Sound bar

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
"radio" je mišljeno kot samo da nekaj gode ali imaš neko resno zbrirko muzike v FLACu ipd? Ker tale budget ti bi zelo veliko več prinesel z ločenimi komponentami.

Vsakodnevno je mišljeno, da nekaj pač gode. Lahko je to TuneIn ali kak Tidal.

In ko greš to malce raziskovati, je s temi novimi soundbari kar izziv kaj druga kot stream iz telefona ali preko TV na HDMI. Kar mi je sicer OK, ko se spravim gledat film ali vsedem na sedežno in naklikam neko izbrano muziko. Za "godenje" mi pa stream iz telefona ne ustreza najbolj.

Sem sedaj gledal JBL5.1 in v navodilih vidim, da se ga da povezati z Alexo in potem Alexo z TuneIn, amapk...

Za neke ločene komponente pa na tem mestu, kjer bi to imel ni prostora. Soundbar našraufam na steno in je to to.
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.082
113
Potem mogoče kak denon 516 recimo. Heos upravljaš preko telefona sicer, a vse te glasbene servise imaš na voljo in ne rabiš telefona skoz met vklopljenga ker ni to stream iz telefona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
KSZ:

verjetno je to best buy za 500 eur?

To je bilo malce nazaj, ko sem zase iskal, precej ceneje na amazonu…

na koncu sem pa vzel SAMSUNG HW-Q800B.
V filmih je precej ok, glasba pa kot so ze drugi napisali ni nekaj kar bi posebej pohvalil. Zna pa lepo predvajati razne internetne platforme preko Alexe, ker mi je ok za recimo radio.
Moteča zadeva je, da ne gre izklopiti avtomatskega ugasanja po 8 urah.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
ja na amazonu je 440 eur plus dostava

zakaj si pa potem vzel samsunga?
Jbl zvok mi ni bil simpaticen, ko sem ga slisal v trgovini.
V bistvu sem bil odločen za denon, a ko sem prisel v sonusart s prosnjo, da bi ga slisal je bilo posmehljivo, da to je brezveze za glasbo, da nima interneta priklopljenega, da naj pogledam raje kaj druga. V bistvu nezainteresirano in pocutil sem se kot zadnji debil.

Testi precej hvalijo Samsung. Ima podporo za vse nove formate. Wofer da NORO veliko od sebe. Ampak ono NORO!

bi pa moral poskusiti v isti sobi kaj druga. To ko slisis v trgovini ne gre primerjati.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Načeloma torej soundbari niso top za poslušanje glasbe iz vidika audiofilov.. Ampak ker imam malo prostorski problem.. Kaj bi bilo za vzet, brez nizkotonca? Tam do max 800, mogoče 900 eur..
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Načeloma torej soundbari niso top za poslušanje glasbe iz vidika audiofilov.. Ampak ker imam malo prostorski problem.. Kaj bi bilo za vzet, brez nizkotonca? Tam do max 800, mogoče 900 eur..
Jaz imam tole že 5 leto, igra vrhunsko, mogoče le basa ni ne vem koliko, vendar je to nekako logično. Pa ohišje je leseno, kar je seveda čisto drugega pomena kot pri ostalih soundbarih, kajti skoraj vsi imajo plastično:

 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.097
113
39
MB
Načeloma torej soundbari niso top za poslušanje glasbe iz vidika audiofilov.. Ampak ker imam malo prostorski problem.. Kaj bi bilo za vzet, brez nizkotonca? Tam do max 800, mogoče 900 eur..
Audofil te bo z soundbarom cez hrbet :)

v tem rangu poglej sonos arc (ga ima bb po novem) ali pa h&k citation soundbar, oboje lahko kasneje nadgradis z nizkotoncem.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Audofil te bo z soundbarom cez hrbet :)

v tem rangu poglej sonos arc (ga ima bb po novem) ali pa h&k citation soundbar, oboje lahko kasneje nadgradis z nizkotoncem.

Oba omenjena imata plasticno ohisje…

Meni so pri playroom, kjer sem kupil q acousticsa svetovali, da naj samo dodam subwooferja, ce je potreba, sonos naj ne bi bil blizu po kvaliteti zvoka baje (ga sami tudi prodajajo),…
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Jest mam Qacustic M2. Res je malo malo basa pri neki sobni ali nižji jakosti, če ga malo obremeniš ga je pa dovolj. So pa ti qacustic že rahlo zastareli. V bistvu gre za stereo zadevo brez nekih DD, DTS, ATMOS. Povezlivost samo preko BT. Zvok ima pa res OK, eden boljših za stereo glasbo

 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Jest mam Qacustic M2. Res je malo malo basa pri neki sobni ali nižji jakosti, če ga malo obremeniš ga je pa dovolj. So pa ti qacustic že rahlo zastareli. V bistvu gre za stereo zadevo brez nekih DD, DTS, ATMOS. Povezlivost samo preko BT. Zvok ima pa res OK, eden boljših za stereo glasbo


Jaz sem hotel ze menjati za jbl bar 5.1 pa so me pri playroom prepricali, da ne, oz. da se raje doda samo wooferja, sicer samo woofer stane 400€, brezzicni pa 600€…
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.082
113
Potem je sigurno boljše Focal Dimension soundbar, pa še kakšno bolj pametno konekcijo ima na voljo, npr HDMI.