Šotor + kamp - mnenje, priporočila....

I

Izbrisan uporabnik #488

Krokse tudi majo
smile-1.gif
(neko svojo varianto)
http://www.quechua.com/en-GB/five-stars/47/weasy.html
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Zakaj bolj kvalitetno? Edini prostor kjer si stestiral sotor je bilo doma in zdaj pravis da ni kvaliteten???
LP

Glih zato...v garaži mam tako slabo svetlobo, da se mi zadrge zatikujejo, po tleh imam polno opilkov in se mi hitro scefra, pa še mal poplave mam v bajti, ker mi skozi dno mal pronica voda. Sam zdaj me že mal plac jebe, ker več kot 4 Quechue ne spravim v garažo naenkrat, da bi lahko izmenično testiral
cheer.gif



No, pa še mal zares...tastar iglu Ferino je bil postavljen vsaj 200 x in še zdaj služi kolegu za njegove moto izlete. Zdajšnja iglu Salewa ima za sabo tudi že najmanj 100 postavljanj in je brez težav. S vsako Quechuo pa enih 20-30, pa se pocefra, zadrge poškodujejo, dno začne spuščat...
Matr, najbolj me jezi, če spim in se mi mudi na WC pa da se zadrga ne odpre
frown-1.gif



Sej, mi zdaj nekaj modrujemo tule, ampak za tak denar in za namen avtorja teme, trenutno ni boljše opcije kot Quechua!
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tole z zadrgami je zanimivo...jaz nimam problemov. Mogoce ga pa prevec z vrvicami nasponas.

LP
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ma vse sorte ogromnih šotorov majo

s tem da če hodiš kampirat na določeno lokacijo, potem vprašanje če bi vzel quechua, ker se verjetno dobi kaj z boljšim "tlorisom", kar je pač malo težje za postavit

ampak tako kot sem šel recimo po dalmaciji, ali po korziki, ko sem praktično bil najdlje 3 dni na istem mestu, ga pa ni boljšega, vržeš, zabiješ 10 klinov in gotovo
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Tud men se zdi to zanimivo.

Sam sem ga do sedaj postavil in pospravil pr 30 krat pa nobenih težav. Pa ga marsikje nisem niti štrikov z klini čvrstil, samo z tiste, ki držijo dol šotor.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Tud men se zdi to zanimivo.

Sam sem ga do sedaj postavil in pospravil pr 30 krat pa nobenih težav. Pa ga marsikje nisem niti štrikov z klini čvrstil, samo z tiste, ki držijo dol šotor.

Jaz pri svoji Quechici kline uporabim samo če pleše z vetrom. Če pa ji zadostuje masa jebodroma sem pa sploh vesel
grin1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Tud men se zdi to zanimivo.

Sam sem ga do sedaj postavil in pospravil pr 30 krat pa nobenih težav. Pa ga marsikje nisem niti štrikov z klini čvrstil, samo z tiste, ki držijo dol šotor.

Jaz pri svoji Quechici kline uporabim samo če pleše z vetrom. Če pa ji zadostuje masa jebodroma sem pa sploh vesel
grin1.gif

Enako. Klinov sploh ne zabijam, razen ce piha.

LP
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
So v Udinah razstavljeni in ali je v bližini še kakšen shopping center? Katero hladilno torbo (220V) se splača kupiti? Priporočilo za kakšen urejen kamp s senco tako na plaži kot na parceli?
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
No, pa še mal zares...tastar iglu Ferino je bil postavljen vsaj 200 x in še zdaj služi kolegu za njegove moto izlete. Zdajšnja iglu Salewa ima za sabo tudi že najmanj 100 postavljanj in je brez težav. S vsako Quechuo pa enih 20-30, pa se pocefra, zadrge poškodujejo, dno začne spuščat...

Jaz sem imel prvo generacijo Quechue (2 seconds), je dala skozi kar nekaj, če štejem število nočitev ( in s tem postavljanj) jih je krepko čez sto. Na koncu sem jo lani šenkal kolegu, ki je šel s kolesom za 1 mesec po Romuniji, kjer ga je pol časa pral dež. Pa moram reči, da ni bilo z njo nobenih problemov, razen da je bila po robovih malo scefrana, pa še to bolj zaradi tega, ker sem jo včasih zložil na betonu brez da bi dal šotorko spodaj.

Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Sej, mi zdaj nekaj modrujemo tule, ampak za tak denar in za namen avtorja teme, trenutno ni boljše opcije kot Quechua!

Meni še sedaj leži doma nekaj iglujev, najdražji je stal več kot 300€, pa se več ali manj držim quechue, ko rabim šotor za bivak. Za ceno okoli 40€ bi ga lahko zamenjal skoraj vsako leto, pa še nebi prišel na znesek, ki sem ga porabil za prejšnje igluje.

