Sovražni govor na spletu

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Primerjava je potegnjena iz petnih žil. Francozi so ubili tiste, ki so jih obsodila sodišča. Tako svoje državljane kot Nemce.
V Jugi so bila koncentracijska taborišča in masovni poboji brez sojenja. Če mogoče zgodovine ne poznaš, kar je videti iz tvojega pisanja, imaš v novejšem času poboj ljudi v Srebrenici. Povojni poboji na področju Slovenije so precej bolj podobni temu genocidu kot francoskemu povojnemu stanju. Le da se je Srebrenica zgodila sredi vojnega stanja.
Seveda so jim sodili, na ulici
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Bumerang.


Več uporabnikov in nevladnih organizacij je opozorilo, da tehnološki gigant Meta na Facebooku in Instagramu briše objave, v katerih omenjajo konflikt v Gazi. Takšno brisanje objav so opazili tudi v Inštitutu 8. marec, kjer so prakso označili za “grozljivo prikrivanje dejstev”.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
Glede na tvojo trditev so mozna tri trditve:
1. Imas samo osnovnošolsko izobrazbo in nikoli nisi maral zgodovine
2. Si prepričan rasist in antikomunist
3. Si totalen idiot.

Dve od teh nedvomno drzita.

Zgolj v informacijo, s katero si pa ne bos mogel pomagati, ker je ne ali pa ne bos hotel razumeti, pa preveri malo:
- kdo je Waleryano Weyler
- kdo je Lothar von Trotha
1. Zgodovino dobro poznam in imam 7. stopnjo izobrazbe. Verjetno več od tebe...
2. Antikomunist sem definitivno. Kot migrantoglup si pa rasist ti sam, ker poveličuješ druge rase in sovražiš lastno (če si v resnici sploh bel?).
3. Kdo je idiot si pa še enkrat preberi 2. stavek v moji 2. točki, to dokazuješ dnevno v več temah. Ali samo iz principa kontriraš drugim, ali pa imaš IQ enak številki noge... Za drisko, ki jo stalno produciraš tule na forumu ni druge razlage.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Nimaš. sploh ne v zgodovini. To dokazuješ s svojimi prispevi. Če bi rad nekaj trdil, potrdi z virom, Za drisko, ki jo stalno produciraš tule na forumu ni druge razlage
2. sem vedel, da je ena od pravilnih trditev
Tvoja tretja trditev, ko z ničemer ne zanikaš, pač potrjuje, kar sem trdil v tretji točki.
V resnici, nikoli nisem dvomil v tvojo izobrazbo, dandanes vsak idiot naredi najmanj diplomo. Poglej v parlament.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jest5

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Bumerang.


Več uporabnikov in nevladnih organizacij je opozorilo, da tehnološki gigant Meta na Facebooku in Instagramu briše objave, v katerih omenjajo konflikt v Gazi. Takšno brisanje objav so opazili tudi v Inštitutu 8. marec, kjer so prakso označili za “grozljivo prikrivanje dejstev”.
Haha! V čem je pa zdaj to kar naenkrat problem? FB je v zasebni lasti in ima pravilal kakršnakoli želi in se jih izmisli. Brišejo lahko vse po vrsti kar jim ne paše.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Ko bo tebe "madžar" radiral pa bo ne bo nikogar na pomoč se spomni zakaj.

O čem ti to? Kakšen madžar zdaj? FB je meni že radiral kakšne šale v slikcah tako imenovane meme in podobno. Tudi omejitev računa za nekaj dni sem si že zaslužil. In kaj naj zdaj? Če mi kaj ne paše si lahko komot ukinem račun in nikoli več ne odprem FBja. Tako lahko naredijo tudi pro palestinci, ki se jim dela tako huda krivica, debeluška iz 8, marca in vse ostale jokice, tu se nimaš kaj pritoževati.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
Nimaš. sploh ne v zgodovini. To dokazuješ s svojimi prispevi. Če bi rad nekaj trdil, potrdi z virom, Za drisko, ki jo stalno produciraš tule na forumu ni druge razlage
2. sem vedel, da je ena od pravilnih trditev
Tvoja tretja trditev, ko z ničemer ne zanikaš, pač potrjuje, kar sem trdil v tretji točki.
V resnici, nikoli nisem dvomil v tvojo izobrazbo, dandanes vsak idiot naredi najmanj diplomo. Poglej v parlament.
Dejansko si kopiral moj stavek o driski. Pomilovanja vredno...
Prvo pametuješ o izobrazbi, v naslednjem postu, ko te zabijem pa užaljeno, da itak ni nič vredna. Vsaj zabij me nazaj, ampak očitno nisi sposoben.
Edino kar res obvladaš je kontriranje, mentalne gimnastike in whataboutisme.
Smiliš se mi.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Društvo (levih) novinarjev Slovenije poziva k še strožji obravnavi komentarjev.


Tudi za objave na družbenih omrežjih za novinarje in urednike veljajo enaka etična pravila kot sicer, med njimi:
– da se morajo izogibati narodnostnim, rasnim, spolnim in drugim stereotipom ter podrobnostim, ki so povezane s spolnimi nagnjenji, invalidnostjo, fizičnim videzom, socialnim položajem ali drugimi osebnimi okoliščinami posameznikov in skupin (20. člen kodeksa);
– da je spodbujanje k nasilju, širjenje sovraštva in nestrpnosti ter druge oblike sovražnega govora nedopustno. Novinar jih ne sme dopustiti, če pa to ni mogoče, se mora nanje nemudoma odzvati oziroma jih obsoditi (21. člen kodeksa);
– da novinar v prispevkih o spolnih zlorabah in družinskih tragedijah ne sme razkriti identitete žrtev in njihovih svojcev niti identitete storilcev, kadar bi s tem razkril identiteto žrtev. Enako velja za prispevke o drugih kaznivih dejanjih, če so vanje vpleteni mladoletniki. Identiteto lahko razkrije s soglasjem polnoletne žrtve (22. člen kodeksa);
– da novinar o samomoru in poskusu samomora poroča le, če to narekuje javni interes. Pri tem vzroke in okoliščine samomora ali poskusa samomora navaja previdno. Ne navaja metode in kraja dejanja. Identiteto osebe, ki je storila ali poskusila storiti samomor, razkrije le, če za to obstaja javni interes (23. člen kodeksa).



Toda v Društvu novinarjev Slovenije (DNS) želijo narediti še korak več. Prejšnji teden so pozvali vsa uredništva k še strožji obravnavi komentarjev pod svojimi vsebinami. Zakon o medijih sicer določa, da so odgovorni uredniki odgovorni za vsebino komentarjev na svojih spletnih straneh, a v DNS so prepričani, da bi morala uredništva podobne standarde uveljaviti tudi pod svojimi objavami na družbenih omrežjih in v komentarjih, ki jih bralci pišejo pod temi objavami, saj je tam mogoče prepogosto zaslediti žaljive zapise, pa tudi razkrivanje osebnih podatkov žrtev kaznivih dejanj.
 
  • Haha
Reactions: aljoman

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
1713609100662.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo