Sound bar

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Upam da si v zmoti. Kaj bomo pa poslušali v avtih? Bo GSM naročnina nujna pa še ena dodatna kartica v vsak avto? Hvala lepa.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Upam da si v zmoti. Kaj bomo pa poslušali v avtih? Bo GSM naročnina nujna pa še ena dodatna kartica v vsak avto? Hvala lepa.
Sej ne bo iz danes na jutri. Bo pa počasi DAB zamenjal FM, tako kot je DVB-T v celoti že zamenjal analogno TV v luftu. Oziroma nek del se bo sigurno selil na streaming servise, ker bo vgrajena podatkovna povezava v avto ali pa uporaba CarPlay/AndroidAuto vedno bolj pogosta.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Upam da si v zmoti. Kaj bomo pa poslušali v avtih? Bo GSM naročnina nujna pa še ena dodatna kartica v vsak avto? Hvala lepa.

novega avta brez dab-a ne moreš več kupit.

ene države so že nehale z oddajanjem fm frekvenc. mislim da nizozemci ...

nek konsenz je bil do 2022, pa so potem nekaj prestavljali, evropa kot evropa pač, nič se ne znajo zmenit.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Ok. Logično da gre DAB dalje. Upam da ta ne izgine... ampak soundbarjev pa tudi z DABom ni. Zgleda bom moral kupit en mini hišni kino, 3 zvočnike okoli televizorja, zadnje satelite pa pospravit v omaro, kot sem imel do sedaj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
dovolj je že recimo alexa. s katero pol vklopiš eno od pretočnih storitev na soundbaru, al pa recimo google home, v to smer grejo zadeve ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
so pa tukaj vmes še patenti za dab in dab+, ki so v eu sicer že potekli, ampak ker je večina proizvodnje na kitajskem (kjer še niso) se tega pač ne vključuje, da se ne rabi plačevat royalty
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kaj pa manjka TuneINu recimo za napravo, ki jo imaš itak doma na fixnem mestu priklopljeno na net preko WiFi ali kabla. Ne rabiš nobenih dodatnih anten za FM/DAB, kvaliteta je večinoma boljša kot na slovenskem DABu, izbira kanalov praktično neskončna. Jaz samo še na ta način poslušam radio na receiverju (če se že posluša radio). Upravlja se pa identično kot FM ali DAB. Če hočem striktno glasbo pa itak še boljše Spotify ali TIDAL direktno na receiverju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Reicimo da nimam naprave ki bi bila na fixnem mestu priključena. Govorim pa za vikend, kjer tako nimam interneta, razen GSM za službene zadeve.
Saj sem si že nekako izbil iz glave soundbar. Bom pač nabavil nek mini hišni kino.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Gledam pa da ti soundbari nimajo FM tunerja. Sicer vem da so moderne pretočne vsebine, samo GSM uporabljam za klice, ne more mi služit kot nek predvajalnik, ki mora biti mimogrede še za to priključen na elektriko. Zdaj si pa naj zraven soundbara in TVja kupim še en mini stolp ali kaj?
Za radio uporabljam Alexo. Za ostalo glasbo pa Spotify kar preko mobitela. Se da tudi preko Alexe, ampak se še nisem toliko poglobil, da bi to zrihtal.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Ja, je malo je problem. Mogoče ne znam po Alexino ponovit recimo Radio Aktual ali Štajerski val
Običajno ravno ne predstavljam med postajami, tako da mi ime postaje niti ni potrebno izgovorit, Alexo rabim sami za vklop/izklop in na pa glasnost. Kot rečeno kaj več se pa še nisem poglobil.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
novega avta brez dab-a ne moreš več kupit.

ene države so že nehale z oddajanjem fm frekvenc. mislim da nizozemci ...

nek konsenz je bil do 2022, pa so potem nekaj prestavljali, evropa kot evropa pač, nič se ne znajo zmenit.

DAB tehnologija je že vsaj 15 let kao, da bo, pa še vse avtoceste niso pokrite s signalom, ostalo pa itak ne...tole bo čas povozil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Je slučajno kak nov, zanimiv model sound bara? Nekaj v rangu 500-1000€.

Nekih posebnih zahtev niti ni. Največ bo uporabljan kot "radio", pa občasno kak film.

Imam sicer enega starega Philipsa, ki je bil med prvimi predstavniki sound barov. Še vedno odlično igra, pogrešam pa moderno povezljivost.
 
Je slučajno kak nov, zanimiv model sound bara? Nekaj v rangu 500-1000€.

Nekih posebnih zahtev niti ni. Največ bo uporabljan kot "radio", pa občasno kak film.

Imam sicer enega starega Philipsa, ki je bil med prvimi predstavniki sound barov. Še vedno odlično igra, pogrešam pa moderno povezljivost.
jbl zna biti okej izbira. Imam soundbar deep bass 2.1 za dobrih 300, nabavljen po nasvetu Tomija. Špila do amena.Maš pa potem za več €€€e, boljšo izbiro ter več muzike
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Je slučajno kak nov, zanimiv model sound bara? Nekaj v rangu 500-1000€.

Nekih posebnih zahtev niti ni. Največ bo uporabljan kot "radio", pa občasno kak film.

Imam sicer enega starega Philipsa, ki je bil med prvimi predstavniki sound barov. Še vedno odlično igra, pogrešam pa moderno povezljivost.

"radio" je mišljeno kot samo da nekaj gode ali imaš neko resno zbrirko muzike v FLACu ipd? Ker tale budget ti bi zelo veliko več prinesel z ločenimi komponentami.