Na lanskih razprodajah sem nabavil še malo večjo družinsko varianto - Base seconds 4.2, ki se je za daljše družinsko kempiranje zelo dobro obnesla. Seveda je bil obvezen nakup še en 2sec šotor. Se pa splačajo te razprodaje v Decathlonu - lani sem iz trgovine nesel tri šotore (Base seconds 4.2, predprostor base seconds, 2 sec II.) in še nekaj drobnarij, pa sem jim pustil 220€.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja
grin1.gif
jaz sem lani avgusta tudi na razprodajo šical in jo tudi k sreči zadel. Sva napolnila prtljažnik še za kolege in odnesla tudi tri šotore ter neke izvedbe za na plažo in se sama dvakrat komplet oblekla, skratka račun je bil pol metra dolg in je šlo samo ene 250€ za več let uporabne opreme.

Za nekoga drugega v tej temi: v vsaki Decathlon štacuni bodo šotori razstavljeni, zalogo za določen artikel lahko preveriš tudi na Internetu, verjetno bodo pa te šotore dali notri ne vem - marca. Lahko ga dobiš tudi danes, samo razstavljeni niso.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Zakaj bolj kvalitetno? Edini prostor kjer si stestiral sotor je bilo doma in zdaj pravis da ni kvaliteten???
Prav zato so fajn ti sotori...ker enako nimam volje vec dni biti na istem kraju, ga spakiras prav na hitro in gres naprej. In kot pravim, zdrzijo mocnejse nalive, 2000mm vodnega stolpca je vec kot dovolj. OK priznam niso to sotori za himalaje in orkanske vetrove, temu niti niso namenjeni, ampak za vsakodnevno postavljanje po kampih so pa 1A! Pa se cenovno so zelo ugodni za kar nudijo.

LP

Sicer jaz gledam neke podatke za ta sotor pa nisem nikjer vido podatkov o vodnem stoplcu...vse kar povejo je da je bil stestiran na 200 liter/hr/m². Kar pa niti približno ni 2000 mm vodnega stolpca, (kar je mimogrede hudo malo)?
 

bansh28

Fizikalc
24. sep 2009
2.390
2
36
ORGINAL tm
nikoli ne zavij v Eurocamp Rača ker tam je prava svinjarija. Pa na koncu te še napadejo da nisi vse plačal ipd....
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
pa saj ne da ugovarjam, da kaj ni ok...zanima me pač če je kdo kje našel podatke o vodnem stolpcu, glede na to da se je že pisalo o tem...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Sicer jaz gledam neke podatke za ta sotor pa nisem nikjer vido podatkov o vodnem stoplcu...vse kar povejo je da je bil stestiran na 200 liter/hr/m².
to je cca 550 l/ha/s, tako močni nalivi pa so pri nam precejšna redkost. Višine vodnega stolpca so pa za moje pojme "kr neki", nategovanje kupcev. 2000 mm vodnega stolpca pomeni, da je lahko šotor 2 m pod vodo, pa bo suh. Menda ja ne?
grin1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.749
540
113
42
povsod malo
KSZ

Kaj bi mi priporočili za pohode?
Moje zahteve:
- Lahek torej do 2,5 kg največ
- dolžina najmanj 200 cm in širina 100 cm (jaz sem dolg 190 cm) + nahrbtnik
- da zdrži večji naliv torej vodni stolpec najmanj 2000mm
- da je dovolj poceni za študentski žep.

Zdaj imam enega ki je težak 1kg, dolg 190 cm in ima 1000 mm vodni stolpec kar sem ugotovil da je preslabo za dež, ki traja dlje kot 2- 3 ure pa še čisto na miru morm spat ker ko se pipnem blaga...imam vodo v šotoru.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
@Keber...višina vodnega stolpca po mojem ni kr nekaj. Pritisk vode na posamezne dele je po celem sotoru drugačen. IN vodni stolpec ti pove koliko pritiska zdrži materijal...Vodni stolpec merijo s tubo, ki jo napolnijo z vodo dajo na material in gledajo če premoči... V teoriji bi lahko celotno platno šotora dal na pod bazena in pri 2 metrih višine nebi smelo premočit...

v praksi pa skoraj noben šotor nebo premočil, razen če se na katerem mestu dotika, s čimer se poveča pritisk na material in tam lahko premoči

sicer pa vsakemu svoje, jaz šotora pod 3000 mm vodnega stolca nebom kupo. nateg gor ali dol :D

torej podatka za quechuo o vodnem stolpcu ni :D

pri oblačilih je vodni stolpec še kako pomemben, ker imaš recimo na riti pri smučarksih hlačah, ko sediš na vlečnici ki je mokra velik pritisk in ti bo material z 2000mm vodnega stolpca premočil...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
In pol nazadnje klapa kupi sotor z 5000mm vodnega stolpca, placajo zanj +300€ in na koncu ga uporabljajo 1x na leto za 14 dni v kampu v Dalmaciji sredi avgusta
smile-1.gif


LP