Šotor + kamp - mnenje, priporočila....

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Pozdravljeni,

Kupujem šotor in me zanima kaj se najbolj splača vzeti firma/cena/kakovost (3. os)? Kako se obnesejo šotori Quechua, veter, poletne padavine? Imajo kje razstavljene oz. kje v Lj bi jih prodajali saj na internetu najdem bolj malo...

Katere kampe na jadranski obali priporočate? Da so urejeni senca na plaži in parceli....
confused-1.gif


hvala

Lp
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.618
-196
113
Iglu v btc al pa na tržaški. Sicer ne vem, če majo tega Quechua, ampak imajo tud druge dobre!

kakšnega boš pa vzel je pa odvisno predvsem od tvojega žepa.


kampov ne poznam.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Dejstvo je, da je za poletno kampiranje boljši kakšen Ferrino šotor in sicer zato, ker imajo v večini dvojni vhod, zaradi česar je šotor lepo prezračen in lahko v njem malce počiješ tudi, če je kakšen del na soncu.

Odkar imam Quechuo pa iščem izgovor za izgovorom, da bi vzel na pot slednjega. To je preprosto boljši šotor, postavljen in pospravljen v ... nič časa. Proti Ferrinu, kjer imaš opravka 15 minut, kar tudi ni v bistvu nič, samo postaneš razvajen s potuho, ki ti jo daje Quechua. Minus je, ker te v poletnih mesecih Quechua hitro prežene ven iz šotora, ker ti postane hitreje vroče.

Dež - ni problem. Klasika - čimprej ga je treba posušiti, da se ne zasmradi. Če ga mokrega zloziš, ga pa malce kasneje proti koncu dneva čimprej raztegneš. Kar so mokri zloženi več kot 24 ur, ti bo nagajal vonj po plesni. Glej šotore nad 2m vodnega stolpca in firmo pa boš na suhem!
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Quechua ima model 2 sec. AIR, ki se ob strani odpre in je fino prezračen. Probano poleti in je fajn tako, da ga lahko samo svetuje.

Pred dežjem varuje dobro, pred vetrom tudi (sprobano v enem vetrovnem kempu na obali atlantika).

Veliko izbiro in veliko razstavljenega imajo v trgovini Decathlon Udine. Se splača tja zapeljat saj je ugodneje kot pri nas.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
A kdo ve, če so sedajle, ko so razprodaje v Italiji tudi teli šotori kaj cenejši? Če ja, bi se zapeljal v soboto mal okol
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
kot sem jaz gledal v Decathlonu so tam par € cenejši. samo zarad šotora se ti sigurno ne splača dol hodit.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zdaj nimajo skoraj nic sotorov na razpolago...sedaj imajo zimsko/smucarsko opremo. So pa tudi dole razprodaje! Bil prejsen teden v Udinah.

LP
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
jaz sem lani kupil quechua pri tem ponudniku (slovenskem po pošti) in sem bil z njim 14 dni po korziki (ga maš še nekje med fotoreportažami)

nimam pripomb, edino prepiha ne moreš naredit, bi verjetno vzel air, če bi še enkrat jemal, ker poleti zna biti vroče tudi čez noč, oz. soparno

aja, še nekaj, edino prostor pri teh šotorih v pospravljenem stanju zna bit problem, ker je to krog premera ~80-90cm, torej ga moraš vozit na zadnjih sedežih, ali v prtljažniku, v večino trugel ga ne spraviš
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Verjetno eden najboljših znamk šotorov je Outwell iz Danske. Pojdi na njihovo stran outwell.dk

Bodo tudi cene dosti "boljše"
smile-1.gif

Tudi sam sem z quechua sotori navdusen. Ko ga nekrat sprobas, ne gres vec nazaj na navaden iglu sotor. Sotor postavis v sekundi, zmetas not armaflexe in spalke in je. Saj ne da je navaden iglu sotor tezko postavit...ampak ce se vsak dan premikas ti po enem tednu ze dosadi postavljat in pospravljat sotor. Tako se pa zelo malo casa zamudis. Ima pa res to slabost, da je velik ko je zlozen, s soparnostjo pa jaz nisem imel problema. Poleti bom tudi sam nabavil novega...Second II XXL...s tem glede na to da ima vecji volumen sploh nebi smelo biti tezav s soparnostjo ali kondenzom v sotoru. Aja se ena slabost sem jaz opazil...ce ne uporabljas samonapihljivih blazin ali armaflexov za podlago pod spalko, ampak imas napihljivo blazino, postane sotor nizek, da ne mores normalno sedeti v sotoru.

LP
 
Nazadnje urejeno:

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Ti dvosekundni šotori... bolj v sili. Za vsako resno kampiranje pa vsekakor mora biti normalen šotor. Prej sem imel enega igluja, 14 let je zdržal. Pa ga nisem uporabljal enkrat ali dvakrat na leto -se je skoraj tedensko postavljal, moto zbori pač. Nikoli premočilo. Lani se je pa rezletela aluminijasta ojačitev na palici. Zdaj imam McKinleya, Oregon4. Aja, napihljiva blazina 140x200. Starejši, ko smo, bolj smo zahtevni... Samo nobel pa je.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
kot sem jaz gledal v Decathlonu so tam par € cenejši. samo zarad šotora se ti sigurno ne splača dol hodit.

Najmanj 20€ po kosu so cenejši + če potrebuješ kamp opremo je Decathlon zmaga od zmage. Zelo priporočam obisk trgovine.

Trenutno pa sigurno niso razprodaje kamp opreme
grin1.gif
Razprodaje kamp opreme so v Decathlonu takoj po začetku "feragoste" v avgustu. Takrat je vsa kamp oprema še dodatno znižana, štacune so pa prazne, ker Italijanov ni doma.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
quechua je fajn za krajša kampiranja.
vse fajn, samo prenizek je.

Za kaj daljšega na enem kamp mestu se nabavi kaj drugega ali pa kombinacija z Base...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Priporočam ti da ga probaš, tudi v dežju, skoraj sigurno boš spremenil mnenje. Edino na moped ga pa verjetno ne boš mogel našnerat.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
2 x bivakiral v totalnem nalivu v Quechua 2sec XXL.. Ni blo nobenega problema..
Kar se tega tiče se zagotovo primerja z veliiko dražjimi.

Glede Decathlona: v zimskem času nimajo neke ponudbe. nasploh je kamp oprema zeloo slabo založena v tem času. (bil pred kratkim v Francoskem, Italijanskem in Madžarskem Decathlonu)
Pa tudi takoj po Ferragosti (v času popustov) moarš biti kar hiter, ker gre kot po njih kot vroče žemljice..
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz sem bil z Quechua sotorom na Norveski pa me ni nikol premočilo...sam nisem imel niti dneva dežja
smile-1.gif
No v Stockholmu pa je scalo ko sv**nja, nic prepuscalo....ga je pa bilo nadlezno pospravljat, ker je bil moker...sam to bi bilo nadlezno tud pri navadnem iglu sotoru.

LP
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi: Aja se ena slabost sem jaz opazil...ce ne uporabljas samonapihljivih blazin ali armaflexov za podlago pod spalko, ampak imas napihljivo blazino, postane sotor nizek, da ne mores normalno sedeti v sotoru.

LP

jaz obrnem napihljivo blazino ravno kontra. tako da je vzporedno z vhodom. je dosti več placa/višine