz na primer vedno plačujem tako ,da prijavim deljene stroške, datum valutacije pa je D+2 in plačam 0.27€ (na SKB)...
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Okej... spet mam problem.

Kupil sem spet nek artikel iz Nemčije, prodajalec favorizira PayPal.
Okej. Jaz tudi.

Izdelek hočem plačati (preko PayPala, seveda) nakar me vrže na ...."Afterbuy (Via-Online GmbH) website".

Kaj pri kurcu je zdaj to spet?

Zadeva je v 4 korakih, pridem do zadnjega, nakar mi da IBAN in SWIFT prodajalca.

Kje je pol PAY PAL, ki ga prodajalec (kao) favorizira?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
To je after-buy sistem prodajalca. Veliko Nemcev jih ima, da lažje menedžirajo prodajo.
Verjetno bi nekje pri prejšnjih korakih moral izbrati PayPal.
Sicer pa mu pošlji mail in ga povprašaj, kaj je s tem PayPalom.
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Obkljukan je PayPal, vendar ko grem "weiter", me vrže na afterbuy.

Sem ga prosil naj mi posreduje svoj paypal mail, pa vztraja pri plačilu preko afterbuy.de.

Posledično zame pomeni spet stroške transakcije izpred parih postov zgoraj...
uf-1.gif


 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
A v afterbuy ne moreš kje izbrati Paypala? Sem že večkrat plačeval preko afterbuy, samo kolikor se spomnim, če je bil prej omenjen Paypal, je tudi tam šlo tako da si na koncu plačal preko paypala... Imaš mogoče na koncu poleg iban in swiff še paypal "email" naslov?
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
To sem dobil na mail,

a mi kdo prevede prosim...

Falls Sie per Paypal bezahlen möchten, nehmen Sie die Zahlung bitte AUSSCHLIESSLICH über unser Kaufabwicklungssystem vor. Sie erhalten spätestens 15 Minuten nach dem Kauf eine E-Mail mit einem Link zu unserem Kaufabwicklungssystem. Wird diese kleine Formalität nicht eingehalten, verzögert sich leider der Ablauf. Wir danken für Ihr Verständndis.

Wir wünschen Ihnen einen tollen Tag und sichern Ihnen eine zügige und zuverlässige Bearbeitung Ihrer Bestellung zu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Če želite plačati preko PayPala, izvedite plačilo IZKLJUČNO preko našega nakupnega sistema. Najkasneje 15 minut po nakupu boste prijeli email s povezavo na naš sistem. Če ta majhna formalnost ne bo opravljena, se bo cel potek nakupa na žalost zavlekel. Zahvaljujemo se vam za vaše razumevanje.

Bla bla...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Jst mislm, da je prodajalec hotel, da pač zaključiš nakup preko afterbuya, da bo imel on to formalno zaključeno... potem ga pa preko mejla kontaktiraj za paypal naslov..
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Ko sem sam kupoval preko afterbuy-e, sem imel vedno opcijo, kjer sem izbral način plačila in tam je bil tudi Paypal.

Se mi je sicer že zgodilo, da je bila poštnina na afterbuy-u potem nekaj višja za kombiniran nakup, ampak so po posredovanju popravili.

lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.