Šotor + kamp - mnenje, priporočila....

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pa kako spravis 200cm dolgo napihljivo blazino v 150cm sirok sotor?
smile-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Ti bom kar 5 zvezdic nalimu
smile-1.gif
.

Zgleda imava dosti podoben način vandranja pa svetu in je Qeæua za ta namen ena boljših stvari. Pospravljanje in postavljanje navadnega igluja vsak dan ti po ene parih dnevih že kar mal najeda, tukaj pa samo hop cup pa je. Preden baba s sekreta pride je zadeva fertik
smile-1.gif
.

Midva imava armaflex +samonapihljive 7 cm blazine pa je prostora dost. Če imaš tiste debele blazine pa zna bit malček manj placa, pa ne samo v tem šotoru ampak tudi v tamale igluju.

Drugače pa se je dobro obnesel tudi Outwell kot predhodnik Quæue, ki pa ga postaviva če sva na kakšnem mestu dalj kot dve noči. Stojna višina le prav pride.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
razni turbo maximusi so čisti crap. Dosedaj je vsaj zame iber naj izum samonapihljiva blazina (tadebela). Spiš ko doma
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
jaz sem se tudi ogrel za quechua ta vlkega, pol pa vidim da ima samo 1,5 višine in je meter krajši predprostor od trenutno high peak ancona 4
frown-1.gif
mislim da bom še ostal en čas na tem, dokler pri quechua ne pogruntajo večje varjante
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz sem najprej hotel tegale vzet...
klik
Sam sem ugotovil da me malo moti nizek spalni prostor, tako da se sedaj zagret za tegale...
klik
Nima ravno stojne visine, ampak sam se v sotoru nahajam le kadar spim in pa v dezevnih dneh
smile-1.gif
In se vedno je dovlj velik da lahko v dezju kaj skuhava in v sotoru tudi pojeva.

LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ti dvosekundni šotori... bolj v sili. Za vsako resno kampiranje pa vsekakor mora biti normalen šotor. Prej sem imel enega igluja, 14 let je zdržal. Pa ga nisem uporabljal enkrat ali dvakrat na leto -se je skoraj tedensko postavljal, moto zbori pač. Nikoli premočilo. Lani se je pa rezletela aluminijasta ojačitev na palici. Zdaj imam McKinleya, Oregon4. Aja, napihljiva blazina 140x200. Starejši, ko smo, bolj smo zahtevni... Samo nobel pa je.

Za motor je zadeva seveda bolj omejena... sekundni ne pride v poštev, ker ga nimaš kam dat, zato je mali iglu prava stvar.

Za resno kampiranje pa si nabaviš nekaj takega
http://www.amazon.de/HIGH-PEAK-Familien-12191-beige/dp/B000XQK2A4 (nekaj takega imam za "resno").
Pa duplo samonapihljivo blazino (7,5cm debelina, 140cm širina), spiš kot doma, le zvit jo je težko pa veliko prostora vzame
smile-1.gif
pravi jebodrom

Pa je vzdržal močan veter (itak zvežeš na drevo kakšno vrvico namesto klin v zemljo) pa tudi kakšno ploho.

Fajn je, da lahko v srednjem delu stojiš ali celo daš mizico, če se zunaj vsipa. Postavi se hitro.

Sekundni so mi kul, so mi že padli v oko, vendar še nisem testiral.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ta tadrugi bosta lahko sedela v predprostoru, tudi jaz sem ga gledal - hud zmagovalec
cheer.gif


@Snecer: jebodrom
hysterical-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Za resno kampiranje pa si nabaviš nekaj takega
http://www.amazon.de/HIGH-PEAK-Familien-12191-beige/dp/B000XQK2A4 (nekaj takega imam za "resno").

Točno tega imam ogledanega, da ga letos nabavim.
cool-1.gif

Samo 20cm daljši od ta velike Quechue, pa bistveno več placa. S postavljanjem in podiranjem se bom že potrudil, itak smo se "namnožili" in ni za pričakovat, da bi se prav velikokrat selili.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
ima kdo kaki pameten predlog za stole za kampiranje? pogoj je da se zloži na čim manjše in da se komot not sedi, pa neka zmerna cena
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Glede na mnenja, da so Quechua šotori bolj manjši se trenutno nekako nagibam k base 2 seconds XXL IIII. Šotor bo sicer samo za dve osebi ampak prostor ne škodi v primeru dežja. Kako je z zračenjem v tem šotoru? Ima kakšne odprtine?
Glede na to, da kupujem tudi stol me zanima ali se zgornji omenjeni dobijo tudi kje pri nas? Kakšno priporočilo o nakupu mize oz. napihljive postelje? Ali kdo pozna kakšno trgovino v Avstriji kjer bi prodajali omenjene šotore oz. so Udine najbližje?

Hvala

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik japke pravi:
quechua je fajn za krajša kampiranja.
vse fajn, samo prenizek je.

Za kaj daljšega na enem kamp mestu se nabavi kaj drugega ali pa kombinacija z Base...

Tale Base sem si kupil tudi jaz, samo sem ga imel postavljenega le 1x. In še to doma, ko sem sprobaval, če ga znam sestavit.
Sej zadeva je čuštnba, samo kaj ko nimam potrpljenja bit dolgo na enem mestu.

Škoda, ko tile od Decathlona ne naredijo eno malo bolj kvalitetno opcijo teh šotorov.
No, do takrat pač vsake 2 sezoni novega, starega pa za darilo dalje, hehehe
wink-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zakaj bolj kvalitetno? Edini prostor kjer si stestiral sotor je bilo doma in zdaj pravis da ni kvaliteten???
Prav zato so fajn ti sotori...ker enako nimam volje vec dni biti na istem kraju, ga spakiras prav na hitro in gres naprej. In kot pravim, zdrzijo mocnejse nalive, 2000mm vodnega stolpca je vec kot dovolj. OK priznam niso to sotori za himalaje in orkanske vetrove, temu niti niso namenjeni, ampak za vsakodnevno postavljanje po kampih so pa 1A! Pa se cenovno so zelo ugodni za kar nudijo.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, to je to. Saj model tudi sprašuje za šotor, ki ga bo poleti drsal po Dalmaciji, gori sem pa že videl neke ultra nasvete za sever, ki stanejo več kot dopust
smile-1.gif


Škoda le, da so tile sekundni tako nerodni za transport (kakšno kolo in motor odpadeta).
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Mi imamo tudi od lani model 2 sec xxl in lahko rečem, da je zakon. Za daljša kampiranja na enem mestu imamo tunel šotor, za krajša in potovanja pa to Quechuo. Štirje smo noter prespali čist komot (samonapihljive blazine in spalke). Poleg tega je pa meni fajn še to, da ima malo predprostora, da lahko kake stvari noter spraviš, da niso vse mokre od rose ali morebitnega dežja.
Nekdo je pravil, da Quechua nima velikih šotorov. To sploh ni res. Poglejte si na njihovo stran. Spomnim se v kampu na Korziki je folk imel vse od njih, od tavečjega tunela (za 6+ oseb), šotora, kamping opreme, rucakov,...